loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Alexander The Great

Слободни Соби

alexthegrea6

Двокреветна соба (за лице-1)

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
1

Поглед кон море

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
alexthegrea6

Suite

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
1

Поглед кон море

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
alexthegrea6

Junior Suite

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
2

Поглед кон градина

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
alexthegrea6

Семејна соба

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
alexthegrea6

Двокреветна соба (за лице)

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
1

Поглед кон градина

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
alexthegrea6

Еднокреветна

Максимум Возрасни:
1
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

ALEXANDER THE GREAT BEАCH HOTEL ****

Криопиги – Касандра, Халкидики

 

Хотелот е лоциран во Криопиги во борова шума. Има идеална положба за семејства и млади лица, поради близината на Калитеа, каде се одвива ноќниот живот. Хотелот е идеално сместување за оние кои бараат релаксиран одмор во објект од традиционалната архитектура со интернационални услуги.
Оддалеченост од најблиското населено место: 2 км (Криопиги)
Оддалеченост од аеродром : 80 км

Цените во табелата подолу се во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност (1 = 62 денари)

Alexander the great

Трет возрасен – 50%, Бебе -100%, Прво дете А – 100%

Возраст: Бебе 0 -1.99 години / Дете A 2 -13.99 години

Доплата за Полн Пансион: возрасен 18 евра на ден

 

25% попуст за резервации направени до 31/1/18 за сите престои само на основната цена

20% попуст за резервации направени до 28/2/18 за сите престои само на основната цена.

10% попуст за резервации направени до 30/4/18 за сите престои само на основната цена.

1 ноќ се наплаќа за откажување направено 13 -2 дена пред пристигнување, за сите периоди.

3 ноќи се наплаќаат за откажување направено 1 ден пред пристигнување за сите периоди

No Shows и рано заминување се наплаќаат со целосната сума.

* Супериор двокреветна и супериор XL двокреветната соба (sea view) се реновирани.
A/C бесплатно.
Internet wi fi со доплата во хотелот.
Safe Box во соба, со доплата во хотелот.
Оброците се врз база на шведска маса.
Чадори & Лежалки со доплата во хотелот.

Секој нов данок (данок за престој или слично) кој може да стапи на сила од Јануари 2018 година ќе се плаќа по пристигнување во хотелот директно од клиентот и нема да биде апсорбиран од хотелиерот.

PP – per person (за лице)

PR – per room (за соба)

HB – полупансион

FB – полн пансион

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Alexander The Great

Guest Reviews (0 reviews)

alexthegrea1

Alexander The Great Халкидики - Касандра, Грција

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo