loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Alexandros Palace Hotel & Suites

Слободни Соби

al-pld

Suite De Lux

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
al-pld

Honey moon suite

Максимум Возрасни:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
52febd62215f8065f457a8305f2e27b6_alexandros_palace3

Junior Suite

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
52febd62215f8065f457a8305f2e27b6_alexandros_palace3

Семејна соба Executive sea view

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
al-pld

Семејна соба Superior

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
3
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
52febd62215f8065f457a8305f2e27b6_alexandros_palace3

Семејна соба Стандард sea view

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
3
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
al-pld

Семејна соба Стандард

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
3
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
al-pld

Двокреветна соба Garden view

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
52febd62215f8065f457a8305f2e27b6_alexandros_palace3

Двокреветна соба Pool View

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
52febd62215f8065f457a8305f2e27b6_alexandros_palace3

Двокреветна соба Sea View

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
52febd62215f8065f457a8305f2e27b6_alexandros_palace3

Стандард Еднокреветна соба

Максимум Возрасни:
1
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Alexandros Palace***** Hotel & Suites

Уранополи – Атос

Комплексот Alexandros Palace***** Hotel & SuitesУранополи, Халкидики е лоциран на самиот брег на Егејското море, на една од неговите најубави плажи, која неколку години по ред е носител на Blue Flag (Сино знаме). Хотелот располага со еднокреветни, двокреветни соби, семејни соби, junior suite или grand suite со поглед кон морето или цветната градина, имаат свој балкон, директна телефонска линија, сателитска ТВ, фен, фрижидер или мини бар (на барање), air-condition, сеф (со доплата).

Хотелот располага со Ресторан за појадок и вечера, А la carte ресторан, Бар на плажата, Базени за возрасни и деца, СПА Центар (Покриен Базен, Сауна, Амам, Јакузи) со доплата, Бар крај базенот, Снек бар – Таверна, Мини Маркет, Интернет агол (со доплата), Приватен паркинг, Тениски терени, Терен за мал фудбал, Одбојка на плажа, Пинг понг, Игралиште за деца, Мини Клуб, Анимации…

 

- 30 % се наплаќа за откажување 14 дена пред почеток на аранжманот 
-70 % се наплаќа за откажување  13 до 4 дена пред почеток на аранжманот 
-100% сер наплаќа за откажување   3 дена пред почеток на аранжманот
Цените во табелата подолу се во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност.
Редовни цени
минимум ноќи престој  3  3  3  3
Вид на соба услуга сместување 29.04-29.05 01.10-11.10 30.05-20.06 09.09-30.09 21.06-21.07 26.08-08.09 22.07.17-25.08.17
двокреветна соба – поглед градина ПП 2Ad 78 101 123 145
двокреветна соба – поглед градина ПП 2Ad+1ad 106 134 162 193
двокреветна соба – поглед градина ПП 2Ad+1ch(0-1) 78 101 123 145
двокреветна соба – поглед градина ПП 2Ad+1ch(2-11) 78 101 123 145
семејна соба – поглед градина ПП 3Ad 110 151 185 220
семејна соба – поглед градина ПП 3Ad+1ad 135 188 230 270
семејна соба – поглед градина ПП 3Ad+1ch(0-1) 110 151 185 220
семејна соба – поглед градина ПП 3Ad+1ch(2-11) 110 151 185 220
еднокреветна соба ПП 1Ad 69 80 103 125
еднокреветна соба ПП 1Ad+1ch(0-1) 69 80 13 125
двокреветна соба – поглед базен ПП 2Ad 83 108 129 152
двокреветна соба – поглед базен ПП 2Ad+1ad 111 142 170 201
двокреветна соба – поглед базен ПП 2Ad+1ch(0-1) 83 108 129 152
двокреветна соба – поглед базен ПП 2Ad+1ch(2-11) 83 108 129 152
двокреветна соба – поглед море ПП 2Ad 87 112 133 156
двокреветна соба – поглед море ПП 2Ad+1ad 117 148 180 212
двокреветна соба – поглед море ПП 2Ad+1ch(0-1) 87 112 133 156
двокреветна соба – поглед море ПП 2Ad+1ch(2-11) 87 112 133 156
семејна соба поглед море ПП 3Ad 116 160 190 225
семејна соба поглед море ПП 3Ad+1ad 144 196 238 280
семејна соба поглед море ПП 3Ad+1ch(0-1) 116 160 190 225
семејна соба поглед море ПП 3Ad+1ch(2-11) 116 160 190 225
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad 123 180 216 265
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+1ad 165 245 295 360
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+1ad+1ch(0-1) 165 245 295 360
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+1ad+1ch(2-11) 165 245 295 360
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+1ad+2ch(0-1) 165 245 295 360
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+1ad+2ch(0-1)(2-11) 165 245 295 360
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+1ad+2ch(2-11) 165 245 295 360
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+1ch(0-1) 123 180 220 265
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+1ch(2-11) 123 180 220 265
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+2ad 207 310 365 445
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+2ad+1ch(0-1) 207 310 365 445
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+2ad+1ch(2-11) 207 310 365 445
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+2ch(0-1) 123 180 220 356
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+2ch(0-1)(2-11) 123 180 220 356
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+2ch(2-11) 123 180 220 356
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+3ad 239 350 422 510
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+3ch(0-1) 123 180 220 260
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+3ch(0-1)(0-1)(2-11) 123 180 220 260
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+3ch(0-1)(2-11)(2-11) 123 180 220 260
семејна соба Еxecutive – поглед море ПП 2Ad+3ch(2-11) 155 228 273 330
Junior Suite – Sea View ПП 2Ad 116 163 188 223
Junior Suite – Sea View ПП 2Ad+1ad 157 224 260 295
Junior Suite – Sea View ПП 2Ad+1ad+1ch(0-1) 157 224 260 295
Junior Suite – Sea View ПП 2Ad+1ad+1ch(2-11) 157 224 260 295
Junior Suite – Sea View ПП 2Ad+1ch(0-1) 116 163 192 223
Junior Suite – Sea View ПП 2Ad+1ch(2-11) 116 163 192 223
- 30 % се наплаќа за откажување 14 дена пред почеток на аранжманот 
-70 % се наплаќа за откажување  13 до 4 дена пред почеток на аранжманот 
-100% сер наплаќа за откажување   3 дена пред почеток на аранжманот

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност. Во цената е вклучено полупансион, сите такси . Возраст на деца 0–11,99 г.

Baby Cot – бесплатно.

Полн пансион за возрасни €17,00 за лице на ден

Доплата за полн пансион за деца ( 2 – 11,99 г.) € 13,00 за дете на ден. Early Booking попустот не важи за доплатите за полн пансион .

Во цената е вклучено и :

Бесплатен интернет пристап.

Бесплатно користење на теретана.

Бесплатни лежалки и чадори покрај базените

PP – per person (за лице)

PR – per room (за соба)

BB – ноќевање со појадок

HB – полупансион

FB – полн пансион

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Alexandros Palace Hotel & Suites

Guest Reviews (0 reviews)

alexpalace3

Alexandros Palace Hotel & Suites Халкидики - Атос, Грција

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo