loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Ammon Zeus Hotel

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

Хотел: 24 часа рецепција, клима (јавни простории), бар, црква, лифт, интернет, хемиско, собни услуги, ресторант, паркинг, обезбедување, Wake up сервис
Плажа/Базен: пешкири, чадори и лежалки (на плажа), лежалки и чадори (на базен)
Деца: мини клуб, игралиште
Забава: бар, грчка вечер, караоке, жива музика, бар на базен, снек бар, кино
Здравје & Убавина: третмани за лице и тело, турска бања, џакузи, масажи, сауна, СПА
Соба: клима, балкон, бањарки, фен, греење, интернет, радио, фрижидер, сеф, сателитска тв, туш, телефон
Спорт: теретана, нуркање, базен (надворешен), водени спортови, јога

Цените во табелата подолу се во ЕВРА по лице, плаќањата се вршат во денарска противвредност (1 eвро = 62 денари).

Ammon Zeus

Трет возрасен -50%, Бебе и Прво Дете А -100%, Второ дете А – 50%

Возраст: Бебе 0 – 1.99 години / Дете A 2 – 11.99 години

30% попуст за резервации направени до 31/12/17 за престој помеѓу 27/4 -13/6 & 16/9 -14/10/18. Парите не се рефундираат, откажувања и промени не се возможни.

20% попуст за резервации направени до 31/12/17 за престој помеѓу 14/6- 15/9/18. Парите не се рефундираат, откажувања и промени не се возможни.

20% попуст за резервации направени до 31/1/18 за престој помеѓу 27/4- 13/6 & 16/9 -14/10/18. Парите не се рефундираат, откажувања и промени не се возможни.

15% попуст за резервации направени до 31/1/18 за престој помеѓу 14/6- 15/9/18. Парите не се рефундираат, откажувања и промени не се возможни.

20% попуст за резервации направени до 28/2/18 за престој помеѓу 27/4 -13/6 & 16/9 -14/10/18. Парите не се рефундираат, откажувања и промени не се возможни.

10% попуст за резервации направени до 28/2/18 за престој помеѓу 14/6- 15/9/18. Парите не се рефундираат, откажувања и промени не се возможни.

50% наплата за откажување направено 21- 8 дена пред пристигнување за сите периоди.

За откажување направено 7 или помалку дена пред пристигнување или за No Shows и рано заминување, 75% се наплаќа од целосната сума, за сите периоди.

 

**Хотелот ќе биде целосно реновиран за 2017 целосно нов и поинаков.**
Премиум собите се лоцирани на најгорниот кат и имаат бесплатна употреба на лежалки и чадори, бањарки & папучи, вино и овошје при пристигнување и неспресо кафе и чајник во собата.
Оброците се врз база на шведска маса.
A/C бесплатно.
Wi-Fi бесплатно.
Сеф на рецепција – со доплата во хотелот.
Детско креветче, на барање: бесплатно.

Секој нов данок (данок за престој или слично) кој може да стапи на сила од Јануари 2018 година ќе се плаќа по пристигнување во хотелот директно од клиентот и нема да биде апсорбиран од хотелиерот.

PP – Per Person / Per Day (Basic Rates) – за лице на ден/ основна цена
PR – Per Room / Per Day (Basic Rates) – за соба на ден/ основна цена

RR – Цена за соба (ноќевање)
BB – Ноќевање со појадок
HB – Полупансион
HB PLUS – Полупансион плус
FB – Полн пансион
AI – All Inclusive
UAI – Ultra All Inclusive

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Ammon Zeus Hotel

Guest Reviews (0 reviews)

33527935

Ammon Zeus Hotel Халкидики - Касандра, Грција

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo