loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Anthemus Sea Beach

Слободни Соби

antemud3

Wellness ( sea or pool view )

Максимум Возрасни:
3
Максимум Деца:
1

Приземје со приватен базен

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
antemud2

Delux Suites ( sea or pool view )

Максимум Возрасни:
3
Максимум Деца:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
antemud3

Delux Suites ( garden view )

Максимум Возрасни:
3
Максимум Деца:
2

Дневна и Спална соба

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
antemud2

Junior Suites ( sea front )

Максимум Возрасни:
3
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
antemud2

Junior Suites ( sea or pool view )

Максимум Возрасни:
3
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
antemud

Junior Suites ( garden view )

Максимум Возрасни:
3
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
antemud4

Двокреветна соба (море или базен)

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
anthemus4

Двокреветна соба ( поглед кон градина )

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
anthemus4

Еднокреветна

Максимум Возрасни:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Anthemus Sea Beach Hotel & Spa *****

Никити – Ситонија, Халкидики

Elia Nikitis 630 88, Greece

Локација: Сместен е во заливот Елиа, во подрачјето Никити на вториот крак на Халкидики, Ситонија, 6км од Неос Мармарас.

Цените во табелата подолу се во ЕВРА по лице, плаќањата се вршат во денарска противвредност (1 eвро =62 денари).

Anthemus Sea

Трет возрасен – 30%

Бебе (0-2,99 години) – 100%, Прво дете А (3-11,99 години) – 100 % , Второ дете А – 60%

8% попуст за резервации направени до 28/2/18 за сите престои. Списоците мора да бидат пратени до денот на плаќање. Не постои можност за промени.

80% од целосната резервација се наплаќа за откажувања направени 7 1 дена пред пристигнување за сите периоди.

30% од целосната резервација се наплаќа за откажувања направени 14 8 дена пред пристигнување, за сите периоди.

No Shows се наплаќа 100% за сите периоди. Рано заминување целосно се наплаќа.

Детско креветче се доплаќа 10 евра на ден во хотелот.
A/C бесплатно.
Internet wi fi бесплатно.
Safe Box во соба бесплатно.
Оброците се врз база на шведска маса.
Секој нов данок (данок за престој или слично) кој може да стапи на сила од Јануари 2018 година ќе се плаќа по пристигнување во хотелот директно од клиентот и нема да биде апсорбиран од хотелиерот.

При промена на курсот на еврото, се врши корекција на цените во денарска противвредност
Не се прифаќа промена на име на резервација.

“ANTHEMUS SEA Beach Hotel & Spa” ресорт, лоциран на површина од 38.000m² лежи во прегратките на сликовитиот залив, на брегот ЕЛИА во Ситониа – Халкидики, веднаш на песочната плажа која е наградена со СИНО ЗНАМЕ (“Blue Flag”) од Европската заедница.

Оддалеченост од: Аеродром Солун – 95km, Плажа – 0m, Никити – 10km, Неос Мармарас – 6km, Порто Карас Голф Клуб – 9km.

Соби: Anthemus Sea ви нуди сместување во вкупно 202 соби од кои 10 Стандардни соби, 48 Супериор соби, 92 Junior Suites, 47 Делукс Suites и 5 Wellness Suites.

Хотелот располага со: Рецепција, Лифт, Лоби со Плазма ТВ, Пиано-бар, Луксузен Wellness-Центар (700m²), Сала за конференции (700m²), Амфитеатар и Театар бар, Ресторан, Нова A-la-Carte-Таверна, Ресторан на покривот (градина), Бар крај базенот, Продавница за подароци и весници, Рент а кар, Интернет агол, 3 надворешни базени (од кои еден е детски базен, еден има Јакузи, со бесплатни лежалки и чадори за сонце), Паркинг, Обезбедување, Wireless интернет пристап (бесплатен), Сервис за перење, Шатл бус, Лежалки и чадори за сонце на плажа (се наплаќаат), Пешкири за плажа.

ЗАБАВА: Ориетален СПА Wellness-Центар (ca. 700m², со внатрешен затоплен базен, затоплено Јакузи, Сауна, Парна бања, Загреани водни камења, Релакс зона и неколку простории за масажа – третмани. Сала за вежбање, Тениски терен (тврда подлога, бесплатно), Одбојка на плажа, Анимации, Вечерни забави со жива музика во Амфитеатарот (250 седишта со маси) и Бар на плажа.

Бизнис: Бизнис центар со 5 сали за конференции и капацитет за 650 лица (седишта), прилагодени за состаноци, коктел забави.

Деца: Одвоен детски базен, Детско игралиште, Анимација за деца (4-12 г), Нов Мони клуб.

Соби:

Стандардни Соби: 10 вкупно – Ø 21-25m², максимум 2 лица (нема можност за дополнително легло) само со поглед на градина.

Индивидуален клима уред, Директна телефонска линија, ТВ, Интернет пристап (LAN, бесплатно), Сеф (бесплатно), Бања, Апарат за чај и кафе, Фрижидер, Фен, Балкон или веранда.

Супериор соби: 48 вкупно – Ø 27-30m², максимум сместување на 3 лица, можност за поглед кон градина (18 соби) и поглед на море/ базен (30 соби).

Индивидуален клима уред, Директна телефонска линија, ЛЦД- Сат ТВ, Интернет пристап (LAN, бесплатно), Сеф (бесплатно), Бања со хидромасажа, Апарат за чај и кафе, Фрижидер, Фен, Балкон или веранда.

Junior Suites: 92 вкупно – Ø 35-40m², максимум сместување 3 возрасни + 1 дете, можност за поглед на градина (57 соби) или поглед на море/базен (35 соби).

Дополнително во споредба со Супериор соби:

Подарок за добредојде, Бања со када и туш кабина со хидромасажа, Луксузни производи за бања, Бањарки и папучи .

Делукс Suites: 47 вкупно – Ø 42-52m², максимум сместување 3 возрасни + 2 деца или 4 возрасни + 1 дете, можност за поглед на Градина (15 соби) и со поглед на море/базен (32 соби).

Дополнително во споредба со Junior Suites: Овие соби имаат дневна соба, и одвоена спална соба (на 1 или 2 ката).

Wellness Suites: 5 вкупно – 54m² , лоцирани веднаш на брегот (на приземје), максимум сместување за 3 возрасни + 1 дете, со поглед кон Море/ базен.

Дополнително во споредба со Junior Suites :

Сопствен загреан базен, 14m² (5,5m X 2,5m) со опрема за вежбање, Бања со Јакузи и 19” flat екран ТВ, 42” flat екран ТВ, душеци и луксузна постелнина, и една масажа за добредојде (25 мин.) за лице за престој над 3 ноќи во Ориентал СПА на хотелот.

PP – per person (за лице)

PR – per room (за соба)

DBL – двокреветна соба

SGL – еднокреветна соба

TPL – трокреветна соба

BB – ноќевање со појадок

HB – полупансион

FB – полн пансион

AI – All Inclusive

GV – поглед на градина

MV – поглед на планина

SV – поглед на море

PV (pool view) – поглед на базен

SSV (side sea view) – страничен поглед на море

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Anthemus Sea Beach

Guest Reviews (0 reviews)

anthemus1

Anthemus Sea Beach Халкидики - Ситонија, Грција

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo