loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Apart Hotel Lucky

Слободни Соби

Нема Слободни Соби
Вид на сместување 01.12.2017 – 20.12.2017 05.03.2018 – 10.04.2018 BB 21.12.2017 – 27.12.2017 03.01.2018 – 07.01.2018 22.01.2018 – 17.02.2018 BB 28.12.2017 – 02.01.2018 BB 08.01.2018 – 21.01.2018 BB 18.02.2017 – 04.03.2018 BB
Лице во Lux 35,50 € 47,50 € 80,00 € 39,50 € 41.5\
Студио Lux – за едно лице 58,50 € 79,00 € 160,00 € 60,50 € 58,50 €
Лице во Lux апартман 45,50 € 55,50 € 90,00 € 47,50 € 49.5\
Лице во Delux апартман 538,50 € 65,00 € 98,00 € 56,50 € 59,50 €
Лице во Executive апартман 66,50 € 76,50 € 104,00 € 69,00 € 71,50 €
Лице во Lux апартман со две спални 49,50 € 52,50 € 97,00 € 50,50 € 51,50 €

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со доручек
Бесплатна употреба на био базен со систем за хидро масажа, солен базен, релакс зона, ледена соба, сауна, парна бања, џакузи, фитнес
Бејбиситер за деца од 3 до 6 години од 08:00 до 22:00 часот
Wi-Fi
Шатл бас до првиата станица од Gondola Ski лифтот, распоред на рецепција
Хотелско осигурување и вклучена туристичка такса 9%

Минимум престој 4 ноќевања за периодите 21.12.2017 – 27.12.2017 и 28.12.2017 – 02.01.2018!

Капацитет
Студио Lux 2 + 1 дете
Студио Lux – за едно лице
Апартман Lux 2 + 1 дете
Апартман Delux 2 + 2 деца или 3 + 1 дете
Апартман Executive 2 + 2 деца или 3 + 1 дете
Апартман со две спални Lux 4 + 1 лице/ минимум 4 возрасни

Доплата:
Вечера – 16,00 евра за возрасен на ден и 10,00 евра за дете (4 – 11.99).
Божиќна вечера /задолжително/ – 50,00 евра за возрасен и 25.50 евра за дете (4 – 11.99).
Новогодишна гала вечера во главниот ресторан /задолжително/ – 115,00 евра за возрасен и 60,00 евра за дете (4 – 11.99).
Новогодишна гала вечера во италијански ресторан /по избор/ – 155,00 евра за возрасен и 80,00 евра за дете (4 – 11.99).

Намалувања:
Дете до 3,99 години со 2 возрасни – бесплатно
Прво дете 4 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно на база ноќевање со појадок
Второ дете 4 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни во deluxe апартман / executive – бесплатно на база ноќевање со појадок
Трето дете 4 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни во deluxe апартман / executive – 17,00 евра на ден на база ноќевање со појадок
Едно дете 4 – 11,99 години на редовно легло со 1 возрасен во студио – 20% попуст на цената за возрасен
Две деца 4 – 11,99 години со 1 возрасен во студио – секое дете има 50% попуст на цената за возрасен
Возрасен на дополнително легло – 40% попуст

Early Booking попусти:
15 % попуст за резервации направени до 15.10.2017 и целосно платени до 30.10.2017
10 % попуст за резервации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 01.12.2017

Extras:
7=6, 14=12 со важност за периодите 08.01.2018 – 20.01.2018 и 11.02.2018 – 10.04.2018

Extras не се комбинираат со попустите од early booking!
Еxtras важат само за ноќевање со појадок!!!

Откажувања:
Нема да се наплати 9 дена пред пристигнување за периодите:
01.12.2017 – 20.12.2017 и 05.03.2018 – 10.04.2018
По овој период 1 ноќ се наплаќа

Нема да се наплати 16 дена пред пристигнување за периодите:
21.12.2017 – 27.12.2017 и 03.01.2018 – 07.01.2018 и 22.01.2018 – 17.02.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати 25 дена пред пристигнување за периодот:
28.12.2017 – 02.01.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати 16 дена пред пристигнување за периодот:
08.01.2018 – 21.01.2018
По овој период – 1 ноќ се наплаќа

Нема да се наплати 9 дена пред пристигнување за периодот:
18.02.2017 – 04.03.2018
По овој период 1 ноќ се наплаќа

Сите откажувања или промени можат да бидат направени до 18:00 PM, по Бугарско време. По овој период ќе се смета дека истите се направени наредниот календарски ден.

No show 100 % наплата

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Apart Hotel Lucky

Guest Reviews (0 reviews)

Z8mD-001

Apart Hotel Lucky Банско, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo