loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Apart Hotel & SPA Zoned

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

2 ДЕЦА ДО 12 Г. ГРАТИС + 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ 7 НОЌИ (НЕДНЕД) ВО ПЕРИОД  07/01 -21/01 и  04/02 -11/02

 

ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ Цените се дадени во € на ден, за лице
ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ
03/12 – 17/12

11/03 – 01/04

17/12 – 24/12

25/02 – 04/03

24/12 – 31/12 31/12 – 07/01

28/01 – 04/02

07/01 – 14/01

14/01 – 21/01

21/01 – 28/01 04/02 -11/02 11/02 – 18/02 18/02 – 25/02 04/03 – 11/03
Попуст за уплата до 31/10 10% 10% 10% 10% 15% 10% 15% 10% 10% 10%
СТУДИО 2+1 38 45 65 56 51 48 58 58 47 41
LUX СТУДИО 2+1 42 47 69 59 55 52 60 63 49 43
АПАРТМАН  2+2 и 2+3 50 60 80 72 65 62 72 75 62 55
SUP. АПАРТМАН  2+2 и 2+3 60 70 100 83 75 70 82 85 72 65

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро=62 денари)

ПОПУСТИ :

  • во СТУДИО и LUX СТУДИО – деца до 5 години бесплатно ; деца 5 – 9 години 70%; деца 9 – 12 години 60%; трето лице возеасен 50% ● AПАРТМАНИ и СУПЕРИОР АПАРТМАН  – едно дете до 12 години – бесплатно; второ дете до 15 години  60%; трето дете до 15 години 70%; четврто дете и возрасен 50%.

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

  • сместување на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса) ● користење ски гардероба ● превоз до центар на Копаоник (претпладне 09h – 11h; попладне 15h – 17h) ● користење на wellness и спа центар со претходна резервација по пристигањето ● игротека за деца до 12 години ● креветче за бебе ●wifi ● паркинг

 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • такса за престој 0,80 еур за лице на ден; деца 7-15 год. 0,40 еур на ден за дете ● хотелско осигурување – се плаќа на рецепција на хотелот

 

 

ЗАБЕЛЕШКА:

  • секое следно лице (повеќе од 2 во сместувачка единица ) плаќа доплата во зависност од возраста ● за престој пократок од 7 ноќи цената се зголемува за 20% ● деца до  12 год. можат да влезат во спа центарот во период  14h – 18h во придружба на возрасни

 

 

 

   
Апает хотелот Спа Зонед  е модерен објект изграден во планински стил и се наоѓа во викенд населбата на само 4 км. од центарот на Копаоник, на регионалниот пат Копаоник – Рашка . Објелтот е изграден од најквалитетни материјали и со својата архитектура и содржини потполно е прилагоден за туристичка намена.

                    

 

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕТО

Апарт Хотел & Спа Зонед  се наоѓа на регионалниот пат Копаоник – Рашка во викенд населбата оддалечен 3,5 км од центарот на Копаоник и 1,5 км од најблиската патека – Сончева долина.

Карактеристики : Oвој потполно нов, модерен објект, почнал со работа во зимата  2011/2012.  Со својата архитектура на традиционален планински стил како и останатите содржини хотелот е потполно прилагоден за туристичка намена . Вистинско место за активен или пасивен одмор како на деловни луѓе, спортисти, рекреативци, така и за семејства.

Содржина: рецепција, кафе бар, ресторан, детсја игротека, друштвени игри (билијар, пикадо , pikado, x-box), перење на облека, отворен јавен паркинг, ски гардероба,  Wellness & Spa центар (џакузи, парна бања, тепидариум, сауна, фитнес), Wi-Fi (во целиот објект  – бесплатно). Релаксација во  Wellness & Spa центарот, активен одмор во салата за фитнес, игротека за деца како и пријатни моменти во  Lounge Bar во хотелот и ресторан – пицеријата, ќе го направат вашиот престој многу пријатен. Со бесплатен превоз до ски центарот во центар на Копаоник и паркинг се заокружува понудата на услуги.

Студио 2+1 (3 лица): модерни опремено студио  (25-30m2) со кујна, бања (туш, фен, бадемантил, папучи), кревет за  2 лица (француски или 2 единечни) + фотеља или тросед на развлекување како помошно легло , LCD ТВ, телефон, сеф, мини бар,  wireless интернет

Lux Студио 2+1 (3 лица): луксузно опремено студио  (25-30m2) на повисоките катови, со ѕидови обложени со декоративен камен и дифузен халоген и  LED расвета; легло  за 2 лица (француски или 2 единечни ) + фотеља или трисед на развлекување како помошно легло со кујна, бања (туш, фен, баде мантил, папучи), LCD ТВ, телефон, сеф, минибар,  wireless интернет.

Апартман  2+2, 2+3 (4 лица, 5 лица): модерно опремен апартман  (35-40m2)со одвоена спална соба со француски кревет + дневна соба, кујна, бања (туш, фен, баде мантил, папучи), LCD ТВ, телефон, сеф, минибар,  wireless интернет

Супериор апартманв 2+2, 2+3 (4 лица, 5 лица): луксузно опремен апартман (45-50m2), со одвоена спална соба со француски кревет + дневна соба со ѕидови обложени со декоративен  камен и дифузен халоген и i LED расвета, софа на развлекување и фотеља, кујна, бања (туш, фен, баде мантил, папучи), LCD ТВ, телефон, сеф, минибар, Wireless интернет.

 

 

Копаоник е најфолем планински масив и најпознат скијачки центар во Србија со  62 км за алпско и нордиско скијање. 7 црни, 12 црвени и  20 сини патеки, го прават Копаоник идеален ски центар за сите скијачи.Највисок врв е Панчичев врв  (2017ма скијачките терени се наоѓаат на  висина од  1650 м до  2017 м. Снег има од крајот на ноември до мај, просечно 159 дена годишно .

 

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Apart Hotel & SPA Zoned

Guest Reviews (0 reviews)

48507022

Apart Hotel & SPA Zoned Србија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo