loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

АПАРТМАНИ КОНАЦИ****

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

АПАРТМАНИ КОНАЦИ ****

 Копаоник, Србија

 

КОНАЦИ СУНЧАНИ ВРХОВИ  – ANGELLA RESIDENCE****(сместување во апартмани)
РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ ПОПУСТ 15% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО  31. ОКТОМВРИ
ПЕРИОД смена   Мин. ноќи** 0+1 студио 1+1 студио 2+1 студио 3+1 апартман 2+2 апартман
    СПЕЦИЈАЛ Max број на лица 2 3 4 5 6
07.12 – 10.12. Чет/Нед 3 SKI OPENING
10.12 – 17.12. Нед/Нед 5 66 76 83 114 124
17.12 – 29.12. 3 57 65 70 95 103
4,5,7
29.12 – 02.01. Пет/Вто 4 118 134 150 201 222
29.12 – 05.01. Пет/Пет 7 108 124 140 191 212
30.12 – 08.01. Саб/Пон 9 101 115 129 169 187
05.01 – 08.01. Пет/Пон   3 72 82 93 123 136
05.01 – 14.01. Пет/Нед 9 62 72 83 113 126
08.01 – 14.01. Пон/Нед 6 65 74 84 111 122
14.01 – 21.01 Нед/Нед 7=6 7 72 82 93 123 136
21.01 – 28.01. Нед/Нед 7 68 78 88 117 129
28.01 – 04.02. Нед/Нед 7 79 91 102 136 150
04.02 – 11.02. Нед/Нед   7 90 103 116 154 170
11.02 – 18.02. Нед/Нед 7 79 91 102 136 150
18.02 – 04.03. Нед/Нед 7=6 7 69 80 87 120 130
04.03 – 18.03. Нед/Нед   7 67 85 96 127 145
18.03 – 25.03. 7=5 4 53 61 66 91 99
25.03 – 08.04. 7=5 4 47 55 61 82 89
Цените се изразени во  € за студио/ апартман, наем (за наведениот број на лица) за ноќ; За помалку ноќи од наведеното – на барањеПреземање на клучевите на рецепција на  Family Hotel Angella****

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Во цената е вклучено:

 • Наем на студио/апартман; Користење на ски гардероба.

Во цената не е вклучено (обавезно плаќање со резервацијата):

 • Талкса за престој и осигурување;
  • Возрасните плаќаат 00 € и осигурување 0.70 €  за лице за ноќ;
  • Деца 7 -15 плаќаат такса за престој 50 € и осигурување 0.70 € за лице за ноќ;
  • Деца 2 – 7 плаќаат само осигурување70 € за дете за ноќ

 

Доплата во претпродажба или на самото место (не е задолжителна):Doček Nove Godine u Grand Hotel & Spa**** – Svečana večera 31.12.2017. uz muzički program sa popularnim estradnim zdvezdama

Доплата во претпродажба до 01.12.2017: VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца 0-7 год гратис; деца 7-12 год попуст 50%;

Доплата на рецепција на хотел по 01. Дец: VIP зона 200 €; I зона 150 €; II зона 130 €; деца 0-7 год гратис; деца 7-12 год попуст 50%

Доплата на самото место (не е задолжителна):

 • Јавен паркинг, јавна гаража

 

 

 

 

ЗАШТЕДЕТЕ ДО 50% ЗА УСЛУГИ ВО MK MOUNTAIN RESORT СО КУПУВАЊЕ НА АНИМАЦИСКА КАРТИЧКА!

HAPPY FAMILY CARD, цена за лице (возрасни): 140 € цена за лице (деца 2-12): 80 €

Картичката вклучува:

·         Појадок и вечера на база шведска маса, 7 дена (ресторан во хотел  Angella****)

·         Посебна програма за деца 3 до 12 год:  дневна програма анимација со професионална грижа во детскиот клуб (Family Hotel Angella****) од 14:00-18:00h – 6 дена во тек на смената , освен на денот на доаѓање и заминување од хотелот

·         2 влезници за родителите во Wellness & Spa центар  (Family Hotel Angella****) со неограничено користење на следните содржини : џакузи, амам, финска сауна, инфра сауна, kneipp, теретана

KID’S CARD, Цена за лице (деца  2-12): 95 €

Картичката вклучува :

·         Посебна програма за деца од 3 до 12 год: дневна програма – анимации со професионална грожа за деца во детскиот клуб (Hotel Angella****) од 14:00-18:00h – 6 дена во тек на смената, освен на денот на пристигање и заминување од хотелот;

·         Ски училиште + ски опрема – пакет  5 дена  по 2 часа за деца на возраст  5-12 години (групна настава за 7-10 деца).  Ski pass посебно се доплаќа. Учесниците во ски школото се осигурани кај  Uniqa осигурување

PET FRIENDLY CARD, Цена: 70 €

На кучињата со добри манири им посакуваме добредојде во Апартманите Конаци ****  (на кучињара не им е дозволен влез во ресторанот, wellness  центарот и детскиот клуб)

Картата вклучува:

·         Престој во апартман – 7 ноќи за  вашето куче

SKI & SPORTS CARD, Цена за лице (возрасни): 110 €

Картата вклучува:

·         Појадок на база шведска маса – 7 дена

(ресторан во хотел Angella****)

·         Наем на ски и сноуборд опрема –  6 дена

(ски во  Grand Hotel & Spa****)

·         3  x 2 часа користење на Фитнес центарот во Grand Hotel & Spa****

Забелешка: картичката можат да ја купат само гости кои имаат резервација за Апартмани Конаци**** на 7 ноќи

 

 

 

НАПОМЕНА за “Early booking”

 • Доколку резервацијата се откаже или промени термин во период од датумот на резервирање до 15 дена пред почеток на аранжманот, се наплаќа  50% oд вкупната вредност на аранжманот. За откажување на аранжманот во период пократок од 15 дена трошоците за откажување се според општите услови за патување. Попуст се пресметува само на цената за сместување, не и за полупансион. Бројот на соби кои се продаваат по услови за рани резервации е ограничен.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of АПАРТМАНИ КОНАЦИ****

Guest Reviews (0 reviews)

rs_ko_a_konaci_w12a_31

АПАРТМАНИ КОНАЦИ**** Србија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo