loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

АПАРТМАНИ КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ

Слободни Соби

Нема Слободни Соби
АПАРТМАНИ КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ
 
СМЕСТУВАЊЕ ПЕРИОД ОД 03.Дец 17.Дец 24.Дец       21.Јан 28.Јан 04.Феб 11.Феб 18.Феб 11.Март
ПЕРИОД ДО 17.Дец 24.Дец 29.Дец 07.Јан 14.Јан 21.Јан 28.Јан 04.Феб 11.Феб 18.Феб 11.Март 08.Апр
МИН. НОЌИ 3 3 3 7,8,9 4,5,6 7 7 7 7 7 7 7 3
  5=7*   5=7*
1/3 СТУДИО 1-3 лица/ наем 35 42 68 73 94 47 42 40 60 65 58 42 35
1/4 АПАРТМАН 1-4 лица/ наем 46 55 89 99 125 63 52 50 80 85 75 52 48
1/6 АПАРТМАН 1-6 лица/ наем 57 78 105 110 140 78 68 60 95 100 94 68 57
Цените се изеазени во евра за студио/ апартман за ноќ                                                                                                                                            5=7* – АКЦИЈА ПЛАТИШ 5 ПРЕСТОЈУВАШ 7 НОЌИ

 Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

– наем на студио/ апартман;

– завршно чистење, струја, вода, греење, постелнина, пешкири;

– превоз до ски патеките пет пати за време на работа на  жичарата;

– користење на ски гардероба со ски сервис на 30м од ски патеката Мало езеро;

– Ваучер со 15% попуст на цената за влезница за користење на содржините  SPA & WELLNESS .

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО (се плаќа на самото место) :

– Такса за престој  100 RSD за лице на ден за возрасни ;

– Такса за престој за деца 7 – 15 год. За ден за лице во износ  50 RSD (деца до  7 год не плаќаат такса за престој);

– Осигурување за лице во  износ 20 RSD  на ден. (се плаќа во хотел).

Доплата на самото место (не е задолжителна):

– за услуга на база полупансион (појадок и вечера – шведска маса) – возрасни  15 € за лице , деца  2-15 г. 9 € за дете;

– Оброците можат да се плаќаат посебно ; 5 € појадок, 10 € вечера за возрасен за ден, 3 € појадок, 6 € вечера за дете на ден.

ОПИС НА ОБЈЕКТИТЕ:

Локација: Апарт хотелот Краљеви Чардаци се наоѓа во викенд населбата, на главниот пат, 3.4 км. од првата жичара и  5,8 км од центарот на Копаоник.

Опис: Kомплексот апартмани и апартхотелот е отворен во јануари 2012 г. Содржи Spa & Wellness центар кој се простира на 900m2 и содржи: заљтворен базен со димензии 14 x 6м со џакузи , отворен базен  со  димензии 10 x 5м, џакузи на отворено, финска сауна, био сауна (руска бања), арома – парна (турска) бања, амам, солена пештера, kneipp базен, тепидариум клупи и  float spa капсула. Float spa третмани за релаксација, третмани на тело и масажата посебно се закажуваат и плаќаат. Сите гости од  SPA & WELLNESS центарот добиваат баде мантил , пешкир и папучи.  Краљеви Чардаци СПА прогласени се во 2012 година за најдобар SPA & WELLNESS хотел во Србија ;, a la cart ресторан, пивница, лоби бар, пансионски ресторан, бар крај базенот, конференциски сали со аудио и видео опрема, игротека за деца , Wi-Fi интернет, можност за изнајмување на лап топ компјутер, ски гардероба и ски сервис на 30 м од патеката Мало језеро, отворен паркинг (со ограничен капацитет).

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕТО :

Студио (2 лица) – eдна просторија со гарнитура на развлекување за две лица, бања (туш, фен), комплетно опремена кујна со електричен шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса за ручање, ЛЦД ТВ, wireless интернет;

Студио (3 лица) – eдна просторија со гарнитура на развлекување за две лица , еден единечен на развлекување, бања (туш, фен), комплетно опремена кујна со електричен шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса за ручање, ЛЦД ТВ,  wireless интернет;

Aпартман (4 лица) – дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица, спална соба со француски кревет  (200×160) или две единечни легла, бања (туш, фен), комплетно опремена кујна со електричен шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса за ручање, ЛЦД ТВ, wireless интернет;

Aпартман (6 лица) – дневна соба со гарнитура за седење која се развлекува за две лица (некои апартмани имаат и камин во дневната соба ), две спални соби, една со француско легло, а друга со две единечни легла, бања (туш, фен), комплетно опремена кујна со електричен шпорет, фрижидер, садови, прибор за јадење, маса за ручање, ЛЦД ТВ, wireless интернет.

 

 

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of АПАРТМАНИ КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ

Guest Reviews (0 reviews)

55577202

АПАРТМАНИ КРАЉЕВИ ЧАРДАЦИ Србија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo