loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Murite Club

Слободни Соби

Нема Слободни Соби
Вид на сместување 01.12.2017 – 21.12.2017 06.03.2018 – 15.04.2018 HB 22.12.2017 – 28.12.2017 02.01.2018 – 20.01.2018 HB 29.12.2017 – 01.01.2018 HB 21.01.2018 – 05.03.2018 HB
Лице во стандард соба     Orchidea / Camelia building € 24,50 € 31,50 € 43,00 € 29,50
Стандард еднокреветна соба                Orchidea / Camelia building € 39,00 € 49,50 € 66,50 € 46,50
Лице во апартман со една спална Orchidea / Camelia building € 27,50 € 34,50 € 49,00 € 32,50
Лице во апартман со 2 спални Orchidea / Camelia building € 24,50 € 30,50 € 43,00 € 29,50
Лице во апартман со 3 спални Orchidea / Camelia building € 24,50 € 30,50 € 43,00 € 29,50
Лице во двокреветна соба                Azalia building € 27,50 € 34,50 € 49,00 € 32,50
Еднокреветна Deluxe соба                 Azalia building € 44,00 € 54,50 € 76,00 € 51,50
Лице во апартман со една спална                                  Azalia building € 30,50 € 37,50 € 55,00 € 35,50
Лице во апартман со 2 спални Azalia building € 27,50 € 34,50 € 49,00 € 32,50
Лице во апартман со 3 спални Azalia building € 27,50 € 34,50 € 49,00 € 32,50
 Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)
Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со доручек и вечера
Бесплатна употреба на внатрешен базен, фитнес, сауна, џакузи;
Wi-Fi, детски клуб
Бесплатен шатл бас до првата станица на Gondola Ski lift, распоред на рецепција
Хотелско осигурување и вклучена туристичка такса 9%Минимум престој 4 ноќевања за периодот 29.12.2017 – 01.01.2018!Капацитет:
Еднокреветна соба Orchidea / Camelia / Azalia – 1 лица
Двокреветна соба Orchidea / Camelia / Azalia – 2 лица
Апартман со една спална Orchidea / Camelia / Azalia – мин. 2 лица, маx.2+2 лица
Апартман со две спамни Orchidea / Camelia / Azalia – мин. 4 лица, мах. 4 + 2 лица
Апартман со три спални Orchidea / Camelia / Azalia – мин. 6 лица, мах. 6 + 2 лицаДоплата:
All inclusive наместо полупансион – 10.00 eвра за возрасен на ден и 5.00 eвра за дете ( 5.99 – 13.99 години) на ден
Божиќна вечера – 30.00 eвра за возрасен и 20.00 eвра за дете ( 5.99 – 13.99 години) на ден
Новогодишна вечера /задолжително/ – 65.00 eвра за возрасен и 35.00 евра за дете ( 5.99 – 13.99 години) на денНамалувања:
Деца до 5,99 години – бесплатно
Дете 5.99 – 13.99 на редовно легло – 50% попуст (во двокреветна соба – Orchidea / Camelia / Azalia)
Прво дете 5,99 – 13,99 години на дополнително легло – бесплатно
Второ дете 5,99 – 13,99 години на дополнително легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 50% попустEarly Booking попусти:
20% попуст за резервации направени од 01.07.2017 до 30.09.2017 и целосно платени до 25.10.2017
15% попуст за резервации направени од 01.10.2017 до 15.11.2017 и целосно платени до 10.12.2017
10% попуст за резервации направени од 16.11.2017 до 15.12.2017 и целосно платени до 20.12.2017

Еarly booking попустите не се валидни за периодот 29.12.2017 – 01.01.2018!
Еarly booking попустите не се валидни за доплатите!

Extras:
7=6, 14=12 со важност за периодите 01.12.2017 – 23.12.2017 и 14.01.2018 – 15.04.2018

Extras – важат само со 10% Early booking.
Extras – не важат за доплатите

Откажувања:
Нема да се наплати 7 дена пред пристигнување за периодите:
01.12.2017 – 21.12.2017 и 06.03.2018 – 15.04.2018
По овој период – 1 ноќ се наплаќа

Нема да се наплати 14 дена пред пристигнување за периодите:
22.12.2017 – 28.12.2017 и 02.01.2018 – 20.01.2018
По овој период – 2 ноќи се наплаќаат

Нема да се наплати 25 дена пред пристигнување за периодот:
29.12.2017 – 01.01.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати 14 дена пред пристигнување за периодот:
21.01.2018 – 05.03.2018
По овој период – 2 ноќи се наплаќаат

No show 100 % наплата

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Murite Club

Guest Reviews (0 reviews)

584

Hotel Murite Club Банско, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo