loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Festa Chamkoria

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

Hotel Festa Chamkoria ****

 Боровец , Бугарија
Вид на сместување 01.12.2017 – 21.12.2017 ПП 22.12.2017 – 28.12.2017  ПП 29.12.2017 – 01.01.2018 ПП 02.01.2018 – 13.01.2018 26.01.2018 – 15.02.2018 ПП 14.01.2018 – 25.01.2018 ПП 16.02.2018 – 04.03.2018 ПП 05.03.2018 – 09.04.2018 ПП
Лице во двокреветна соба 27,50 € 40,00 € 66,00 € 41,50 € 36,50 € 34,50 € 31,50 €
Еднокреветна соба 43,50 € 62,00 € 102,00 € 64,50 € 57,50 € 54,50 € 49,50 €
Лице во Junior suite 30,50 € 45,00 € 75,00 € 47,00 € 41,50 € 37.50 35,50 €
Лице во Standard suite 34,50 € 51,00 € 85,00 € 54,00 € 46,50 € 43,50 € 39,50 €

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со доручек и вечера
Бесплатна употреба на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес
Трансфер до скијачката патека, распоред на рецепција
Хотелско осигурување и вклучена туристичка такса 9%

Минимум престој 5 ноќевања за периодот 22.12.2017 – 13.01.2018!

Капацитет:
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба – 2 лица
Junior suite 2 + 2 деца, или 3 + 1 дете
Standard suite – 2 + 2 деца или 3 + 1 дете

Доплата
Новогодишна вечера /задолжително/ – 55,00 eвра за возрасен и 30,00 eвра за дете (3 – 12.99 години)

Намалувања:
Деца до 2,99 години – бесплатно
Прво дете 3 – 12,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно
Второ дете 3 – 12,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст
Дете 3 – 12,99 години на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
Трет возрасен на дополнително легло во Junior suite или Suite – 30% попуст

Early booking попусти:

10% попуст за резервации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 10.12.2017

Еarly booking попустите не важат за доплатата за новогодишна вечера!

Extras:
7=6, за период 01.12.2017 – 22.12.2017 и 08.01.2018 – 15.02.2018 и 05.03.2018 – 09.04.2018

Еxtras не важат со early booking попустите!

Откажувања
Нема да се наплати 3 дена пред пристигнување за периодот
01.12.2017 – 21.12.2017
По овој период – се наплаќа 1 ноќ

Нема да се наплати 5 дена пред пристигнување за периодот:
22.12.2017 – 28.12.2017
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати 30 дена пред пристигнување за периодот:
29.12.2017 – 01.01.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати 9 дена пред пристигнување за периодот:
02.01.2018 – 13.01.2018 и 26.01.2018 – 15.02.2018 и 14.01.2018 – 25.01.2018
По овој период – се наплаќа 1 ноќ

Нема да се наплати 9 дена пред пристигнување за периодите:
16.02.2018 – 04.03.2018 и 05.03.2018 – 09.04.2018
По овој период – се наплаќа 1 ноќ

No show 100 % наплата

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Festa Chamkoria

Guest Reviews (0 reviews)

f-camkordis

Hotel Festa Chamkoria Боровец, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo