loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Borovets Hills

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

Hotel Borovets Hills ****

 Боровец , Бугарија
Вид на сместување 22.12.2017 – 28.12.2017 05.01.2018 – 11.01.2018 09.02.2018 – 17.02.2018

ПП

15.12.2017 – 21.12.2017 12.01.2018 – 08.02.2018 18.02.2018 – 31.03.2018 ПП 01.04.2018 – 30.04.2018

ПП

Лице во двокреветна соба 49,50 € 42,50 € 35,00 €
Дете до 11.99 на допол. легло 22,50 € 19,50 € 16,50 €
Дете до 11.99 на редовно легло 32,00 € 28,00 € 23,50 €
Возрасен на дополнително легло 36,50 € 31,50 € 25,50 €
Студио за  2 лица                                 116,00 € 96,00 € 78,50 €
Дете до 11.99 на допол. легло 25,50 € 21,50 € 18,00 €
Дете до 11.99 на редовно легло 36,50 € 31,00 € 26,00 €
Возрасен на дополнително легло 42,00 € 35,00 € 29,50 €
 Апартман за 2 лица 127,00 € 106,00 € 87,00 €
Дете до 11.99 на допол. легло 27,50 € 23,50 € 20,00 €
Дете до 11.99 на редовно легло 40,00 € 34,00 € 28,50 €
Возрасен на дополнително легло 46,00 € 38,50 € 32,00 €
Апартман Lux за 4 лица 173,00 € 153,00 € 125,00 €
Дете до 11.99 на допол. легло 20,00 € 19,00 € 15,50 €
Возрасен на дополнително легло 33,00 € 29,50 € 26,00 €
Еднокреветна соба 88,00 € 67,00 € 56,00 €

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Во цената е вклучено :
1 ноќевање за лице со појадок и вечера
Бесплатно користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг, сеф
Туристичка такса

Mаксимум капацитет:
Еднокреветна соба 1 лице
Двокреветна соба 2 + 1 лице
Студио 2 + 2 лица
Aпартман 2 + 2 лица
Aпартман Lux минимум 4 возрасни, максимум 4 + 2 лица

Попусти :
Деца до 3,99 г. – бесплатно

Early Booking попусти:
5% early booking попуст за резервации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 30.11.2017

Eкстра:
7=6 за престој од 08.01.2018 до 08.02.2018

Откажувања
Не се наплаќа за откажување до 15 дена пред пристигање за периоди:
22.12.2017 – 28.12.2017 и 05.01.2018 – 11.01.2018 и 09.02.2018 – 17.02.2018
По овој период се наплаќа- 1 ноќевање

Не се наплаќа за откажување до 13 дена пред пристигање за периоди:
15.12.2017 – 21.12.2017 and 12.01.2018 – 08.02.2018 and 18.02.2018 – 31.03.2018
По овој период се наплаќа- 1 ноќевање

Не се наплаќа за откажување до 9 дена пред пристигање за периоди:
01.04.2018 – 30.04.2018
По овој период се наплаќа- 1 ноќевање

No show 100 % се наплаќа

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Borovets Hills

Guest Reviews (0 reviews)

bhils

Hotel Borovets Hills Боровец, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo