loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

ХОТЕЛ БРЕЗА 3*, Боровец

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

ХОТЕЛ БРЕЗА ***

 Боровец , Бугарија

Хотелот „БРЕЗА“ е стилски хотел со 3*, кој се наоѓа меѓу двете детски писти и лифт-гондолата на Боровец. Различен и модерен, за многу свои гости тој е омилен дом во планината.

Хотелот располага со 29 соби: 2 еднокреветни, 17 двокреветни и 1 трокреветна и со 7 апартмани. Секоја соба има сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер/ минибар.

Хотелот нуди широки соби и апартмани, ресторан со камин и капацитет 90 места, просторен лоби-бар, огромна сончева тераса со скара, детско катче, Wi–Fi, сопствена ски – гардероба и SPA центар – сауна, парна бања, леден туш, масажа.

 

 

Сезона Зима 2017 / 2018 г.

Тип соба Висока сезона
28.12.2017 – 03.01.2018
Ниска сезона
01.12.2017 – 27.12.2017
04.01.2018 – 31.03.2018
за лице на ден во

Двокреветна соба Large / ПП

47 еур 31 еур
за лице на ден во

Двокреветна соба стандард / ПП

45 еур 30 еур

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

ДОПЛАТИ

Доплата за Божиќна вечера на  25.12.2017 – возрасен 45 еур; дете 4-13,99 г. 25 еур (не е задолжителна)

Доплата за Новогодишна вечера 31.12.2017 – возрасен 65 еур; дете 4-13,99 г. 35 еур (задолжителна)

Доплата за ручек: 9 еур за возрасен, 5 еур за дете 4-13,99 г. на ден.

Доплата за еднокреветна соба + 10 еур на ден.

 

ПОПУСТИ

Дете 0-3,99 г. – Бесплатно

Дете 4 – 13,99 г. На дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 25% попуст

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

Early Booking – 10% попуст за резервации направени и платени до 01/12/2017

7=6 за период на сместување 01/03 – 30/03 (за резервации до 01/12/2017)

 

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of ХОТЕЛ БРЕЗА 3*, Боровец

Guest Reviews (0 reviews)

751545image12

ХОТЕЛ БРЕЗА 3*, Боровец Боровец, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo