loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Complex Zara

Слободни Соби

Нема Слободни Соби
Вид на сместување 01.12.2017 – 21.12.2017 27.12.2017 – 28.12.2017 05.03.2018 – 15.04.2018 HB 22.12.2017 – 26.12.2017 HB 29.12.2017  02.01.2018 HB 03.01.2018 – 10.01.2018 26.01.2018 – 11.02.2018 HB 11.01.2018 – 25.01.2018 12.02.2018 – 04.03.2018 HB
Лице во стандард двокреветна соба 30,50 € 35,00 € 58,00 € 37,50 € 32,50 €
Лице во двокреветна     Lux 32,50 € 37,50 € 61,00 € 40,50 € 37,50 €
Лице во апартман со една спална 35,50 € 40,50 € 66,00 € 43,50 € 41,50 €

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со доручек и вечера
Бесплатна употреба на внатрешен базен со детски дел, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, relax соба
Детска соба
Складирање на сопствената ски опрема
Шатал бас до првата станица на Gondola Ski lift, (распоред на рецепција)
Wi-Fi
Хотелско осигурување и вклучена туристичка такса 9%

Mинимум 3 ноќевања за периодот 22.12.2017 – 26.12.2017!
Mинимум 5 ноќевања за периодот 29.12.2017 – 02.01.2018!

Капацитет:
Еднокреветна соба – 1 лице
Стандард двокреветна соба – 2 лица
Двокреветна lux соба – 2 + 1 лица
Апартман со една спална – 2 + 2 лица

Доплата:
Божиќна вечера на 25.12.2017 /не е задолжително/ – 23,00 eur за возрасен и 12,00 eur за дете 4 – 11,99 години
За сите клиенти без Божиќна вечера на 25.12. сместувањето ќе биде само со доручек!
Новогодишна вечера (не е задолжително) – 60.00 eur за возрасен и 30 eur за дете 4 – 11.99 години
Во цената за Новогодишната вечера вклучено е обилно мени и show програма. За сите гости нормалната вечера ќе биде сменета со ручек на 01.01.2018!
Паркинг – околу 5 евра на ден за едно возило – плаќање на лице место доколку има место
Сеф – околу 2 евра на ден – плаќање на лице место
Папучи – околу 3 евра – плаќање на лице место
Детско креветче – 2,50 eвра на ден – плаќање на лице место

Намалување:
Дете до 5,99 години – бесплатно
Дете 6 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – 50%
Дете 6 – 11,99 години на редовно легло со еден возрасен – 30%. Не важи за следниот период 29.12.2017 – 02.01.2018, (целосно се плаќа)
Еднокреветна соба – 20% попуст на цената за двокреветна соба
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Early Booking попусти:
20% попуст за резервации направени до 30.09.2017 и целосно платени до 10.10.2017
15% попуст за резервации направени до 31.10.2017 и целосно платени до 10.11.2017
10% попуст за резрвации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 01.12.2017

Не е возможно да се менуваат резервациите со EB попусти!

Extras:
7=6, 10=9, 14=12 валидно за резервации направенио од 01.12.2017

Extras – не може да се комбинираат со early booking попусти!
Еxtras – не важат за следниот период 29.12.2017 – 02.01.2018!

Откажувања:
Нема да се наплати за откажување направено 9 дена пред пристигнување за следните периоди:
01.12.2017 – 21.12.2017 и 27.12.2017 – 28.12.2017 и 05.03.2018 – 15.04.2018
По овој период 2 ноќи се наплаќаат

Нема да се наплати за откажување направено 16 дена пред пристигнување за следниот период:
22.12.2017 – 26.12.2017
По овој период 2 ноќи се наплаќаат

Нема да се наплати за откажување направено 30 дена пред пристигнување за следниот период:
29.12.2017 – 02.01.2018
По овој период 100% наплата

Нема да се наплати за откажување направено 16 дена пред пристигнување за следните периоди:
03.01.2018 – 10.01.2018 – 26.01.2018 – 11.02.2018
По овој период 2 ноќи се наплаќаат

Нема да се наплати за откажување направено 16 дена пред пристигнување за следните периоди:
11.01.2018 – 25.01.2018 и 12.02.2018 – 04.03.2018
По овој период 2 ноќи се наплаќаат

No show 100 % наплата

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Complex Zara

Guest Reviews (0 reviews)

kompleksa-61

Hotel Complex Zara Банско, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo