loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Friends

Слободни Соби

Нема Слободни Соби
Вид на сместување 01.12.2017 – 18.12.2017
12.03.2018 – 15.04.2018 ПП
19.12.2017 – 25.12.2017
09.01.2018 – 22.01.2018
06.02.2018 – 11.03.2018 ПП
02.01.2018 – 08.01.2018
23.01.2018 – 05.02.2018 ПП
26.12.2017 – 01.01.2018 ПП
за лице во двокреветна Economy  соба 24,50 € 26,00 € 31,00 € 44,50 €
за лице во двокреветна соба 26,00 € 28,00 € 32,00 € 46,50 €
еднокреветна соба 40,00 € 42,00 € 48,00 € 68,00 €
Студио, Апартман                          за 2 лица или 2 + 1 или 2+2 70,00 € 75,00 € 88,00 € 130,00 €
Deluxe апартман                      за 2 лица или 2 + 2 или 3 89,00 € 97,00 € 113,00 € 170,00 €

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Во цената е вклучено:
1 ноќевање за лице/ освен за апартманите цента е за 2 лица/ со појадок и вечера
Бесплатно користење на парна бања, сауна, џакузи, релакс зона
Трансфер до првата станица на Гондола ски лифтот, спред распоред на рецепција

Минимум престој – 3 ноќевања за период 02.01.2018 – 08.01.2018 и 23.01.2018 – 05.02.2018!
Минимум престој – 5 ноќевања за период 26.12.2017 – 01.01.2018!

Капацитет
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба Economy / Двокреветна соба- 2 возрасни + 2 деца, или 3 возрасни
Студио, Апартман – 2 лица или 2 + 1 лица или 2+2 лица
Апартман Deluxe – 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни

Доплати:
Новогодишна вечера (задолжителна) – 55.00 eur за возеасен и 27.00 eur за дете (6.00 – 11.99 г.). Дете 2 – 5.99 плаќаат 13.00 eur ако имаат оброк
Ручек – 7.00 eur за возрасен и 3.50 eur за дете 6 – 11.99 г.
Дрва за камин во апартманите – 6.00 eur
Обезбеден паркинг – 3.00 eur за ден за автомобил

Попусти:
Двокреветна соба
Дете до 5.99 г. – бесплатно
Прво дете 6 – 11.99 г. На дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно
Второ дете 6 – 11.99 г. На дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст
1 дете 6 – 11.99 г. +1 возрасен – 30% попуст
2 деца 6 – 11.99 г. + 1 возрасен – првото има 30% шпшуст, второто има 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Early Booking попусти:
15% early bookings попуст за сите резервации направени до 31.10.2017 и целосно платени до 05.11.2017
10% early bookings попуст за сите резервации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 05.12.2017

Extras:
7=6, 14=12, 21=18 за престој во периоди 01.12 – 25.12.2017 и 09.01 – 22.01.2018 и 06.02 – 14.04.2018

Екстра се комбинира со EB попустот!

ОТКАЖУВАЊА:
Не се наплаќа за откажување 5 дена пред датата на пристигање за периоди:
01.12.2017 – 18.12.2017 и 12.03.2018 – 15.04.2018
По ова се наплаќа 1 ноќевање

Не се наплаќа за откажување 7 дена пред датата на пристигање за периоди:
19.12.2017 – 25.12.2017 и 09.01.2018 – 22.01.2018 и 06.02.2018 – 11.03.2018
По ова се наплаќа 1 ноќевање

Не се наплаќа за откажување 9 дена пред датата на пристигање за периоди:
02.01.2018 – 08.01.2018 и 23.01.2018 – 05.02.2018
По ова се наплаќа 1 ноќевање

Не се наплаќа за откажување 25 дена пред датата на пристигање за периоди:
26.12.2017 – 01.01.2018
По oва се наплаќа 100%

No show се наплаќа 100 %

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Friends

Guest Reviews (0 reviews)

ap_Hotel_Friends_Bansko_2

Hotel Friends Банско, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo