loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Glazne

Слободни Соби

Нема Слободни Соби
Вид на сместување 01.12.2017 – 27.12.2017 HB 28.12.2017 – 02.01.2018 HB 03.01.2018 – 31.03.2018 HB
Лице во двокреветна соба 29,00 € 48,00 € 32,00 €
Еднокреветна соба 43,00 € 78,00 € 57,00 €
Лице во голема двокреветна соба 29,00 € 53,00 € 32,00 €
Лице во апартман со една спална 34,00 € 56,00 € 38,00 €
Вила за 4 лица 112,00 € 221,00 € 120,00 €

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со доручек и вечера /освен за вилата, која е за 4 лица/
Бесплатна употреба на базен, сауна, интернет

Шатл бас до првата станица на Gondola Ski lift, распоред на рецепција
Хотелско осигурување и вклучена туристичка такса 9%

Mинимум 3 ноќевања за следниот период 28.12.2017 – 02.01.2018!

Капацитет
Еднокреветна соба – 1 лица
Двокреветна соба – 2 лица
Голема двокреветна соба – 2 + 2 деца , 3 + 1 лице
Aпартман – 2 + 2 лица
Вила – 4 + 2 деца, 4 + 1 лице

Доплата:
Новогодишна вечера (не е задолжително) – 55,00 eur по лице. Бесплатно за деца до 4,99 години

Намалувања:
Дете до 4.99 години – бесплатно, детско креветче – бесплатно
Дете 5 – 13,99 години на дополнително легло во голема двокреветна соба со 2ца возрасни – бесплатно
Дете 5 – 13,99 години на редовно легло со еден возрасен – 50% попуст
Дете до 4,99 години со еден возрасен – цена за еднокреветна соба
Две деца 5 – 13,99 години со 1 возрасен – секое дете има 50% попуст
Две деца 5 – 13,99 години со 2 возрасни во апартман – првото дете е бесплатно, второто има 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Early Booking попусти:
20% попуст за сите резервации направени до 15.11.2017 и целосно платени до 20.11.2017
15% попуст за сите резервации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 10.12.2017

Extras:
6=5, 7=6, 14=12 валидни за пристигнување до 27.12.2017 и од 17.01.2018

Еxtras – не може да се комбинираат со early booking попустите!

Откажувања:
Нема да се наплати за откажување направено 9 дена пред пристигнување за следниот период:
01.12.2017 – 27.12.2017
По овој период – 100 % наплата

Нема да се наплати за откажување направено 25 дена пред пристигнување за следниот период:
28.12.2017 – 02.01.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати за откажување направено 9 дена пред пристигнување за следниот период:
03.01.2018 – 31.03.2018
По овој период една ноќ се наплаќа

No show – 100 % наплата

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Glazne

Guest Reviews (0 reviews)

Glazne2

Hotel Glazne Банско, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo