loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Iglika Palace

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

Hotel Iglika Palace ****

 Боровец , Бугарија
Вид на сместување 19.12.2017 – 25.12.2017 ПП 26.12.2017 – 01.01.2018 ПП 02.01.2018 – 19.01.2018 ПП 20.01.2018 – 02.02.2018 ПП 03.02.2018 – 16.02.2018 ПП 17.02.2018 – 04.03.2018 ПП
Лице во двокреветна соба 32,50 € 46,00 € 37,50 € 32,50 € 37,50 € 32,50 €
Еднокреветна соба 48,00 € 89,00 € 59,00 € 48,00 € 59,00 € 49,00 €
Лице во студио* 30,50 € 46,00 € 37,50 € 30,50 € 37,50 € 30,50 €
Лице во економи двокреветна соба 21,50 € 41,00 € 32,50 € 21,50 € 32,50 € 27,50 €
Економи еднокреветна соба 36,50 € 76,00 € 49,00 € 35,50 € 49,00 € 42,50 €

*Mинимум целосна уплата за 3 возрасни

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со доручек и вечера
Бесплатна употреба на внатрешен базен
16:00 – 17:00 pm во главниот ресторан мали колачиња и кафе
Надворешен необезбеден паркинг
Wi Fi во лоби
Хотелско осигурување и вклучена туристичка такса 9%

Mинимум престој 7 ноќевања за периодот 26.12.2017 – 01.01.2018!

Капацитет:
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба – 2 + 1 лице
Економи двокреветна соба – 2 лица
Студио – 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни

Доплати:
Tourist tax – 0,60 euro per person (above 2.00 years old) per day

Доплата:
Божиќна вечера на 25.12.2017 /не е задолжително/ – 40.00 eвра за возрасен и 20.00 eвра за дете (2.00 – 11.99 години)
Новогодишна вечера /задолжително/ – 55.00 евра за возрасен и 30.00 eвра за дете (2.00 – 11.99 години)

Намалувања:
Деца до 1,99 години – бесплатно
Прво дете 2.00 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно
Второ дете 2.00 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст
Дете 2.00 – 11,99 години на редовно легло – 25% попуст за периодите: 19.12.2017 – 25.12.2017 и 02.01.2018 – 04.03.2018
Дете 2.00 – 11,99 години на редовно легло – плаќа цена за возрасен за периодот: 26.12.2017 – 01.01.2018
Трет возрасен на дополнително легло – 25% попуст

Early booking попусти:
20% попуст за резервации направени до 30.09.2017 и целосно платени до 10.11.2017
10% попуст за резервации направени до 31.10.2017 и целосно платени до 10.12.2017

Еarly booking попустите не важат за периодот 26.12.2017 – 01.01.2018!

Откажувања
Нема да се наплати 9 дена пред пристигнување за периодите:
19.12.2017 – 25.12.2017 и 20.01.2018 – 02.02.2018 и 17.02.2018 – 04.03.2018 и 05.03.2018 -09.04.2018
По овој период – 2 ноќи се наплаќаат

Нема да се наплати 12 дена пред пристигнување за периодите:
02.01.2018 – 19.01.2018 и 03.02.2018 – 16.02.2018
По овој период – 3 ноќи се наплаќаат

Нема да се наплати 35 дена пред пристигнување за периодите:
26.12.2017 – 01.01.2018
По овој период – 100% наплата

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Iglika Palace

Guest Reviews (0 reviews)

iglika

Hotel Iglika Palace Боровец, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo