loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Lion

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

Hotel Lion ****

 Боровец, Бугарија

 

Вид на сместување 29.12.2017 – 02.01.2018 ПП 03.01.2018 – 10.01.2018 10.02.2018 – 16.02.2018 ПП 15.12.2017 – 28.12.2017 27.01.2018 – 09.02.2018 ПП 01.12.2017 – 15.12.2017 11.01.2018 – 26.01.2018 16.02.2018 – 31.03.2018 ПП
Лице во двокреветна соба € 64,00 € 38,50 € 36,50 € 34,50
Еднокреветна соба € 122,00 € 59,00 € 56,00 € 52,00
Лице во голема двокреветна соба € 71,00 € 48,50 € 45,50 € 41,50
Лице во семејна соба € 71,00 € 50,50 € 47,50 € 42,50
Апартман за 4 лица € 245,00 € 175,00 € 164,00 € 168,00
Возрасен на дополнително легло € 45,00 € 32,50 € 29,50 € 26,50

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Цената вклучува:
1 ноќевање со доручек и вечера
Бесплатна употреба на внатрешен базен, фитнес, сауна
Место за складирање на сопствената ски опрема
Шатл бас, распоред на рецепција
Хотелско осиругуравање и вклучена туристичка такса, 9%

Минимум престој – 5 ноќевања!

Капацитет
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба – 2
Двокреветна (голема соба) – 2 + 1
Семејна соба- 2 + 2 лица
Апартман – минимум 4 возрасни, максимум 4 + 2 или 5 возрасни

Доплата
Божиќна вечера /не е задолжително/ 45.00 eur за возрасен и 25.00 eur за дете /4 – 11.99/
Новогодишна вечера /задолжителна/ 75.00 eur за возрасен и 40.00 eur за дете /4 – 11.99/

Намалувања
Деца до 3.99 години – бесплатно
Деца 4.00 – 11.99 години на дополнително легло – 50% попуст на цената за дополнително легло
Деца 4.00 – 11.99 години на редовно легло – 25% попуст на цената за редовно легло

Early Booking попусти:
20% попуст за резервации направени до 30.09.2017 и целосно платени до 01.10.2017
10% попуст за резервации направени до 31.10.2017 и целосно платени до 01.11.2017

Extras:
7=6; 10=9; 14=12 за пристигнување на 13.01.2018 и сите пристигнувања од 03.03.2018 до крајот на сезоната

Еarly booking попустите можат да се комбинираат со extras.

Откажувања
Нема да се наплати за откажување направено 20 дена пред пристигнување за следниот период:
29.12.2017 – 02.01.2018
По овој период 100% наплата

Нема да се наплати за откажување направено 10 дена пред пристигнување за следниот период:
03.01.2018 – 10.01.2018 и 10.02.2018 – 16.02.2018
По овој период – 1 ноќ се наплаќа

Нема да се наплати за откажување направено 7 дена пред пристигнување за следниот период:
15.12.2017 – 28.12.2017 и 27.01.2018 – 09.02.2018
По овој период – 1 ноќ се наплаќа

Нема да се наплати за откажување направено 5 дена пред пристигнување за следниот период:
01.12.2017 – 15.12.2017 и 11.01.2018 – 26.01.2018 и 16.02.2018 – 31.03.2018
По овој период – 1 ноќ се наплаќа

No show 100 % наплата

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Lion

Guest Reviews (0 reviews)

lion1

Hotel Lion Боровец, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo