loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

ХОТЕЛ МУРА 3*, Боровец

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

ХОТЕЛ МУРА ***

 Боровец , Бугарија

Хотел „МУРА“ е хотел со 3*, во центарот , близу до станицата на ски лифтот. Класичната романтика на планинскиот хотел со смел дизајн, динамични бои и сите удобности за градскиот човек.

Хотелот располага со 46 двокреветни , 19 трокреветни соби, 1 апартман и 1 семејна соба. Сите соби се со сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер/ минибар.

Хотелот има ресторан со капацитет 200 места, лоби-бар со камин и просторна тераса, бесплатен Wi-Fi, фитнес-сала, дел за масажи, сопствена ски – гардероба и конференциска сала со 100 места, потполно опремени. За удобност на семејствата со деца има и детско катче со многу забава.

 

Сезона Зима 2017 / 2018 г.

Тип соба Висока сезона
28.12.2017 – 03.01.2018
Ниска сезона
01.12.2017 – 27.12.2017
04.01.2018 – 31.03.2018
за лице на ден во

Двокреветна соба Large / ПП

47 еур 31 еур
за лице на ден во

Двокреветна соба стандард / ПП

45 еур 30 еур

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

ДОПЛАТИ

Доплата за Божиќна вечера на  25.12.2016 – возрасен 45 еур; дете 4-13,99 г. 25 еур (не е задолжителна)

Доплата за Новогодишна вечера 31.12.2016 – возрасен 65 еур; дете 4-13,99 г. 35 еур (задолжителна)

Доплата за ручек: 9 еур за возрасен, 5 еур за дете 4-13,99 г. на ден.

Доплата за еднокреветна соба + 10 еур на ден.

 

ПОПУСТИ

Дете 0-3,99 г. – Бесплатно

Дете 4 – 13,99 г. На дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 25% попуст

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА

Early Booking – 10% попуст за резервации направени и платени до 01/12/2017

7=6 за период на сместување 01/03 – 30/03 (за резервации до 01/12/2017)

 

ПОПУСТИТЕ НЕ СЕ КОМБИНИРААТ

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of ХОТЕЛ МУРА 3*, Боровец

Guest Reviews (0 reviews)

0212137001378132941

ХОТЕЛ МУРА 3*, Боровец Боровец, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo