loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Perun Lodge

Слободни Соби

Нема Слободни Соби
Вид на сместување 29.12.2017 – 04.01.2018 HB 05.01.2018 – 12.01.2018 HB 23.12.2017 – 28.12.2017 13.01.2018 – 19.01.2018 04.02.2018 – 04.03.2018 HB 20.01.2018 – 03.02.2018 HB 01.12.2017 – 22.12.2017 05.03.2018 – 20.04.2018 HB
Лице во студио 63,00 € 46,50 € 36,50 € 40,50 € 34,50 €
Студио за едно лице 126,00 € 94,00 € 56,50 € 60,50 € 54,50 €
Лице во апартман со една спална 68,00 € 51,50 € 38,50 € 42,50 € 36,50 €
Лице во Junior suite 68,00 € 51,50 € 38,50 € 42,50 € 36,50 €

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Цената вклучува:
1 ноќевање со доручек и вечера
Бесплатна употреба на базен, сауна, парна бања
Простор за складирање на сопствената ски опрема
Шатл бас до првиот Gondola ski lift
Wi-Fi на рецепција
Хотелско осигурување и вклучена туристичка такса 9%

Минимум престој 4 ноќевања за периодот 29.12.2017 – 04.01.2018!

Капацитет
Студио – 2 редовни + 1 дополнително легло
Апартман со една спална – 2 редовни + 2 дополнителни легла
Junior suite – 2 редовни+ 2 дополнителни легла

Доплата:
Новогодишна вечера /задолжителна/:
– во главната сала на ресторанот: 75,00 eвра за возрасен и 40,00 eвра за дете /5 – 11,99 год./
– во зимската градина на ресторанот: 65,00 eвра за возрасен и 35,00 eвра за дете /5 – 11,99 год./
Паркинг – 9,00 евра по ноќ за возило

Намалувања:
Деца до 4,99 години – бесплатно
Дете 5 – 11.99 години на дополнително легло – 17,00 eвра на ден
Деца 5 – 11,99 години на редовно легло – 25% попуст на цената за возрасен
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Early Booking попусти:

20 % попуст за резервации направени до 30.09.2017 и целосно платени до 05.10.2017
15 % попуст на резервации направени до 31.10.2017 и целосно платени до 05.11.2017
10 % попуст на резервации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 05.12.2017

Еarly booking попустите не важат со доплатите!

Extras:
7=6, 10=9, 11=10, 14=12 за пристигнување од 01.12.2017 до 21.12.2017 и од 13.01.2018 до 20.01.2018 и од 20.02.2018 до крајот на сезоната

Early booking попустите можат да се комбиннираат со Extras.

Откажувања:
Нема да се наплати 30 дена пред пристигнување за периодот:
29.12.2017 – 04.01.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати 17 дена пред пристигнување за периодот:
05.01.2018 – 12.01.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати 12 дена пред пристигнување за периодите:
23.12.2017 – 28.12.2017 и 13.01.2018 – 19.01.2018 и 04.02.2018 – 04.03.2018
По овој период 1 ноќ се наплаќа

Нема да се наплати 12 дена пред пристигнување за периодот:
20.01.2018 – 03.02.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати 5 дена пред пристигнување за периодите:
01.12.2017 – 22.12.2017 and 05.03.2018 – 20.04.2018
По овој период 1 ноќ се наплаќа

No show 100 % наплата

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Perun Lodge

Guest Reviews (0 reviews)

IMG_0122

Hotel Perun Lodge Банско, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo