loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Pirin

Слободни Соби

Нема Слободни Соби
Вид на сместување 29.12.2017 – 11.01.2018 HB 26.01.2018 – 15.02.2018 HB 15.12.2017 – 28.12.2017 12.01.2018 – 25.01.2018 16.02.2018 – 01.03.2018 HB 01.12.2017 – 14.01.2017 02.03.2018 – 02.04.2018 HB
Лице во стандард двокреветна соба € 61,00 € 51,50 € 41,50 € 40,50
Лице во Deluxe двокреветна соба € 66,00 € 56,50 € 46,50 € 45,50
Стандард еднокреветна соба € 76,00 € 67,00 € 57,00 € 56,00
Лице во Suite / Mesonnet € 72,00 € 63,00 € 53,00 € 52,00

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Цената вклучува:
1 ноќевање со доручек и вечера
Хотелско осигурување, ДДВ

Доплата:
Општинска такса /задолжително/ – 5.00 eвра по лице за престој

Божиќна вечера /задолжително/ 40,00 eвра за возрасен и 20.00 eвра за дете /2-11.99/
Новогодишна вечера /задолжително/ 85,00 eвра за возрасен и 45.00 eвра за дете /2 – 11.99/

Капацитет
Двокреветна соба 2 + 1 лица
Еднокреветна соба 1 лице
Deluxe room – 2 + 1 pax
Suite – 2 + 2 pax

Намалувања:
Дете 2 – 11.99 години на дополнително легло со 2 возрасни – бесплатно
Дете 2 – 11.99 години на редовно легло со 2 возрасни – 50% попуст
Adult on extra bed – 20% discount

Early Booking попусти:
15 % попуст за резервации направени до 31.10.2017 и целосно платени до 05.11.2017
10% попуст за резервации направени до 30.11.2017 и целосно платени до 01.12.2017

Откажувања:
Нема да се наплати 35 дена пред пристигнување за периодот:
29.12.2017 – 11.01.2018
По овој период 100% наплата

Нема да се наплати 9 дена пред пристигнување за периодот:
26.01.2018 – 15.02.2018
По овој период 1 ноќ се наплаќа

Нема да се наплати 30 дена пред пристигнување за периодите:
15.12.2017 – 28.12.2017 and 12.01.2018 – 25.01.2018 and 16.02.2018 – 01.03.2018
По овој период 1 ноќ се наплаќа

Нема да се наплати 9 дена пред пристигнување за периодите:
01.12.2017 – 14.01.2017 и 02.03.2018 – 02.04.2018
По овој период 1 ноќ наплата

No show 100 % наплата

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Pirin

Guest Reviews (0 reviews)

81304886

Hotel Pirin Банско, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo