loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Rila

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

Hotel Rila ****

 Боровец, Бугарија

 

Вид на сместување 28.12.2017 – 07.01.2018 ПП 07.01.2018 – 13.01.2018 28.01.2018 – 24.02.2018 ПП 14.01.2018 – 27.01.2018 25.02.2018 – 04.03.2018 ПП 18.12.2017 – 27.12.2017 05.03.2018 – 17.03.2018 ПП 18.03.2018 – 05.04.2018 ПП
Mинимум престој 3 ноќи 2 ноќи 2 ноќи 2 ноќи 1 ноќ
Лице во двокреветна соба Resort view 97,00 € 76,50 € 66,50 € 59,50 € 41,50 €
Двокреветна соба за едно лице -Resort view 153,00 € 120,00 € 100,50 € 94,50 € 65,00 €
Лице во двокреветна соба Slope view 100,00 € 79,50 € 66,50 € 62,50 € 44,50 €
Двокреветна соба за едно лице -Slope view 157,00 € 124,50 € 105,00 € 99,00 € 69,50 €
Лице во супериор соба / семејна- Resort view 115,00 € 92,50 € 74,50 € 69,50 € 48,50 €
Еднокреветна супериор соба –  Resort view 180,00 € 144,00 € 117,00 € 109,50 € 75,50 €
Лице во супериор соба  семејна- Slope view 118,00 € 95,50 € 77,50 € 72,50 € 56,50 €
Еднокреветна супериор соба –  Slope view 185,00 € 149,00 € 122,00 € 114,00 € 80,00 €
Супериор свита за две лица – Resort view 330,00 € 266,00 € 214,00 € 199,00 € 141,00 €
Супериор свита за две лица Slope view 345,00 € 280,00 € 226,00 € 210,00 € 147,00 €

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со доручек и вечера
Бесплатна употреба на базен, џакузи
Wi-Fi во лоби
За супериор собите цената вклучува:
– Бесплатна употреба на термо зоната и теретана
– Wi-Fi во собите
– Место за складирање на сопствената опрема

Надворешен паркинг – доколку има слободно место
Хотелско осигурување и вклучена туристичка такса 9%

Капацитет:
Еднокреветна соба resort / town view – 1 лице
Двокреветна соба resort / town view – 2 + 1 дете до 11.99 години
Супериор соба resort / town view – 2 + 1 дете до 11.99 години
Супериор семејна соба resort / town view – 2 возрасни + 2 деца до 11.99 години
Супериор семена соба ressort / town view – 4 возрасни + 1 дете до 11.99 години

Доплата:
A-la-carte вечера со 3 јадења на фиксно мени – 10.00 eur за возрасен на ден и 5.00 eur за дете 2 – 11.99 години, на ден
Божиќна вечера на шведска маса на 25.12.2017 /не е задолжително/ – 40.00 eur за возрасен и 20.00 eur за дете 2 – 11.99 години
Божиќна вечера на фиксно мени на 25.12.2017 /не е задолжително/ – 57.00 eur за возрасен и 30.00 eur за дете 2 – 11.99 години
Новогодишна вечера на шведска маса /задолжително/ – 65.00 eur за возрасен и 35.00 eur за дете 2 – 11.99 години
Новагодишна вечера со фиксно мени /задолжително/ – 90.00 eur за возрасен и 45.00 eur за дете 2 – 11.99 години
Подземен паркинг – доколку има место и плаќање на лице место
Сеф – плаќање на лице место

Намалувања:
Дете до 1.99 години – бесплатно
Дете 2 – 11.99 во стандард или супериор двокреветна соба со 2 возрасни – попуст 20% на цената за полупансион по лице
Деца 2 – 11.99 во супериор семејна соба со 2 возрасни- 1во дете плаќа 20% попуст на цената за ПП по лице, второ дете: 50% попуст на цената за ПП по лице
Прво дете 0 – 11.99 години со еден возрасен во стандард/супериор соба или супериор семејна – 70% од цената за ПП по лице
Второ дете 0 – 11.99 години со 1 возрасен во стандард/супериор соба или супериор семејна – 50% попуст на цената за ПП по лице
Деца 2-11.99 години, со 2 возрасни во супериор свита: 1во дете бесплатно, второ и трето секое попуст 10% од основната цена
Возрасен на дополнително легло во супериор свита – 10% попуст а на основната цена

Early Booking попусти:
10% попуст за резервации направени до 15.10.2017 и целосно платени до 25.10.2017

Не е возможно да се прават промени со резервациите од EB попустите!
Откажување на резервациите со EB попусти се возможни само 30 дена пред пристигнување. По овој период – 100% наплата!

Откажувања:
Нема да се наплати за откажување направено 35 дена пред пристигнување за периодот:
28.12.2017 – 07.01.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати за откажување направено 17 дена пред пристигнување за периодот:
07.01.2018 – 13.01.2018 и 28.01.2018 – 24.02.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати за откажување направено 12 дена пред пристигнување за периодот:
14.01.2018 – 27.01.2018 и 25.02.2018 – 04.03.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати за откажување направено 9 дена пред пристигнување за периодот:
18.12.2017 – 27.12.2017 и 05.03.2018 – 17.03.2018
По овој период – 100% наплата

Нема да се наплати за откажување направено 7 дена пред пристигнување за периодот:
18.03.2018 – 05.04.2018
По овој период – 100% наплата

No show – 100% наплата

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Rila

Guest Reviews (0 reviews)

rrila

Hotel Rila Боровец, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo