loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

ХОТЕЛ СРЕБРЕНА ЛИСИЦА***

Слободни Соби

Нема Слободни Соби
СЕДУМДНЕВЕН ЦЕНОВНИК
Соби Max

лица

Од 23.дек 30.дек 6.јан 9.јан 16.јан 23.јан 30.јан 04.феб 11.феб 14.феб 18.феб 11.март
до 30.дек 6.јан 9.јан 16.јан 23.јан 30.јан 04.феб 11.феб 18.феб 18.феб 11.март 18.март
ПОЛУПАНСИОН 7 ППP 7 ПП 3 ПП 7 ПП 7 ПП 7 ПП 5 ПП 7 ПП 7 ПП 4 ПП 7 ПП 7 ПП
2+0

 Соба

2 252 497 БОЖИЌЕН ПАКЕТ 183 315 315 315 320 448 420 СРЕТЕНСКИ ПАКЕТ 276 294 252
0+1;2+0 семејна соба 2 301 658 237 427 371 427 415 581 546 336 441 301
1+1

 семејна соба

3 224 434 156 301 280 301 275 385 364 252 308 231
2+1

 семејна соба

4-6 210 371 132 266 266 266 230 322 294 192 273 217
Цените се изразени во евра (плаќање во денарска противвредност) за лице за наведен број на ноќи на база полупансион
ДНЕВЕН ЦЕНОВНИК
Соби Max лица Од 23.дек 30.дек 6.јан 9.јан 16.јан 23.јан 30.јан 04.феб 11.феб 14.феб 18.феб 11.март
до 30.дек 6.јан 9.јан 16.јан 23.јан 30.јан 04.феб 11.феб 18.феб 18.феб 11.март 18.март
ПОЛУПАНСИОН  
2+0

 Соба

2 42 95 БОЖИЌЕН ПАКЕТ 58 58 58 83 83 70 СРЕТЕНСКИ ПАКЕТ 50 42
0+1;2+0 семејна соба 2 50 120 70 68 70 99 99 95 75 50
1+1

 семејна соба

3 38 85 51 51 51 72 72 65 58 38
2+1

 семејна соба

4-6 35 75 45 45 45 58 58 50 50 36
Цените се изразени во евра (плаќање во денарска противвредност, 1 eвро =62 денари) за лице за ноќ на база полупансион ; помал број ноќи на барање.

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Услуга полупансион ;
 • Дочек на Нова Година (пијалокот се плаќа на лице место).

ПОПУСТИ:

 • Деца до 2 години (во соба со 2 возрасни) – бесплатно;
 • Деца2-6 години (во соба со 2 возрасни ), плаќаат 50% од цената ;
 • Деца6-12 години (во соба со 2 возрасни), плаќаат  70% од цената;
 • Цената за дневно изнајмување на апартман без полупансион за лице се намалува за 7 €.

ДОПЛАТИ:

 •  Доплата за ручек  6,50 еур за возрасни , за деца до 12 години 3,50 еур;
 •   За користење на петто легло се доплаќа 60 %  а за шестто  40 % од цената за лице на ден;
 •  Доплата за еднокреветна соба + 70%;
 • Такса за престој 1 еур за лице за ноќ, деца  7 -15 год плаќаат такса за престој 0.5 еур за лице за ноќ, деца до 7 год не плаќаат;
 • Хотелско осигурување – 30 динари за ден за сите гости на хотелот,
 • Таксата за престој и осигурувањето се плаќаат со резервацијата на аранжманот.

ОПИС НА ХОТЕЛОТ :

Бившиот хотел ИНВЕСТБАНКА, денес Хотел  Сребрена Лисица*** , сместен е меѓу патеката Мало језеро (ноќна патека) и Сунчана долина, на 1752 м надморска височина,со поглед кон бујната шума. Пред самиот влез во центарот, идејќи од  Јошаничка бања и Рашка, се одвојува асфалтниот пат и води до паркинг и хотелот „Сребрена лисица“.

“Сребрена лисица” поседува комфорни апартмани и двокреветни соби. Апартманите за сместување  2-6 лица имаат одвоена спална соба, купатило, удобна дневна соба,  TВ, телефон. Собите имаат француски кревет или 2 единечни ,бања, TВ,телефон.  Во сезоната  2014/15, Апп- Хотел  „Сребрена лисица “ e комплетно реновиран.

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of ХОТЕЛ СРЕБРЕНА ЛИСИЦА***

Guest Reviews (0 reviews)

dsc_0016-medium

ХОТЕЛ СРЕБРЕНА ЛИСИЦА*** Србија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo