loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Hotel Triniti

Слободни Соби

Нема Слободни Соби
Вид на сместување 01.12.2017 – 21.12.2017 07.01.2018 – 18.01.2018 04.03.2018 – 31.03.2018 22.12.2017 – 28.12.2017 19.01.2018 – 03.03.2018 29.12.2017 – 02.01.2018 03.01.2018 – 06.01.2018
HB BB RO HB BB RO HB HB BB RO
Лице во двокреветна соба 32,50 € 26,50 € 23,50 € 35,50 € 29,50 € 26,50 € 55,00 € 40,50 € 34,50 € 31,50 €
Еднокреветна соба 54,00 € 45,00 € 40,00 € 59,00 € 49,00 € 45,00 € 91,00 € 62,00 € 52,00 € 48,00 €
Лице во апартман* 37,50 € 31,50 € 28,50 € 40,50 € 34,50 € 31,50 € 66,00 € 45,50 € 39,50 € 36,50 €
Апартман со една спална за 2 лица *соседна зграда 69,00 € 49,00 € 43,00 € 67,00 € 55,00 € 49,00 € 113,00 € 71,00 € 59,00 € 53,00 €
Апартман со 2 спални за 4 лица * соседна зграда 122,00 € 98,00 € 86,00 € 135,00 € 110,00 € 98,00 € 230,00 € 142,00 € 118,00 € 104,00 €

*Mинимум 2 целостни плаќања за возрасни

Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

Цената вклучува:
1 ноќевање на одбраната база
Бесплатна употреба на голем и мал внатрешен базен, сауна, парна бања
Шатл бас до првата станица на Gondola Ski Lift, распоред на рецепција
Wi-Fi, Соба за складирање на ски
Хотелско осигурување, вклучена туристичка такса 9%

Mинимум 4 ноќи престој за периодот: 29.12.2017 – 02.01.2018!

Капацитет
Двокреветна соба – 2 + 1 лица
Еднокреветна соба – 1 лице
Апартман *главна зграда – 2 + 2 деца или 3 возрасни
Апартман со една спална *соседна зграда – 2 + 2 деца или 3 возрасни
Апартман со 2 спални *соседна зграда – 4 + 2 деца или 5 возрасни

Додатоци:
Новогодишна вечера / задолжително / – 75.00 eur за возрасен и 40.00 eur за дете до 13,99 години

Намалувања:
Прво дете до 6.99 години со 2 возрасни – бесплатно
Второ дете до 6,99 години со 2 возрасни – 70% попуст
Дете до 6.99 години со 1 возрасен – цена за еднокреветна соба
Прво дете 7 – 13,99 години со 2 возрасни – 50% попуст
Второ дете 7 – 13,99 години со 2 возрасни – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Early Booking попусти:
15% попуст за резрвации направени до 31.10.2017 и целосно платени до 05.11.2017
10% попуст за резервации направени од 01.11.2017 до 30.11.2017 и целосно платени до 05.12.2017

Early booking попустите не важат за следниот период 29.12.2017 – 30.11.2018!

Откажувања:
Нема да се наплати за откажување направено 12 дена пред пристигнување за следните периоди:
01.12.2017 – 21.12.2017 и 07.01.2018 – 18.01.2018 и 04.03.2018 – 31.03.2018
По овој период 2 ноќи се наплаќаат

Нема да се наплати за откажување направено 16 дена пред пристигнување за следните периоди:
22.12.2017 – 28.12.2017 и 19.01.2018 – 03.03.2018
По овој период 2 ноќи се наплаќаат

Нема да се наплати за откажување направено 35 дена пред пристигнување за следниот период:
29.12.2017 – 02.01.2018
По овој период 100% наплата

Нема да се наплати за откажување направено 25 дена пред пристигнување за следниот период:
03.01.2018 – 06.01.2018
По овој период 2 ноќи се наплаќаат

No show 100 % наплата

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Hotel Triniti

Guest Reviews (0 reviews)

1

Hotel Triniti Банско, Бугарија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo