loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Makedon Hotel

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

Хотел: ресторан, собна услуга, сеф (на рецепција)
Деца: игралиште
Забава: бар
Соба: клима, балкон, фрижидер, тв
Спорт: базен (надворешен)

Makedon hotel

Бебе – 100%

Прво дете А (2 – 5,99 години) – 100%

Прво дете Б (6 – 11,99 години) – 50%

Доплата за ПОЛУ ПАНСИОН:

Возрасен + 15 евра на ден

Дете А и Б + 10 евра на ден

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност.

50% наплата за откажувања направени 21-1 ден пред пристигнување за сите престои.

За откажувања направени на денот на пристигнување или No Shows се наплаќа 100%.

10% попуст за резервации направени до 15/3/18 за сите престои.

A/C бесплатно.
WiFi бесплатно.
Сеф во соба бесплатно.
Дорчекот е врз база на шведска маса.

Mesogeios restaurant кој е блиску до хотелот нуди полу пансион со фиксно мени.

 

Секој нов данок (данок за престој или слично) кој може да стапи на сила од Јануари 2018 година ќе се плаќа по пристигнување во хотелот директно од клиентот и нема да биде апсорбиран од хотелиерот.

PP – Per Person / Per Day (Basic Rates) – за лице на ден/ основна цена
PR – Per Room / Per Day (Basic Rates) – за соба на ден/ основна цена

RR – Цена за соба (ноќевање)
BB – Ноќевање со појадок
HB – Полупансион
HB PLUS – Полупансион плус
FB – Полн пансион
AI – All Inclusive
UAI – Ultra All Inclusive

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Makedon Hotel

Guest Reviews (0 reviews)

Aerial1-web

Makedon Hotel Тасос, Грција

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo