loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Melissa Gold Coast Hotel

Слободни Соби

mellisa

Студио за 3 лица

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
melissahotel3

Aпартман за 4 лица

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Melissa Hotel

Псакудија, Ситонија – Халкидики

Хотелот располага со: Ала кард ресторан, климатизиран, бар, доктор (на повик), паркинг, ресторан, собен сервис, таверна
Деца: детско игралиште, детски базен
Забава: бар покрај базен, Снек бар
Собите располагаат со: клима уред, Бебешко креветче – на барање, балкон, чајна кујна, фрижидер, сателитска ТВ, телефон,
Спорт: 5 x 5 фудбалски терен, базен (надворешен), одбојка

Melissa gold coast hotel

Tрет возрасен -30%, четврти возрасен -30%

Прво дете А – 100%, второ дете А -50%

Прво дете Б -80%, второ дете Б -50%

Возраст: Дете A 0- 6.99 години / Дете B 7 -12.99 години

50% наплата за откажување направено 7-2 дена пред пристигнување, за сите периоди.

100% наплата за откажување 1 ден пред пристигнување, истото важи и за Non Shows.

20% попуст за резервации направени до 31/1/18 за сите престои. Парите не се рефундираат, промени и откажувања не се возможни.

15% попуст за резервации направени до 31/3/18 за сите престои. Парите не се рефундираат, промени и откажувања не се возможни.

Лежалките се доплаќаат
Пешкири за на плажа и на базен – достапни со доплата
A/C бесплатно
WiFi бесплатно во заедничките простории.
Сеф (на рецепција) со доплата во хотелот.
Доручекот е врз база на шведска маса.
Домашни миленици се дозволени – на барање во еко собите со доплата за да се покрие трошокот за чистење
Детско креветче бесплатно, на барање
2 бесплатни влезници за паркинг.

Секој нов данок (данок за престој или слично) кој може да стапи на сила од Јануари 2018 година ќе се плаќа по пристигнување во хотелот директно од клиентот и нема да биде апсорбиран од хотелиерот.


Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1 еуро=62 мкд

PP – per person (за лице)

PR – per room (за соба)

DBL – двокреветна соба

SGL – еднокреветна соба

TPL – трокреветна соба

BB – ноќевање со појадок

HB – полупансион

FB – полн пансион

AI – All Inclusive

GV – поглед на градина

MV – поглед на планина

SV – поглед на море

PV (pool view) – поглед на базен

SSV (side sea view) – страничен поглед на море

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Melissa Gold Coast Hotel

Guest Reviews (0 reviews)

melissahotel5

Melissa Gold Coast Hotel Халкидики - Ситонија, Грција

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo