loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Negroponte Resort

Слободни Соби

negroponte5

Suite со 2 соби со Jacuzzi (надворешно) Sea View

Максимум Возрасни:
3
Максимум Деца:
3
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
negroponte7

Junior Suite со или без камин Sea View

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
3
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
negroponte7

Premium Deluxe Sea View

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
negroponte7

Двокреветна соба Deluxe Sea View

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
negroponte6

Еднокреветна соба Deluxe Sea View

Максимум Возрасни:
1
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
negroponte5

Junior Suite со или без камин Garden View

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
negroponte7

Двокреветна соба Deluxe Garden View

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
negroponte6

Eднокреветна соба Deluxe Garden View

Максимум Возрасни:
1
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Negroponte Resort *****

Еретриа ,Евиа ,Грција

Negroponte Resort***** е на само 3 километри. од историскиот Eretria, и се наоѓа од страната на морето, на површина од 11.000m². Тој нуди отворен базен, затворен базен со хидромасажа и добро опремена теретана.

Сите соби се луксузно опремени со сателитска ТВ, балкон со поглед кон планина или море, како и основните удобности : мини бар , радио.

Negroponte Resort поседува кошаркарско игралиште, тениско игралиште и мини фудбалски терен. За деца постои посебен базен и област за нивна игра.

Традиционалниот грчки ресторан има тераса со поглед на морето. Покрај тоа, има лоби бар кој нуди неверојатен поглед кон брегот.

Можете да го посетите античкиот театар, Археолошкиот музеј на Eretria или античкиот храм на Дионис, кои се во непосредна близина, 10 минутно возење додека пак Атина е 50 км. далеку.

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност.

 

ВИД НА СОБА 01/04-31/05 01-30/06 01-16/07 17/7-27/8/17
ЗА ЛИЦЕ НА БАЗА ПП 01-31/10 28/08-30/09
поглед на градина
Еднокреветна соба Deluxe 65 74 85 111
Двокреветна за 1 лице Deluxe 73 82 95 125
во Двокреветна соба Deluxe 45.5 52 60 79
во трокреветна соба Deluxe 41 46.5 54 70.5
Junior Suite 79 83 90 98
поглед на море
Двокреветна за 1 лице Deluxe 79 89 104 128
во Двокреветна соба Deluxe 49.5 56 65.5 86
DOUBLE Premium Deluxe 75 80 84.5 94
Junior Suite 86 91 101 110
Suite со 2 соби ( 1 WC) 91 97 104 120
доплата за ПА за лице 21
3то лице -10%
Забелешки: 1во дете до 5,99 бесплатно
       2ро дете до 12 г. попуст  50% од цената за лице во двокреветна  соба
       1во дете 6-12 г. Попуст 50% од цената за лице во двокреветна соба
Минимум престој:  7 ноќевања на база ПП
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Negroponte Resort

Guest Reviews (0 reviews)

negroponte1

Negroponte Resort Евиа, Грција

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo