loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Potos Hotel

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

Хотелски услуги: климатизер (јавни простории), ресторан
Деца: анимациска програма
Забава: бар, бар на базен
Соба: климатизер, балкон, фен, мини бар, радио, сеф, сателитска TV, телефон
спорт: базен (надворешен)

Potos hotel

Трет возрасен – 30%

Бебе – 100%

Дете А – 100%

Дете Б – 50%

Доплата за ПОЛУ ПАНСИОН

Возрасен +16 евра на ден

Дете Б +10 евра на ден

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност (1 евро = 62 денари).

Bозраст: бебе 0 -1.99 години / дете A 2- 5.99 години / дете B 6 -11.99 години

10% попуст за резервации направени до 31/1/18 за сите периоди само на основната цена.

50% наплата за откажување направено 21 или помалку дена пред пристигнување.

Доручекот е врз база на шведска маса, вечерата се служи.
A/C бесплатно.
WiFi бесплатно.
Сеф во соба бесплатно.
Паркинг – достапен на 100 метри од хотелот (јавен)
Миленици до 7 кг се дозволени на барање.

Секој нов данок (данок за престој или слично) кој може да стапи на сила од Јануари 2018 година ќе се плаќа по пристигнување во хотелот директно од клиентот и нема да биде апсорбиран од хотелиерот.

 

PP – Per Person / Per Day (Basic Rates) – за лице на ден/ основна цена
PR – Per Room / Per Day (Basic Rates) – за соба на ден/ основна цена

RR – Цена за соба (ноќевање)
BB – Ноќевање со појадок
HB – Полупансион
HB PLUS – Полупансион плус
FB – Полн пансион
AI – All Inclusive
UAI – Ultra All Inclusive

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Potos Hotel

Guest Reviews (0 reviews)

1486728292_8511

Potos Hotel Тасос, Грција

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo