loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Семеен Хотел Angella****

Слободни Соби

Нема Слободни Соби

Семеен Хотел Angella  ****

 Копаоник, Србија

 

.

 

ANGELLA HOTEL & RESIDENCE****
РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ ПОПУСТ  15 % ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.ОКТОМВРИ (за услугата ноќевање)
ПЕРИОД СМЕНА МИН. НОЌИ УСЛУГА 1/2 1/2+1 1/2+2 1/1+1 1/2+2
ВИД НА СМЕСТУВАЊЕ СОБА АПАРТМАН
07.12 – 10.12. Чет/Нед 3 ПОЛУПАНСИОН SKI OPENING, посебен ценовник
10.12 – 17.12. Нед/Нед 5 67 84
17.12 – 29.12. 3 51 64
  – 4,5,7
29.12 – 02.01. Пет/Вто 4 115 144
29.12 – 05.01. Пет/Пет 7 104 130
30.12 – 08.01. Саб/Пон 9 92 115
05.01 – 08.01. Пет/Пон 3 63 79
05.01 – 14.01. Пет/Нед 9 53 69
08.01 – 14.01. Пон/Нед 6 57 71
14.01 – 21.01. Нед/Нед 7 63 79
21.01 – 28.01. Нед/Нед 7 59 75
28.01 – 04.02. Нед/Нед 7 69 86
04.02 – 11.02. Нед/Нед 7 79 99
11.02 – 18.02. Нед/Нед 7 69 86
18.02 – 04.03. Нед/Нед 7 59 76
04.03 – 18.03. Нед/Нед 7 66 82
18.03 – 08.04. 4 49 62
Цените се изразени во за лице за ноќЗа престој пократок од наведениот број на денови цената се зголемува за  25% за период чет-нед (на барање).

 Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност (1 евро = 62 денари)

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Сместување на база полупанион  (појадок и вечера – шведска маса) ;
 • Специјална Божиќна вечера (25.12.2017, 07.01.2018);
 • Посебна програма за деца на возраст 3 до 12 год во период 17.12.201731.03.2018: дневна програма анимации со професионална грижа за деца во детскиот клуб – 6 дена во текот на смената од00-16.00 h (освен на денот на пристигање и заминување од хотелот);
 • Програма за бебиња (грејач за флашички, маса за пресоблекување, кадичка, кревет за бебе) со претходна најава, високи столици за ресторан
 • Неограничено користење на содржините на Wellness & Spa центарот во хотел Ангела : џакузи , амам, финска сауна, инфра сауна, kneipp,теретана;
 • Wi-Fi; хотелско осигурување, користење на  ски гардероба.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА (задолжително плаќање со резервација):

 • Такса за престој 00 € за лице, за ноќ за возрасен; 0.50 € за лице за ноќ за деца 7 -15 год; деца 0 – 7 год не плаќаат

НАПОМЕНА ЗА попуст за  “Рани резервации”

 • Доколку резервацијата се откаже или се промени терминот во  период од датумот на резервација до 15 дена пред почеток на аранжманот , се наплаќа  50% oд вкупната вредност на аранжманот. За  откажување на аранжманот за период пократок од  15 дена трошоците за откажување се според општите услови за патување. Попуст се пресметува само на цената за сместување. За услугата полупансион (11,5 eur за лице на ден за лица со полна уплата , останатите според табелата за редовни попусти) не се пресметува попуст. Бројот на собите кои се продаваат по услови за рана резервација е ограничен.

УСЛОВИ ЗА   Family Hotel Angella****:

 • Дете 0 – 7 со двајца возрасни ако користи заедничко легло – ГРАТИС во 1/2 соба;
 • Дете 7 – 12 со двајца возрасни на посебно легло – попуст 50% ;
 • Дете 2 – 12 со еден возрасен – попуст 50% ;
 • Две деца 2 – 7 со еден возрасен – едно дете има бесплатно сместување, второто има  50% попуст во 1/2 соба;
 • Две деца 7 – 12 со еден возрасен – секое дете на посебно легло има попуст  50% во 1/2+1;
 • Две деца 2 – 12 со двајца возрасни  – секое дете на посебно легло има попуст  50% во 1/2+2 соба или  1/2+2 апартман;
 • Возеасен на дополнително легло – попуст 20% во  1/1+1 соба;
 • 3 или 4 возрасно лице – попуст  20% на помошно легло во  1/2+1, 1/2+2  соби или  1/2+2 апартман;
 • Доплата за еднокреветна соба + 50%  од цената за во двокреветна соба.
 • За престој пократок од наведениот број на денови цената се зголемува за 25% за период викенд чет-нед  (на барање).

Доплата во претпродажба или на самото место (не е задолжителна):

 • Дочек на Нова Година во Grand Hotel & Spa**** – Свечена вечера 12.2017 со музичка програма со популарни естрадни звезди
 • Доплата во претпродажба до 12.2017: VIP зона 180 €; I зона 135 €; II зона 117 €; деца 0-7 год гратис; деца 7-12 год попуст 50%;

Доплата на рецепција на хотелот после 01.Дец: VIP зона 200 €; I зона 150 €; II зона 130 €; деца 0-7 год гратис; деца 7-12 год попуст  50%

ДОПЛАТА НА САМОТО МЕСТО (не е задолжителна):

 • Јавен паркинг, јавна гаража
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Семеен Хотел Angella****

Guest Reviews (0 reviews)

28301774

Семеен Хотел Angella**** Србија

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

 • Business
 • Couples
 • Family
 • Friends
 • Solo