loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Stefani Hotel

Слободни Соби

h-stefani6

Двокреветна

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
h-stefani4

Фамилијарна соба

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
3
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Локација: Сарти,Ситонија, Халкидики, на 100 м од плажа.
На една од најубавите дестинации за летен одмор во Грција, Халкидики, во местото со најубави плажи долги 5 км и море, во Сарти, се наоѓа хотелот СТЕФАНИ. Мал семеен хотел, лоциран на само сто метри од морето.
Хотелот располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни соби, сите со поглед кон морето Можете да уживате во прекрасна глетка за време на вашиот појадок, можете да ги пробате традиционалните грчки јадења во таверната за ручек или вечера.
Хотелот располага со базен и има организирана плажа со лежалки и сонцобрани за гостите на хотелот. Во текот на вашиот престој на плажа можете да уживате во вашето кафе или пијалак Во склоп на хотелот се наоѓа и мал мини маркет, паркинг, хотелот нуди WI-FI интернет и бесплатни сателиски канали. Сите соби располагаат со ТВ, минибар и клима уред (освен Еко собите кои сеуште не се климатизирани).

 

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност.

Untitled1 Untitled2 Untitled3 Untitled4 Untitled5 Untitled6

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1 еуро=62 мкд

PP – per person (за лице)

PR – per room (за соба)

DBL – двокреветна соба

SGL – еднокреветна соба

TPL – трокреветна соба

BB – ноќевање со појадок

HB – полупансион

FB – полн пансион

AI – All Inclusive

GV – поглед на градина

MV – поглед на планина

SV – поглед на море

PV (pool view) – поглед на базен

SSV (side sea view) – страничен поглед на море

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Stefani Hotel

Guest Reviews (0 reviews)

h-stefani1

Stefani Hotel Халкидики - Ситонија, Грција

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo