loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Xenia Hotel

Слободни Соби

xenia

Семеен Бунгалов (за лице)

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
xenia2

Двокреветна Superior (за лице)

Максимум Возрасни:
1
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
xenia 6

Еднокреветна Соба

Максимум Возрасни:
1
Максимум Деца:
1
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone
xenia 3

Двокреветна соба (за лице)

Максимум Возрасни:
2
Максимум Деца:
2
Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Hotel Xenia****

Уранополи – Атос

Хотелот се наоѓа на самиот морски брег. Има 60 двокреветни соби во главната зграда и 28 во бунгаловите. Сите соби се опремени со клима уред, имаат поглед на море, мини бар, бања, Сателитска ТВ, сеф, телефон, фен, балкон или тераса.
Хотелот располага со ресторан, бар, бар крај базенот и бистро, бар на плажата, интернет кафе, СПА Центар, два затворени базени, сауна и фитнес, одбојка на плажа, базен, детски базен и игралиште за деца, изнајмување на автомобили, велосипеди и чамци.

Цените во табелата подолу се во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност (1 eвро = 62 денари).

Xenia Hotel

Трет возрасен – 50%, Бебе и Прво дете А -100%

Доплата за Полн Пансион: возрасен +18 евра

Возраст: Бебе 0 1.99 години / Дете A 2 13.99 години

25% попуст за резервации направени до 31/1/18 за сите престои само на основната цена

20% попуст за резервации направени до 28/2/18 за сите престои само на основната цена

10% попуст за резервации направени до 30/4/18 за сите престои само на основната цена.

1 ноќ се наплаќа за откажување направено 13 – 2 дена пред пристигнување за сите периоди.

3 ноќи се наплаќаат за откажување направено 1 ден пред пристигнување за сите периоди.

No Shows се наплаќа со целосната сума, за сите периоди.

A/C бесплатно.
Internet wi-fi со доплата во хотелот.
Сеф во соба, со доплата во хотелот.
Оброците се врз база на шведска маса.
Лежалки & чадори со доплата.
Семеен бунгалов & двокреветна соба (sea view) се во нереновиранитот дел од хотелот.

Секој нов данок (данок за престој или слично) кој може да стапи на сила од Јануари 2018 година ќе се плаќа по пристигнување во хотелот директно од клиентот и нема да биде апсорбиран од хотелиерот.

PP – per person (за лице)

PR – per room (за соба)

HB – полупансион

FB – полн пансион

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

Amenities of Xenia Hotel

Guest Reviews (0 reviews)

xenia 1

Xenia Hotel Халкидики - Атос, Грција

Your overall Rating of this property

Booking Number

Pin Code

Title of your review

Your review

What sort of Trip was this?

  • Business
  • Couples
  • Family
  • Friends
  • Solo