loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Халкидики – Касандра

Халкидики – Касандра

Халкидики, e полуостровот кој се наоѓа на југоисточниот дел на Грција, на само 60 км од Солун. Со своите 3000 км2, излегува на северниот дел на Егејското Море. Во морето влегува со три краци, Касандра, Ситонија и Атос (Света Гора). Касандра е прв или западен крак, од полуостровот Халкидики. Касандра е еден од главните туристички центари и има најразвиена патна мрежа, турисички комплекси, марини и трговски центри. Поголеми градови се Ханиоти, Полихроно, Калитеа, Афитос, каде жителите живеат во текот на целата година.

СИТЕ ХОТЕЛИ ВО Халкидики - Касандра

1
цена/евра35.00€

Filoxenia Lux Халкидики - Касандра Грција

FILOXENIA LUX Полихроно ,Касандра ,Грција Апартманите се лоцирани на 200 метри од морето. Сите апартмани имаат комплетно опремена кујна, располагаат

alexthegrea1
цена/евра35.50€

Alexander The Great Халкидики - Касандра Грција

ALEXANDER THE GREAT BEАCH HOTEL **** Криопиги – Касандра, Халкидики   Хотелот е лоциран во Криопиги во борова шума. Има

33527935
цена/евра46.50€

Ammon Zeus Hotel Халкидики - Касандра Грција

Хотел: 24 часа рецепција, клима (јавни простории), бар, црква, лифт, интернет, хемиско, собни услуги, ресторант, паркинг, обезбедување, Wake up сервис

космо1
цена/евра61.00€

Olympic Kosma Hotel & Villas Халкидики - Касандра Грција

Olympic Kosma Hotel and Villas***  Касандра ,Халкидики ,Грција Olympic Kosma Hotel & Villas располага со отворен базен со базен бар и

SuniBeachClub6
цена/евра85.00€

Sani Club Халкидики - Касандра Грција

Sani Club***** Сани – Касандра, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, А ла кард ресторан, Климатизирано, Соба за багаж, Сала за

Anastasia Resort & Spa1
цена/евра59.00€

Anastasia Resort & Spa Халкидики - Касандра Грција

Anastasia Resort & Spa***** Неа Скиони – Касандра, Халкидики   Cancellation Policy 50% наплата за откажување направено 21 – 8

Kassandra Palace Hotel
цена/евра39.00€

Kassandra Palace Халкидики - Касандра Грција

Kassandra Palace ***** Криопиги, Касандра, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, A la carte ресторан, Соба за багаж, Банкет сала, Бар,

Theophano Imperial Palace1
цена/евра46.00€

Theophano Imperial Palace Халкидики - Касандра Грција

Theophano Imperial Palace ***** Калитеа, Касандра -Халкидики Хотел: Бизнис центар, Ресторан Соби: Бања, Фен, Интернет, јакузи, Мини бар, Сеф, Сателитска

lessehotel

Lesse Hotel Халкидики - Касандра Грција

Lesse Hotel **** Ханиоти, Касандра – Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, Климатизирано, Сала за Банкет, Бар, Услови за хендикепирани, Сервис

пакинихотел
цена/евра37.50€

Pallini Beach Халкидики - Касандра Грција

Pallini Beach **** Калитеа – Касандра, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, A la carte ресторан, Климатизирано, Бар, Црква, Лифт, Градина,

Athospalace
цена/евра36.50€

Athos Palace Халкидики - Касандра Грција

Athos Palace **** Калитеа, Касандра, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, Бар, Кафетерија, Црква, Градина, Интернет агол (се наплаќа), Сервис за

Simantro Beach2
цена/евра39.00€

Simantro Beach Халкидики - Касандра Грција

Simantro Beach**** Сани ,Касандра ,Грција Локација: Се наоѓа на самата плажа на 5км. од Неа Фокеа. Сместувачки капацитети: Хотелот има

Port Marina5
цена/евра29.50€

Port Marina Халкидики - Касандра Грција

Port Marina *** Паљури-Пефкохори, Касандра, Халкидики Цените се изразени во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност. PP – per

dolphin-beach 1
цена/евра30.50€

Dolphin Beach Халкидики - Касандра Грција

Dolphin Beach Hotel *** Посиди, Касандра, Халкидики Хотелски содржини: бар, паркинг, ресторан, сеф (на рецепција), таверна Деца: игралиште Забава: TВ

71952832
цена/евра37.50€

Grandotel Hotel Халкидики - Касандра Грција

  30% наплата за откажување на резервација 14- 8 дена пред пристигнување. 50% наплата за откажување на резервација 7-4 дена

hotel-night

Pelli Hotel Халкидики - Касандра Грција

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност.     PP – Per Person / Per Day

40915393
цена/евра23.50€

Secret Paradise Hotel & Spa Халкидики - Касандра Грција

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност.   PP – Per Person / Per Day (Basic

65359789
цена/евра75.50€

Pomegranate Wellness Spa Hotel Халкидики - Касандра Грција

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност.   PP – Per Person / Per Day (Basic

Naias Hotel
цена/евра26.50€

Naias Beach Hotel & Apartments Халкидики - Касандра Грција

Naias Beach Hotel & Apartments *** Ханиоти, Касандра – Халкидики Naias Hotel-от се наоѓа во Ханиоти, едно од најпопуларните туристички

macedoniansun
цена/евра28.50€

Macedonian Sun Халкидики - Касандра Грција

Macedonian Sun *** Калитеа, Касандра, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, Бар, Паркинг, Ресторан Деца: Детски базен, Игралиште Соби: Клима уред,

ETINOLpolis3
цена/евра28.50€

Elinotel Polis Халкидики - Касандра Грција

Elinotel Polis*** Ханиоти, Касандра, Халкидики Хотел: рецепцијата работи 24 часа, клима (во јавниот простор), бар, доктор (на повик), лифт, греење

stratos
цена/евра58.00€

Stratos Hotel Халкидики - Касандра Грција

Stratos Hotel *** Афитос, Касандра – Халкидики Хотелот располага со: Соба за багаж, бар, градина, греење (централно), интернет (Wireless), библиотека,

kripogihotel
цена/евра34.50€

Kriopigi Beach Hotel Халкидики - Касандра Грција

Kriopigi Beach **** Криопиги, Касандра, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, Климатизирано, Соба за багаж, Банкет сала, Бар, Менувачница, Доктор (на

Chrousso Village
цена/евра43.50€

Chrousso Village Халкидики - Касандра Грција

Chrousso Village *** Паљури, Касандра, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, Климатизирано, Бар, Бизнис центар, Менувачница, Градина, Услови за хендикепирани лица,

possidi
цена/евра51.50€

Possidi Holidays Resort Халкидики - Касандра Грција

Possidi Holidays Resort***** Посиди, Касандра -Халкидики Цените се изразени во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност. Цените се дадени

portesbeach1
цена/евра36.50€

Portes Beach Халкидики - Касандра Грција

Portes Beach Hotel ****   Неа Потидеа,Касандра,Грција Локација: Хотелот има привилегирана положба сместен во сликовит предел на космополитската и интересна

istonclubhotel4
цена/евра46.00€

Istion Club Халкидики - Касандра Грција

Istion Club ***** Потидеа – Касандра Соба : Клима уред, Baby Cot – на барање, Балкон, Бања, Фен, Греење, Мини

Elinotel Apolamare1
цена/евра63.00€

Elinotel Apolamare Халкидики - Касандра Грција

Elinotel Apolamare ***** Ханиоти ,Касандра, Халкидики Хотел : 24 часа рецепција, Климатизирано, Бар, Менувачница, Доктор (на повик), Лифт, Градина, Греење