loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Халкидики – Ситонија

Халкидики – Ситонија

Халкидики, e полуостровот кој се наоѓа на југоисточниот дел на Грција, на само 60 км од Солун. Со своите 3000 км2, излегува на северниот дел на Егејското Море. Во морето влегува со три краци, Касандра, Ситонија и Атос (Света Гора). Ситонија е вториот или средниот крак од полуостровот Халкидики и претставува совршен спој на прекрасните морски брегови и недопрените шумски пејсажи. Недоволно истражена туристичка дестинација, која дава потенцијал на мирна, тивка, питома средина, погодна за подолг престој и живот далеку од градската врева. Поголеми градови се Никити, Неа Мармара, Сарти и Торони.

СИТЕ ХОТЕЛИ ВО Халкидики - Ситонија

anthemus1
цена/евра52.00€

Anthemus Sea Beach Халкидики - Ситонија Грција

Anthemus Sea Beach Hotel & Spa ***** Никити – Ситонија, Халкидики Elia Nikitis 630 88, Greece Локација: Сместен е во заливот

Lily Ann Village
цена/евра31.00€

Lily Ann Village Халкидики - Ситонија Грција

Lily Ann Village *** Никити, Ситонија, Халкидики Хотелот располага со: скара/простор за излети, менувачница, Доктор (на повик), градина, интернет (Wireless),

h-stefani1
цена/евра26.00€

Stefani Hotel Халкидики - Ситонија Грција

Локација: Сарти,Ситонија, Халкидики, на 100 м од плажа. На една од најубавите дестинации за летен одмор во Грција, Халкидики, во

melissahotel5
цена/евра35.50€

Melissa Hotel Халкидики - Ситонија Грција

Melissa Hotel Псакудија, Ситонија – Халкидики Хотелот располага со: Ала кард ресторан, климатизиран, бар, доктор (на повик), паркинг, ресторан, собен

porhibach6

Porfi Beach Халкидики - Ситонија Грција

Никити – Ситонија, Халкидики Локација: Хотелот се наоѓа во Никити, на самата плажа Сместувачки капацитети: Сите соби се опремени со

rema
цена/евра26.50€

Rema Hotel Халкидики - Ситонија Грција

Rema Hotel *** Вурвуру, Ситонија, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, Бар, Паркинг, Ресторан Деца: Игралиште Соби: Клима уред, Фрижидер, Интернет,

Philoxenia Bungalows8
цена/евра27.00€

Philoxenia Bungalows Халкидики - Ситонија Грција

Philoxenia Bungalows *** Псакудиа, Ситониа, Халкидики Хотелот располага со: Интернет, лоби, ресторан Деца: игралиште Забава: кафич, бар покрај базен, ТВ

blue delfin
цена/евра42.00€

Blue Dolphin Hotel Халкидики - Ситонија Грција

Blue Dolphin Hotel  ****  Ситонија, Метаморфози, Халкидики Забава:  Бар, Кафетерија, Жива музика, Бар крај базенот, Снек бар, ТВ соба Хотел:  24

vila-mare
цена/евра46.00€

Village Mare Халкидики - Ситонија Грција

Village  Mare **** Метаморфози – Ситонија, Халкидики Хотел: 24 часа рецепција, A la carte ресторан, Бар, Доктор (на повик), Интернет

Porto Carras - Meliton Beach
цена/евра53.50€

Porto Carras – Meliton Beach Халкидики - Ситонија Грција

Porto Carras – Meliton Beach***** Неос Мармарас, Ситонија – Халкидики Забава: Анимациски програми, Бар, Кафетерија, Жива музика, Бар крај базенот,

Athena Pallas Village5
цена/евра42.50€

Athena Pallas Village Халкидики - Ситонија Грција

Athena Pallas Village Неос Мармарас, Ситонија – Халкидики Хотел: А ла кард ресторан, Климатизирано, Уметничка Галерија, Соба за багаж, Банкет

assa9

Assa Maris Bomo Халкидики - Ситонија Грција

Assa Maris Bomo Club**** Агиос Николаос, Халкидики ,Грција Се наоѓа на самата прекрасна плажа во Халкидики, Assa Maris Bomo клубот нуди убав голем базен

Porto Carras - Sithonia Beach1
цена/евра71.00€

Porto Carras – Sithonia Beach Халкидики - Ситонија Грција

Porto Carras – Sithonia Beach ***** Неос Мармарас, Ситонија – Халкидики Хотел: А ла кард ресторан, Климатизирано, Соба за багаж,