loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Лефкада

Лефкада

Четврт остров по големина на Јонскиот архипелаг лежи помеѓу Крф и Кефалонија. Името го добила по најјужниот рт Lefkatsa, кој во античко време го носел името Lefkos petra (бел камен) или Lefkas Akra (бел предел)
Дваесет и четири мали острови и неколку поголеми се распространети по архипелагот и ја сочинуваат перфектурата на Лефкада. Едноставно овој архипелаг претставува предизвик за секого. Лефкада е идеална дестинација за оние што сакаат преубави песочни плажи, природа со неверојатна разноликост, вистински еколошки рај.

СИТЕ ХОТЕЛИ ВО ЛЕФКАДА

getimage
цена/евра26.00€

Nidri Bay Studios Лефкада Грција

Хотел: паркинг Плажа/Базен: лежалки и чадори (на базен) Забава: снек бар Соби: клима, балкон, интернет, мини бар, фрижидер, сеф, телефон,

1
цена/евра37.50€

Villa Ligia Лефкада Грција

Цените во табелата подолу се во ЕВРА, плаќањата се вршат во денарска противвредност. Возраст: Бебе 0 -1.99 години / Дете

1
цена/евра31.00€

San Giovanni Hotel Лефкада Грција

Хотел: кафетерија, рецепција, градина, интернет (Wireless), паркинг, сеф (на рецепција) Плажа/Базен: лежалки и чадори (на базен) Деца: детски базен, игралиште

hotelavra-lefkada01-1024x576
цена/евра22.50€

Avra Hotel Lefkada Лефкада Грција

Возраст: Бебе 0 -1.99 години / Дете A 2- 11.99 години 30% наплата за откажување направено 21- 14 дена пред

DSC_1943-1024x681
цена/евра24.00€

Thalero Holiday Center Лефкада Грција

Хотел: клима, градина Соба: клима, балкон, туш Спорт: базен (надворешен) Цените се изразени во ЕВРА, плаќањето се врши во денарска

img_30_DSC_2051_tn
цена/евра22.50€

Sofia Hotel Лефкада Грција

Возраст: Бебе 0- 1.99 години / Дете A 2 -11.99 години 30% наплата за откажување направено 21- 14 дена пред

13724012
цена/евра15.00€

Odyssey Hotel Лефкада Грција

Возраст: Бебе 0- 1.99 години / Дете A 2- 11.99 години 30% наплата за откажување направено 21 -14 дена пред

32161197.jpg.1024x0
цена/евра20.50€

Ponti Beach Hotel Лефкада Грција

Возраст: Бебе 0- 1.99 години / Дете A 2- 13.99 години 30% наплата за откажување направено 21- 14 дена пред

63422012
цена/евра27.00€

Konaki Hotel Лефкада Грција

  Цените се изразени во ЕВРА, плаќањето се врши во денарска противвредност.   PP – Per Person / Per Day

Lefkada-vila-tomas-1-s
цена/евра37.00€

Thomas Villa Лефкада Грција

30% наплата за откажување направено 21- 14 дена пред пристигнување, за сите периоди. 50% наплата за откажување направено 13 -8

redtower_hotel_lefkas-15
цена/евра26.50€

Red Tower Hotel Лефкада Грција

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањето се врши во денарска противвредност.   PP – Per Person / Per Day (Basic

17792261
цена/евра37.50€

Kalias Hotel Лефкада Грција

Возраст: Бебе 0 -5.99 години / Дете A 6 -14.99 години 30% наплата за откажување направено 21- 14 дена пред

hotel-207
цена/евра52.00€

Golden Sun Villas Лефкада Грција

Bозраст: Дете A 0- 11.99 години 30% наплата за откажување направено 21 -14 дена пред пристигнување за сите периоди. 50%

12922428_1_y
цена/евра26.50€

Oscar Hotel Лефкада Грција

  30% наплата за откажување направено 21 -14 дена пред пристигнување, за сите периоди. 50% наплата за откажување направено 13

IMG_57221-1024x683
цена/евра38.50€

Vassiliki Bay Hotel Лефкада Грција

A/C бесплатно. Сеф (во соба) бесплатно. Грчки доручек. Цените се изразени во ЕВРА, плаќањето се врши во денарска противвредност.  

_DSC4499
цена/евра26.00€

Kastro Maistro Hotel Лефкада Грција

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањето се врши во денарска противвредност.   PP – Per Person / Per Day (Basic

comfort-13-1024x683
цена/евра20.50€

Christina Studios Лефкада Грција

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањето се врши во денарска противвредност.   PP – Per Person / Per Day (Basic

17726580
цена/евра21.50€

Avra Beach Hotel Лефкада Грција

Детско креветче бесплатно A/C: бесплатно. Сеф (со доплата во хотелот). Wi-Fi: бесплатно. Доручекот е врз база на шведска маса. Локална

33780699
цена/евра25.00€

Athos Hotel Lefkada Лефкада Грција

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањето се врши во денарска противвредност.   PP – Per Person / Per Day (Basic

4097465
цена/евра38.50€

Porto Galini Seaside Resort & Spa Лефкада Грција

Цените се изразени во ЕВРА, плаќањето се врши во денарска противвредност.   PP – Per Person / Per Day (Basic