loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Пелопонез

Пелопонез

Пелопонез е голем полуостров и регион во јужна Грција, и го формира делот на државата јужно од Коринтскиот Залив. Делови од него припаѓаат на три периферии; поголемиот дел од полуостровот припаѓа на периферијата Пелопонез, а мал дел на Западна Грција и Атика.
Пелопонез всушност во целост бил издвоен од копното, и може да се смета за остров. Тој има две врски со копното, една преку вливот на Коринт, и една преку мостот Рио-Андирио, изграден во 2004. Ако започнавте да барате место за совршен одмор на сите сетила, големи се шансите да го пронајдете на не премногу далечниот Пелопонез.

СИТЕ ХОТЕЛИ ВО ПЕЛОПОНЕЗ

hoteltolo (1)

Hotel Tolo Пелопонез Грција

Хотелот Толо се наоѓа на самиот брег, на плажата во Толо. Собите во  хотелот се комфорни сo сопствена бања TWC,

54339233

Alonia Studios Пелопонез Грција

АЛОНИА се лоцирани на 150 м. од плажата, продавниците, таверни. Располага со студија и мезонети. Сите се опремени со бања,

4682591

Hotel Tolon Holidays Пелопонез Грција

Хотелот Толон Холидејс е нов хотел во ланецот на СКАЛИДИС хотели. Отворен е во Јуни 2001 и ги нуди познатите

33436122

Hotel BARBUNA*** Пелопонез Грција

Хотелот Барбуна е сместен на само неколку чекори од плажата во Толо, во подножјето на планината Барбуна од каде потекнува