loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Тасос

Островот Тасос се наоѓа на североисточна Грција. Тасос е помал остров и има скоро совршена форма на круг. Со обем од околу 100км, опкружен е со прекрасни песочни плажи. Дури и во најтоплите денови кога секаде е прополно со туристи, овде ќе најдете мирна плажа во некој од тиркизните заливи. Внатрешноста на островот е недопрен планински предел во кој се распрскани селца непроменети од времето. Целиот остров е прекриен со богата шума од црн и македонски бор. Најшумовитиот и најблискиот остров уште се нарекува и „зелен остров“. Синото море, зелените шуми и блескавит бел мермер ќе ви овозможат незаборавно искуство.

СИТЕ ХОТЕЛИ ВО ТАСОС

1486728292_8511
цена/евра24.50€

Potos Hotel Тасос Грција

Хотелски услуги: климатизер (јавни простории), ресторан Деца: анимациска програма Забава: бар, бар на базен Соба: климатизер, балкон, фен, мини бар,

photo3000072
цена/евра35.00€

Thalassies Hotel Тасос Грција

Хотелски услуги: ала карт ресторан, доктор (на повик), рано чекирање, интернет (Wireless), паркинг, ресторан, собна услуга, таверна, сервис за будење

Aerial1-web
цена/евра28.50€

Makedon Hotel Тасос Грција

Хотел: ресторан, собна услуга, сеф (на рецепција) Деца: игралиште Забава: бар Соба: клима, балкон, фрижидер, тв Спорт: базен (надворешен) Бебе

1468247223_8166
цена/евра23.00€

Natasa Hotel Тасос Грција

Хотелски услуги: градина, објекти за хендикепирани лица, интернет, паркинг, ресторан забава: бар, кафе бар, бар на базен, снек бар, тв

e922c291-37bc-4a45-ed31-d36ff11c9e83
цена/евра20.00€

Achillion Hotel Thassos Тасос Грција

Хотел: сеф (на рецепција) Плажа/Базен: плажа, чадори и лежалки на базен Забава: бар на базен Соба: Клима, балкон, интернет (wireless),

15672
цена/евра42.00€

Alexandra Beach & Spa Тасос Грција

Хотелски услуги: 24 часа рецепција, ала карт ресторан, бар, доктор (на повик), лифт, интернет, интернет агол (со доплата), мини маркет,

makryammos-bungalows-01
цена/евра47.00€

Makryammos Bungalows Тасос Грција

Хотел: а ла карте ресторан, климатизер, бар, менувачница, интернет, перална Плажа/Базен: Плажа Деца: игалиште Соба: клима, балкон, фен, греење, радио,

39647926
цена/евра62.00€

Alea Hotel & Suites Тасос Грција

Хотелски услуги: 24 часа рецепција, менувачница, лифт, интернет (Wireless), интернет агол (се наплаќа), сервис за перење,мини маркет, паркинг деца: негователка

34295
цена/евра63.50€

Alexandra Golden Boutique Тасос Грција

Хотел: 24 часа рецепција, а ла карте ресторан, објекти за лица со посебни потреби, интернет (Wireless), паркинг, ресторан, собна услуга,