loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Амстердам – City Break

11
Амстердам, Холандија
4
50
349.00€

349.00€
per adult

Sold Out

Exceed Persons

Амстердам – City Break

Амстердам е еден од најубавите и нај необичните градови во Европа.Основан е на крајот на 12ти век,како мало рибарско место на обалата на реката Амстел.Денес е најголем град во Холандија ,културен центар карактеристичен по својата архитектура,канали,бродчиња,и мостови.
Во Амстердам ке пронајдете се што сакате!Од романтични пејсажи до прославената Црвена зона(Red light district) од Холандско сликарство до обичен шопинг.Амстердам е подеднакво град на култура,град за забава,град на историја,толеранција и различност.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: од 349€

Во цената на аранжманот вклучено е:
• Авиобилет на релација СКОПЈЕ-АМСТЕРДАМ-СКОПЈЕ
• Аеродромски такси
• Сместување во хотел 3* во Амстердам на база 3 ноќевања со појадок

Во цената на аранжманот не е вклучено:
• Трансфер Аеродром Хотел Аеродром
• Препорачуваме Директна метро линија која ве носи директно до центарот на градот.
• Возовите поминуваат на секои 10 минути ,а карта во еден правец чини,3,6 Еур.
• Индивидуални трошоци

Цената на аранжманот зависи од расположливоста и слободни места на летот и во хотелите во Истанбул.
Плаќањето се врши во денарска противвредност

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone