loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Малта 2018

5-2

НОВА 2018 ГОДИНА ВO  МАЛТА!

28.12.2017 – 02.01.2018

6 ДA/5 НОЌЕВАЊА

 

Во  срцето на Средоземнто море Малтешкиот архипелаг ви нуди изобилие на сонце,кристално чисти , тиркизни води и чувство за лежерност и безвременост . Рајското катче на границата на Европа со Африка  има неверојатни пејсажи – патешествие во минатото и современото. Запазувајќи си го својот дух Малта – мала, но величествена земја со илјадагодишна историја, богато културно наследство ,природни знаменитости, срдечни жители, вкусна средиземноморска  кујна, спокојство и  радост од животот, гаранција за вистинско задоволсто и неповторливо доживување за време на Вашиот одмор

 

 

Распоред на летови:

      Заминување:         Софиja –07.15 ч.                 Малта – 08.20 ч.  W6 4365

      Враќање:              Малта – 08.55 ч.                 Софиja – 11.45 ч.  W6 4366

 *Забелешка: Редот на летање e во локално време, часовната разлика меѓу Малта и Бугарија е – 1 час. Лет од аеродромот Софиjа – Терминал 1.

 

 Primera  3* ПП       http://www.primerahotel.com              Буџиба  

 Период

28.12.2017-2.01.2018

 

Возрасен во   1 /2соба

 Economy

Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице, во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба  

Новогодишна вечера

5 ноќевања 425 368 405 45 Не се предлага

 

 Blue Sea St. George’s Park 3* НП       www.blueseageorgevalletteresort.com            Ст. Џулианс

 Период

28.12.2017-2.01.2018

Возрасен во   1 /2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице, во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за
ПП+Новогодишна вечера возр/дете Новогодишна вечера возр/дете
5 ноќевања 445 333 425 55 65/22 37/23

                

 

           Plaza & Plaza regency 3* НП          www.plazahotelsmalta.com/                          Слима

Период

28.12.2017-02.01.2018

Возрасен во   1 /2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице, во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за  side sea view room Доплата за
ПП+Новогодишна вечера возр/дете Новогодишна вечера возр/дете
5 ноќевања 535 423 495 75 28 87/47 37/23

 

               

                     Cavalieri 4 * НП           www.cavalierihotelmalta.com                       Ст. Џулианс

Период

28.12.2017-02.01.2018

Возрасен во   1 /2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице, во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за
ПП+Новогодишна вечера возр/дете Новогодишна вечера возр/дете
 5 ноќевања 535 345 479 125 133/70 79/43

 

 

                       Corinthia San Gorg 5* НП                  www.corinthia.com            Ст.Џулианс

                        /соби  со поглед  на море/

Период

28.12.2017-02.01.2018

Возрасен во   1 /2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице, во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за
ПП+Новогодишна вечера возр/дете Новогодишна вечера возр/дете
 5 ноќевања 689 355 530 307 205/38 75/38

 

 

Grand Hotel Excelsior  5* НП       www.excelsior.com.mt/           Флориана (Валета)

Период

28.12.2017-02.01.2018

Возрасен во   1 /2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице, во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за deluxe sea view room Доплата за
ПП+Новогодишна вечера возр/дете Новогодишна вечера возр/дете
 5 ноќевања 758 355 650 295 85 260/50 95/50

 

 

            The Westin Dragonara Resort 5* НП    www.westindragonaramalta.com  Ст. Џулианс

              /соба делукс со поглед на  море/

Период

28.12.2017-02.01.2018

Возрасен во   1 /2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице, во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за  tower room Доплата за
ПП+Новогодишна вечера возр/дете Новогодишна вечера возр/дете
5 ноќевања 935 355 524 445 162 345/80 155/80

ЗАБЕЛЕШКА:  за сместување на 1 возрасен + 1 дете: возрасниот плаќа еднокреветна соба

 

Цената е за лице во ЕВРА и вклучува:

 • авио билет Софија – Малта – Софија со авиокомпанијата Wizz Air со вклучени аеродромски  такси и  голем кабински багаж /56 x 45 x 25 см/  см или помал
 • 5 ноќевања на соодветната база во хотел
 • Трансфери во Малта аеродром– хотел – аеродром
 • мед. осигурување Assistance 10,000 евра
 • средба на аеродромот во Малта, од преставник на туроператорот

 

Сите патници добиваат  бесплатно:

 • информација за Малтешкиот архипелаг и карта со автобуските линии.

 

 Цената не вклучува:  

 • Превоз на релација Скопје – Аеродром Софија – Скопје
 • Лични трошоци
 • Туристичка такса  0,50 евра на ден (се плаќа на рецепцијата на хотел)
 • Екскурзии  /полудневни и еднодневни екскурзии во Малта, Гозо и Сицилија/
 • 1 Чекиран багаж – до 23кг /Ширина: 1,499м, Височина: 1,194м Должина: 1,715м/ – 79/100 еур
  • Голем кабински багаж /56 x 45 x 25 см/ – 30 еур
  • Празнична Новогодишна вечера – задолжително се плаќа при резервација на полупансион. При сместување само со појадок, на клиентите се дава можност да резервираат новогодишна вечера вон хотелот во кој се сместени, освен ако хотелот не бара задолжителна новогодишна вечера и при сместување на база ноќевање со појадок.

 

 

 Програма

28.12.2016г. /четврток/

Заминување од аеродромот во Софија во 7:15 ч. со лет на авиокомпанијата Wizz Air. Пристигање во Малта во 8:20 ч. локално време. Средба на аеродромот од преставник на фирмата партнер. Трансфер до избраниот хотел.  Сместување по 14:00 ч.  Слободно време и можност за запознавање на реонот каде што сте сместени.

 

29.12.2016г. /петок/

Појадок. Можност за дополнителна екскурзија:

 1. Храмовите Hagar Qim + Каменото наследство + селото Marsaxlokk – целодневна – руски или англиски јазик

Земање од хотел, посета на “Blue Grotto”, на Аџар Им, Marsaxlokk, пештерата Гар-Далам, ручек, враќање во хотел.

Цена:  Возрасен: 54.00евра          Дете 2-12г.: 21.00евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич, ручек

 1. Храмовите Hagar Qim + Каменото  наследство – полудневна – наутро – руски јазик или англиски јазик

Земање од хотела, трансфер до Wied iz-Zurrieq, посета на Blue Grotto, храмовите Hagar Qim, враќање во хотел.

Цена:

Возрасен: 25.00еврао          Дете 2-12г.: 08.50евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич.

 

 1. СИЦИЛИЈА – Поцало – в. Етна – Таормина
Возрасен

– €

Дете

4 – 13г – €

Деца под

4г – €

137.00 105.00 11.00

 

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца  4-13 г. – децата плаќаат по 33 евра

Екскурзијата е на англиски јазик, при група над 15 лица може да е на руски јазик. Информацијата за тоа се добива претходниот  ден во хотелот.

 

30.12.2016г. /сабота/

Појадок. Можност за дополнителна екскурзија:

 1. Гозо и храмовите Ggantija – целодневна – руски или англиски јазик

Земање од хотел, трансфер до ферибот, патување со ферибот до Гозо, посета на природни феномени, заливот Xlendi, цитаделата, мултимедијално шоу за историјата на островот, ферибот во обратна насока, враќање во хотел.

Цена: Возрасен: 59.00евра          Дете 2-12г.: 38.00евра

 *Цената вклучува: Транспорт Малта – Гозо – Малта, локален водич, билети за ферибот, влезници , ручек.

 

31.12. /недела/

Појадок. Можност за дополнителна екскурзија:

 

 1. Сината пештера + селото Marsaxlokk – полудневна /наутро/ – руски или англиски јазик

Земање од хотела, трансфер до Wied iz-Zurrieq, посета на Blue Grotto, Marsaxlokk, враќање во хотел.

Цена: Возрасен: 27.00евра          Дете 2-12г.: 12.00евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич

 

 1. СИЦИЛИЈА – Поцало – в. Етна – Таормина
Возрасен

– €

Дете

4 – 13г – €

Деца под

4г – €

137.00 105.00 11.00

 

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца  4-13 г. – децата плаќаат по 33 евра

Екскурзијата е на англиски јазик, при група над 15 лица може да е на руски јазик. Информацијата за тоа се добива  претходниот  ден во  хотел.

 

1.01.2018 /понеделник/

Појадок.

Можност за екскурзија со  HOP ON/ HOP OFF

Цена:

1 линија:

Возрасен: 20.00евра          Дете 2-12г.: 10.00евра

2 линии:

Возрасен: 37.00евра          Дете 2-12г.: 20.00евра

2.01 /вторник/

Рано ослободување на собите. Трансфер од хотел до аеродром во 6:30 за лет до Софија во 8.55 ч. Слетување во Софија во 11.45 ч.

ВАЖНО:  ПРОГРАМАТА МОЖЕ ДА ПРЕТРПИ НЕЗНАЧИТЕЛНИ ПРОМЕНИ.

 ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ЗА ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА И БИЛЕТИ И ПОДЛЕЖАТ НА ПРЕПОТВРДУВАЊЕ ЗА  КОНКРЕТНАTA  ДАТА НА ПАТУВАЊЕ.

 

Ако екскурзиите се најавуваат со резервацијата , се  плаќаат си целиот пакет

Сите цени се плаќаат во денари

 

                                                                             УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:          

 

 –  РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ ПРАВИ СО ДЕПОЗИТ ОД 300 ЕУР ЗА ЛИЦЕ. ДЕПОЗИТОТ Е НЕПОВРАТЕН!

–  ПЛАЌАЊЕТО НА ПОЛНАТА СУМА   ДО 15 дена пред датата на патувањето.

Неопходни документи: име и презиме на латиница по пасош + ЕМБГ

 

Авиокомпанијата си го задржува правото на промена на часовите на летовите.

Во предложената програма на патувањето,  Туроператорот си го задржува правото на промени во програмата кога  климатските услови го налагаат тоа, за да се гарантира сигурноста и квалитетот на услугата.

 

 

ВАЖНО!

Некои од хотелите може да бараат депозит за гаранција /во готово или со кредитна картичка/ при сместување, чиј износ се определува индивидуално од администрацијата на хотелот. Ако сумата не биде искористена , ќе Ви биде вратена при напуштење на хотелот. Ве молам распрашајте се претходно за висината  на депозитот. Сумата може да варира од 50 до 200 евра на соба, во зависност од категоријата и политиката на соодветниот хотел.

ВАЖНО! За деца под 18г., кои патуваат сами или со едниот од родителите – нотарски заверена потврда од двата родители, дека се согласни детето им да патува во странство. Оригиналната потврда и една копија, треба да се носи за време на екскурзијата.

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone