loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Викенд во Малта

71-the-best-beaches-on-gozo-1

Викенд  во  Малта!

ПРОМОЦИЈА  ЦЕЛОГОДИШНО

 

Во  срцето на Средоземнто море Малтешкиот архипелаг ви нуди изобилие на сонце,кристално чисти , тиркизни води и чувство за лежерност и безвременост . Рајското катче на границата на Европа со Африка  има неверојатни пејсажи – патешествие во минатото и современото. Запазувајќи си го својот дух Малта – мала, но величествена земја со илјадагодишна историја, богато културно наследство ,природни знаменитости, срдечни жители, вкусна средиземноморска  кујна, спокојство и  радост од животот, гаранција за вистинско задоволсто и неповторливо доживување за време на Вашиот одмор

  

Одморите и ПРОГРАМАТА за екскурзии се спроведува секојa сабота со времетраење 4 ДЕНА

Се патува индивидуално без водич и БЕЗ мининалнен број на патници !!!

 

ВАЖНО!  ВАЖНО!  ВАЖНО! 

ЗА ДА НАПРАВИТЕ ИЗБОР НА ДАТА И ХОТЕЛ, ИНФОРМИРАЈТЕ СЕ ЗА ПРОМОЦИЈА, КОЈА ШТО СЕ АКТУАЛИЗИРА СЕКОЈДНЕВНО.

ПОНУДАТА  НЕ Е ВАЛИДНА ЗА МЕСЕЦ АВГУСТ  И СЕПТЕМВРИ

Ред на летање:

                 Заминување         сабота        Софија – 14.30 ч.                  Малта – 15.05 ч.   W6 4365

                Враќање        вторник      Малта – 14.50 ч.                  Софија – 17.40 ч.  W6 4366

*Забелешка: Распоредот на летовите e со локално време, часовната разлика меѓу Малта и Бугарија е – 1 час. Полетот е од  аеродромот во  Софија – Терминал 1.

Blue Sea Santa Maria 3* НП        www.thesantamariahotelmalta.com/                      Буџиба

Период

целогодишно

Возрасен во 1/2 соба

 

Дете со 2 возрасни

2-12 г

 

3-то лице, во 1/2  соба

 

Доплата за еднокреветна

соба

 

Доплата

за ПП

Возр/дете

 

Доплата

за All Inclusive

Возр/дете

 

3 ноќевања 239 165 227 30 22/0 58/0

*При сместување на 1 возрасен + 1 дете: возрасниот плаќа еднокреветна соба, детето 3-12 г – 165 еур

    

 

 Cavalieri 4* НП                          www.cavalierihotel.com                                   Ст. Џулианс

 Сопствен  клуб на плажа

Период

    целогодишно

 

Возрасен во 1/2 соба

 

Дете со 2  возрасни

2-12 г

 

3-то лице, во 1/2 соба

 

Доплата за еднокреветна соба

 

Доплата за Sea View Room

 

Доплата за ПП

Возр/дете

 

3 ноќевања    315 176 298 155 30 43/0

*При сместување на 1 возрасен + 1 дете: возрасниот плаќа еднокреветна соба, детето 3-12 г – 176 еур

       Radisson Blu 5* НП    www.radissonblu.com/en/stjuliansresort-malt          Ст. Џулианс

              Соби со балкон и делумен поглед на море!                      

Период

целогодишно

Возрасен во Deluxe Sea View соба  Дете со 2 возрасни

3-12 г

 

3-то лице, во 1/2 соба

 

Доплата за еднокреветна  соба

 

Доплата за Sea View Room

 

Доплата за ПП

Возр/дете

 

3 ноќевање 448 186 305 260  38 95/0

*При сместување на 1 возрасен + 1 дете: возрасниот плаќа еднокреветна соба, детето 3-12 г – 186 еур

 

Цената е за лице во евра и вклучува:

 • авио билет Софија – Малта – Софија со авиокомпанијата Wizz Air со вклучени аеродромски такси  и мал кабински багаж  42x32x25 см или помал
 •  3  ноќевања со појадок  во хотел
 • трансфер во Малта аеродром – хотел – аеродром
 • мед. осигурување со Assistance 10,000 евра
 • средба во хотел во Малта со  преставник на малтешкиот партнер.

 

Сите патници  добиваат:

 • информација за Малтешкиот архипелаг и карта со автобуските линии.

 

Цената не вклучува:  

 • Трансфер до и од аеродромот во Софија
 • Задолжителна туристичка такса од 0.50 евра за лице на ден (но не повеќе од 5 евра за престој. Туристичката такса се плаќа во хотел при пристигање)
 • Трошоци од личен карактер
 • Екскурзии  /полудневни и еднодневни екскурзии во Малта, Гозо и Сицилија/
 • 1 Чекиран багаж – до 23кг /Ширина: 1,499м, Височина: 1,194м Должина: 1,715м/ – 90/100  еур. Цените на багажот подлежат на препотврдување во моментот на резервацијата.
 • Голем кабински  багаж  /56 x 45 x 25 см/ – 32 еур. Цените на багажот подлежат на препотврдување во моментот на резервацијата.

 ПОСОЧЕНИТЕ ЦЕНИ ВО ПОНУДАТА  СЕ ВАЛИДНИ ЗА ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА  МЕСТА И БИЛЕТИ И ПОДЛЕЖАТ НА ПРЕПОТВРДУВАЊЕ ЗА  КОНКРЕТНАTA  ДАТА НА ПАТУВАЊЕ.

Ако екскурзиите се резервират во Македонија, се  плаќаат  со целиот пакет

Сите цени се плаќаат во денарска противвредност 1 еур  = 62 денари

 

                                                                                 УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:              

 

 –  РЕЗЕРВАЦИЈАТА СЕ ПРАВИ СО ДЕПОЗИТ ОД 170 ЕУР  ЗА ЛИЦЕ. ДЕПОЗИТОТ Е НЕПОВРАТЕН!

–   ПЛАЌАЊЕТО НА ПОЛНАТА СУМА  ДО 15 дена пред датата на патувањето.

Неопходни документи: копија од пасош

 

Авиокомпанијата го задржува правото за промена на часовите на летовите.

Во предложената програма на патувањето,  Туроператорот го  задржува правото на промени во програмата и кога климатските услови го налагаат тоа, за да се гарантира сигурността и квалитетот  на услугата.

 

ВАЖНО!

Некои од хотелите можат  да побараат депозит за  гаранција /во готово или со кредитна картичка/ при сместување, а износот се определува индивидуално од администрацијата на хотелот. Ако сумата не биде искористена тогаш таа ќе Ви биде вратена при напуштање на хотелот Молиме прашајте претходно за висината на депозитот. Сумата може да варира од 50 до 200 евра на соба, вп зависност од категоријата и политиката на соодветниот хотел.

ВАЖНО! За деца под 18г., кои патуваат сами или со еден од родителите – нотарски заверено полномошно од двајцата родители, дека  се согласни детето им да патува во странство, со телефон на нотарот. Оригиналното полномошно и една копија, треба да се носи за време на екскурзијата. При несовпаѓање меѓу презимето на детето и презимињата на родителите, кои го придружуваат, треба да носатт и документ, кој ја докажува врската со детето (извод од матична книга на родените).

 

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone