loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Викенди и неделни одмори во Малта во Декември 2017

st-julians_2

Викенди и неделни одмори во  Малта во Декември 2017!

 

 

Во  срцето на Средоземнто море Малтешкиот архипелаг ви нуди изобилие на сонце,кристално чисти , тиркизни води и чувство за лежерност и безвременост . Рајското катче на границата на Европа со Африка  има неверојатни пејсажи – патешествие во минатото и современото. Запазувајќи си го својот дух Малта – мала, но величествена земја со илјадагодишна историја, богато културно наследство ,природни знаменитости, срдечни жители, вкусна средиземноморска  кујна, спокојство и  радост од животот, гаранција за вистинско задоволсто и неповторливо доживување за време на Вашиот одмор

 

 Одморите и ПРОГРАМАТА за екскурзии се спроведуваат секој вторник, четврток  и сабота, со времетраење 4, 5 и 8 ДЕНА,

       Се патува индивидуално без водич и БЕЗ мининалнен број на патници !!!

 Цените се базирани на најниската цена на билетите и се предмет на преформулирање при резервација. 

Распоред на летови:

      Заминување: вторник  /сaбота               Софиja – 7.15 ч.                  Малта – 8.20 ч.  W6 4365

      Враќ.: вторник  /сaбота                               Малта – 8.55 ч.                  Софиja – 11.45 ч.  W6 4366

 *Забелешка: Редот на летање e во локално време, часовната разлика меѓу Малта и Бугарија е – 1 час. Лет од аеродромот Софиjа – Терминал 1.

Primera  3* BB                 http://www.primerahotel.com/                                  Буџиба            

Период

01.12 -23.12.17

 

Возрасен во двокреветна соба

Economy

Дете со двајца возрасни

2-12 г

3-ти возрасен, во двокреветна соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за side sea view room Доплата

за НВ

Возр/дете

3 ноќевања 228 181 220 29 18 32/19
 4 ноќевања 242 186 232 37 22 41/24
7 ноќевања 283 202 266 60 31 67/36

  

Blue Sea St. George’s Park  3* BB    www.blueseageorgevalletteresort.com   Ст. Џулианс

Период

01.12 -23.12.17

 

Возрасен во двокреветна соба Дете со двајца возрасни

2-12 г

3-ти возрасен, во двокреветна соба Доплата за еднокреветна соба Доплата

за НВ

Возр/дете

Доплата

за All Inclusive

Возр/дете

3 ноќевања 231 165 220 21 21/0 45/0
4 ноќевања 246 165 232 26 24/0 57/0
7 ноќевања 290 165 266 42 38/0 96/0

 

Topaz 3+* BB                     www.topazmaltahotel.com                                                     Буџиба   

Период

01.12 -23.12.17

 

Возрасен во двокреветна соба Дете со двајца возрасни

2-12 г

3-ти возрасен, во двокреветна соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за pool view room Доплата за НВ

Возр/дете

3 ноќевања 243 201 230 12 12 35/35
4 ноќевања 262 213 245 14 14 45/45
7 ноќевања 317 248 287 20 20 74/74

 

 Plaza 3* BB                               www.plazahotelsmalta.com                                               Слима   

Период

01.12 -23.12.17

 

Возрасен во двокреветна соба Дете со двајца возрасни

2-12 г

3-ти возрасен, во двокреветна соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за side sea view room Доплата за НВ

Возр/дете

3 ноќевања 233 188 221 29 14 35/20
4 ноќевања 248 196 260  37 16 45/23
7 ноќевања 294 219 267 60 24 74/40

 

     Diplomat 4* BB                                             http://diplomat.com.mt                                           Слима

     Соба со поглед на море

Период

01.12 -23.12.17

 

Возрасен во двокреветна соба side sea view Дете со двајца возрасни

2-12 г

3-ти возрасен во двокреветна соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за Sea View Room Доплата за НВ

Возр/дете

3 ноќевања 261 176 237 52 37 37/22
4 ноќевања 283 176 253 83 57 57/32
7 ноќевања 348 176 295 114 78 78/42

       Cavalieri 4* BB                           www.cavalierihotel.com                            Ст. Џулианс

Период

01.12 -23.12.17

 

Возрасен во двокреветна соба Дете со двајца возрасни

2-12 г

3-ти возрасен, во двокреветна соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за Sea View Room Доплата за НВ

Возр/дете

3 ноќевања 253 176 232 44 23 37/26
4 ноќевања 274 176 243 56 28 47/33
7 ноќевања 327 176 300 90 46 78/52

 

 Soreda Hotel  4* HB       http://www.beachgardenmalta.com           Аура

Период

01.12 -23.12.17

 

Возрасен во двокреветна соба Дете со двајца возрасни

5-12 г

3-ти возрасен, во двокреветна соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за All Inclusive

Возр/дете

3 ноќевања 265 193 240 30 27/13
4 ноќевања 287 198 255 39 35/15
7 ноќевања 355 215 268 64 56/21

 

 Golden Tulip Vivaldi 4* BB             www.goldentulipvivaldi.com              Ст. Џулианс

Период

01.12 -23.12.17

 

Возрасен во двокреветна соба Дете со двајца возрасни

2-12 г

3-ти возрасен, во двокреветна соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за Side Sea View Room Доплата за НВ

Возр/дете

3 ноќевања 277 176 257 62 18 49/27
4 ноќевања 297 176 277 75 23 64/29
7 ноќевања 384 176 337 136 35 107/52

 

 Radisson Blu 5*    ВВ     www.radissonblu.com/en/stjuliansresort-malta    Ст. Џулианс

Соби со поглед на море

Период

01.12 -23.12.17

 

Возрасен во двокреветна соба Дете со двајца возрасни

2-11 г

3-ти возрасен, во двокреветна соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за Sea View room Доплата за НВ

Возр/дете

3 ноќевања 333 186 296 133 24 85/0
4 ноќевања 374 186 326 175 30 110/0
7 ноќевања 502 186 416 302 49 189/0

 

Hotel Excelsior 5*    ВВ     www.excelsior.com.mt                                                                  Флориана

Период

01.12 -23.12.17

 

Возрасен во двокреветна соба Дете со двајца возрасни

2-11 г

3-ти возрасен, во двокреветна соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за Sea View room Доплата за НВ

Возр/дете

3 ноќевања 418 186 355 183 52 105/0
4 ноќевања 489 186 404 243 68 138/0
7 ноќевања 700 186 552 420 114 236/0

 

The Westin Dragonara Resort 5* ВВ     www.westindragonaramalta.com   Ст Џулианс    

Соби со поглед на море                                                  

Период

01.12 -23.12.17

 

Возрасен во Deluxe Sea

View соба

Дете со двајца возрасни

2-12 г

3-ти возрасен, во двокреветна соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за НВ

Возр/дете

3 ноќеања 411 186 315 194 120/0
4 ноќевања 479 186 351 257 158/0
7 ноќевања 684 186 459 447  278/0

 

  ЗАБЕЛЕШКА:   При сместување на 1 возрасен + 1 дете: возрасниот плаќа еднокреветна соба

 

Цената е за лице во евра и вклучува:

 • Авиобилет  Софија – Малта – Софија со авиокомпанијата Wizz Air со вклучени аеродромски такси и мал кабински багаж  42x32x25 см или помал
 • 3, 4 или 7 ноќевања на соодветната база во хотелот
 • Трансфер во Малта аеродром – хотел – аеродром
 • мед. осигурување Assistance 10,000 евра
 • услуга во Малта од преставник на ПТМ Интернационал

 

Ситеб патници добиваат бесплатно:

 • информација за Малтешкиот архипелаг и карта со автобуските линии.

 

 Цената не вклучува:  

 • Трансфер до/од аеродромот во Софија
 • Трошоци од личен карактер
 • Туристичка такса во износ 0,50 евра на ден (се плаќа на рецепцијата на хотелот)
 • Екскурзии  /полудневни и еднодневни екскурзии во Малта, Гозо и Сицилија/
 • 1 Чекиран багаж – до 23кг /Ширина: 1,499м, Височина: 1,194м Должина: 1,715м/ – 80/100 еур
  • Голем кабински  багаж  /56 x 45 x 25 см/ – 30 еур

 

Дополнителни екскурзии:

Понеделник

Доручек. Можност за дополнителна екскурзија:

 1. Валета – полудневна – англиски јазик

Трансфер од хотелот  до Валета, посета на градините Upper Barracca’s, кокатедралата “Св. Јован Крстител “, капелата и музејот на катедралата, Палатата на Великиот мајстор однадвор, враќање во хотелот.

Цена:

Возрасен: 37.00 евра          Дете 2-12г.: 22.00 евра

 

 1. Валета + посета на “Malta Experience” -полу дневна – руски јазик

Трансфер од хотелот  до Валета, посета на градините Upper Barracca’s, кокатедралата “Св. Јован Крстител “, капелата и музејот на катедралата, Палатата на Великиот мајстор однадвор, документарен филм за историјата на Малта, – Malta experience, враќање во хотелот.

Цена:

Возрасен: 37.00 евра          Дете 2-12г.: 15.00 евра

 

 Вторник

 1. Мдина – целодневна – англиски јазик

Се посетуваат: Мостот, градините Сан Антон, занаетчиски центар Таали (Ta Qali)

катакомбите St. Paul’s Grotto во Рабат, Мдина.

Цена:

Возрасен: 48.00 евра          Дете 2-12г.: 29.50 евра

*Цената вклучува: Трансфер, локален водич, вклучени такси, ручек.

 1. Мдина – целодневна – руски јазик

Се посетуваат: Мостот, градините Сан Антон, занаетчискиот центар Таали (Ta Qali),

катакомбите St. Paul’s Grotto во Рабат, Мдина.

Цена:

Возрасен: 48.00 евра          Дете 2-12г.: 21.00 евра

*Цената вклучува: Трансфер, локален водич, вклучени такси, ручек.

 1. Мдина – полудневна /наутро/ – руски јазик

Пешачка обиколка во Мдина – средновековен град, старата престолнина на Малта. Прошетката низ оградата на средновековниот  со ѕид обиколен град лоциран во центарот на островот, вклучува посета на катедралата и тврдината, од која се отвора величествен поглед на островот; карпите Dingli; посета на ботанички градина Сан Антонио.

Цена:

Возрасен: 25.00 евра          Дете 2-12г.: 08.50 евра

Цената вклучува: Транспорт, локален водич

 

 1. Мдина – полудневна /наутро/ – англиски јазик

Пешачка обиколка во Мдина – средновековен град, старата престолнина на Малта. Прошетката низ оградата на средновековниот  со ѕид обиколен град лоциран во центарот на островот, вклучува посета на катедралата и тврдината, од која се отвора величествен поглед на островот; карпите Dingli; посета на ботанички градина Сан Антонио.

Цена:

Возрасен: 25.00 евра          Дете 2-12г.: 08.50 евра

Цената вклучува: Транспорт, локален водич

 

Среда

 1. Гозо во ноќта – руски јазик

Земање од хотел, трансфер до ферибот, патување со ферибот до Гозо, посета на Азурниот прозорец, праисториските храмови Џантија, заливот Xlendi, градот Викторија со Цитаделата, ферибот за враќање,  враќање во хотел. Екскурзијата е во периодот од 14:00 до 22:00 ч.

Цена:

Возрасен: 61.00 евра          Дете 2-12г.: 38.00 евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич, вечера.

 1. Трите града- полудневна /наутро/ – руски или англиски јазик

Земање од хотел, трансфер до Виториоза, посета на катедралата St Lawrence, музејот на морепловството, дворецот на инквизиторот однадвор, поглед кон Големото пристаниште од Сенглеа (еден од Трите града).

Цена:

Возрасен: 29.00евра          Дете 2-12г.: 14.00 евра

* Цената вклучува: Транспорт, локален водич.

 

 1. Крстарење по Големото пристаниште – полудневна /попладне/ – руски или англиски јазик

Земање од хотел, крстарење околу пристаништата на Малта, шопинг во  трговскиот центар на Слима, враќање во хотел.

Цена:

Возрасен: 30.00евра          Дете 2-12г.: 12.00евра

*Цената вклучува: Транспорт, билети за крстарење.

 

 1. СИЦИЛИЈА – Поцало – в. Етна – Таормина
Возрасен

– €

Дете

4 – 13г – €

Деца под

4г – €

137.00 105.00 11.00

 

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца од 4-13 г. – децата плаќаат по 33 евра

Екскурзијата е на англиски јазик, при група над 15 лица може да е на руски јазик. Информацијата за тоа се добива претходниот  ден во хотелот.

 1. СИЦИЛИЈА – Сиракуза и Марзамеми /Среда и сабота, при запишани 15 туристи/

 

Возрасен

Дете

4 – 13 г. €

Деца под

4г – €

163.00 136.00 11.00

 

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца од 4-13 г. – децата плаќаат по 70 евра

 

Четврток

 1. Гозо + храмовите Ggantija – целодневна – руски јазик

Земање од хотел, трансфер до ферибот, патување со ферибот до Гозо, посета на Азурниот прозорец, заливот Xlendi,  градот Викторија со Цитаделата, ферибот во обратна насока, враќање во хотел.

Цена: Возрасен: 59.00евра          Дете 2-12г.: 21.00евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич, ручек,

 1. Другата Малта– посета на Палацо Паризио и дегустација на вино –  полудневна, на руски или англиски јазик.

Цена: Возрасен: 36.00евра          Дете 2-12г.: 17.00евра

 

Петок

 1. Храмовите Hagar Qim + Каменото наследство + селото Marsaxlokk – целодневна – руски или англиски јазик

Земање од хотел, посета на “Blue Grotto”, на Аџар Им, Marsaxlokk, пештерата Гар-Далам, ручек , враќање во хотел.

Цена:  Возрасен: 54.00евра          Дете 2-12г.: 21.00евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич, ручек

 1. Храмовите Hagar Qim + Каменото  наследство – полудневна – наутро – руски јазик или англиски јазик

Земање од хотел, трансфер до Wied iz-Zurrieq, посета на Blue Grotto, храмови Hagar Qim, враќање во хотел.

Цена:

Возрасен: 25.00евра          Дете 2-12г.: 08.50евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич.

 

 1. СИЦИЛИЈА – Поцало – в. Етна – Таормина
Возрасен

– €

Дете

4 – 13г – €

Деца под

4г – €

137.00 105.00 11.00

 

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца од 4-13 г. – децата плаќаат по 33 евра

Екскурзијата е на англиски јазик, при група над 15 лица може да е на руски јазик. Информацијата за тоа се добива претходниот ден во хотелот.

 

Сабота

 1. Гозо и храмовите Ggantija – целодневна – англиски јазик

Земање од хотел, трансфер до ферибот, патување со ферибот до Гозо, посета на Азурниот прозорец, заливот Xlendi, цитаделата, мултимедиско шоу за историјата на островот, ферибот во обратна насока, враќање во хотел.

Цена: Возрасен: 59.00евра          Дете 2-12г.: 38.00евра

 *Цената вклучува: Транспорт Малта – Гозо – Малта, локален водич, билети за ферибот, влезници, ручек

 1. Гозо и храмовите Ggantija – целодневна – руски јазик

Земање од хотел, трансфер до ферибот, патување со ферибот до Гозо, посета на Азурниот прозорец, заливот Xlendi, цитаделата, мултимедиско шоу за историјата на островот, ферибот во обратна насока, враќање во хотел.

Цена: Возрасен: 59.00евра          Дете 2-12г.: 21.00евра

 *Цената вклучува: Транспорт Малта – Гозо – Малта, локален водич, билети за ферибот, влезници, ручек

 

 1. СИЦИЛИЯ – Сиракуза и Марзамеми /Среда и сабота, при запишани 15 туристи/

 

Возрасен

Дете

4 – 13 г.

Деца под

4г – €

163.00 136.00 11.00

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца од 4-13 г. – децата плаќаат по 70 евра

 

 Недела

 1. Сината пештера + селото Marsaxlokk – полудневна /наутро/ – руски или англиски јазик

Земање од хотел, трансфер до Wied iz-Zurrieq, посета на Blue Grotto, Marsaxlokk, враќање во хотел.

Цена: Возрасен: 27.00евра          Дете 2-12г.: 12.00евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич

 

 1. СИЦИЛИЈА – Поцало – в. Етна – Таормина
Возрасен

– €

Дете

4 – 13г – €

Деца под

4г – €

137.00 105.00 11.00

 

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца од 4-13 г. – децата плаќаат по 33 евра

Екскурзијата е на англиски јазик, при група над 15 лица може да е на руски јазик. Информацијата за тоа се добива претходниот  ден во хотел.

 

 *Секој ден имате можност за HOP ON/ HOP OFF

Цена:

1 линија:

Возрасен: 20.00евра          Дете 2-12г.: 10.00евра

2 линии:

Возрасен: 37.00евра          Дете 2-12г.: 20.00евра

ВАЖНО:  ПРОГРАМАТА МОЖЕ ДА ПРЕТРПИ НЕЗНАЧИТЕЛНИ ПРОМЕНИ.

 ПОСОЧЕНИТЕ ЦЕНИ СЕ ВАЛИДНИ ЗА ОГРАНИЧЕН БРОЈ МЕСТА И БИЛЕТИ И ПОДЛЕЖАТ НА ПРЕПОТВРДУВАЊЕ ЗА  КОНКРЕТНАTA  ДАТА НА ПАТУВАЊЕ.

Ако екскурзиите се најават во агенцијата , се плаќаат со целиот пакет

Сите цени се плаќаат во денари по курс 1 еур = 62 денари

                                                                                 УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:              

 

 –  РЕЗЕРВАЦИЈАТА СЕ ПРАВИ СО ДЕПОЗИТ ОД 200 ЕУР ЗА ЛИЦЕ. ДЕПОЗИТОТ Е НЕПОВРАТЕН!

–   ПЛАЌАЊЕ НА ПОЛНАТА СУМА  ДО 15 дена пред датата на патувањето.

Неопходни документи: име и презиме на  латиница по пасош  ЕМБГ 

Авиокомпанијата го задржува правото на промена на часовите на летовите.

Во предложената програма на патувањето,  Туроператорот го задржува правото на промени во програмата при запазување на  Законот за Туризам и кога климатските  услови го налагаат тоа, за да се гарантира сигурноста и квалитетот на услугата.

 

ВАЖНО!

Некои од хотелите могат да бараат гаранционен депозит /во готово или со кредитна карта/ при сместување, а висината се определува индивидуално од администрацијата на хотелот. Ако сумата не биде искористена ,  ќе Ви биде вратена при напуштање на хотелот .  Ве молиме прашајте претходно за висината на депозитот. Сумата може да варира од 50 до 200 евра за соба, во зависност од категоријата и политиката на хотелот.

ВАЖНО! За деца под 18г., кои патуваат сами или со еден родител – нотарски заверена потврда од двата родители, дека се согласни детето им да патува во странство . Оригиналната потврда и  една копија, треба да се носи за време на патувањето. При несоодветност меѓу презимето  на детето и на родителите, кои го придружуваат, треба да носат и документ, доказ за сродната врска со детето (извод од мат. Книга на родени  или друг документ).

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone