loading...
Arbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, КрстарењаArbotravel – Хотели во Грција, Аранжмани, Превоз, Авиобилети, Летувања, Зимувања, Крстарења
Forgot password?

Викенди и неделни одмори во Малта во Ноември 2017

71-the-best-beaches-on-gozo-1

Викенди и неделни одмори во  Малта во Ноември 2017!

 

 

Во  срцето на Средоземнто море Малтешкиот архипелаг ви нуди изобилие на сонце,кристално чисти , тиркизни води и чувство за лежерност и безвременост . Рајското катче на границата на Европа со Африка  има неверојатни пејсажи – патешествие во минатото и современото. Запазувајќи си го својот дух Малта – мала, но величествена земја со илјадагодишна историја, богато културно наследство ,природни знаменитости, срдечни жители, вкусна средиземноморска  кујна, спокојство и  радост од животот, гаранција за вистинско задоволсто и неповторливо доживување за време на Вашиот одмор

 

 Одморите и ПРОГРАМАТА за екскурзии се спроведуваат секој вторник, четврток  и сабота, со времетраење 4, 5 и 8 ДЕНА,

       Се патува индивидуално без водич и БЕЗ мининалнен број на патници !!!

 Цените се базирани на најниската цена на билетите и се предмет на преформулирање при резервација. 

Распоред на летови:

      Заминување: вторник  /сaбота               Софиja – 7.15 ч.                  Малта – 8.20 ч.  W6 4365

      Враќ.: вторник  /сaбота                               Малта – 8.55 ч.                  Софиja – 11.45 ч.  W6 4366

 *Забелешка: Редот на летање e во локално време, часовната разлика меѓу Малта и Бугарија е – 1 час. Лет од аеродромот Софиjа – Терминал 1.

 

Primera  3* НП              http://www.primerahotel.com/                                      Буџиба            

Период

01.11 -30.11.17

 

Возрасен во 1/ 2 соба

Economy

Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за side sea view room Доплата

за ПП

Возр/дете

3 ноќевања 228 181 220 29 18 32/19
 4 ноќевања 242 186 231 37 21 41/24
7 ноќевања 283 202 266 60 31 67/36

 

 

 

 

Blue Sea St. George’s Park  3* НП    www.blueseageorgevalletteresort.com Ст. Џулианс

Период

01.11 -30.11.17

 

Возрасен во 1/ 2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата

за ПП

Возр/дете

Доплата

за All Inclusive

Возр/дете

3 ноќевања 231 165 220 21 21/0 44/0
4 ноќевања 246 165 231 26 24/0 57/0
7 ноќевања 290 165 265 42 38/0 95/0

 

 

                        Topaz 3+* НП              www.topazmaltahotel.com                                     Буџиба   

Период

01.11 -28.11.17

 

Возрасен во 1/ 2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за pool view room Доплата

за ПП

Возр/дете

3 ноќевања 243 201 230 12 12 35/35
4 ноќевања 262 213 245 14 14 45/45
7 ноќевања 317 248 288 20 20 74/74

 

   

                   Plaza 3* НП                    www.plazahotelsmalta.com                                               Слима   

Период

01.11 -30.11.17

 

Возрасен во 1/ 2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за side sea view room Доплата

за ПП

Возр/дете

3 ноќевања 248 196 233 34 15 35/20
4 ноќевања 268 206 248 44 18 45/23
7 ноќевања 330 237 279 72 28 74/40

 

 

     Diplomat 4* НП                             http://diplomat.com.mt                                           Слима

     Соба со делумен поглед на море

Период

01.11 -30.11.17

 

Возрасен во 1/ 2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за sea view room Доплата

за ПП

Возр/дете

3 ноќевања 261 176 238 52 37 37/22
4 ноќевања 283 176 253 83 57 57/32
7 ноќевања 348 176 295 114 78 78/42

  

             

 

 

   Cavalieri 4* НП                        www.cavalierihotel.com                                  Ст. Џулианс

Период

01.11 -30.11.17

 

Возрасен во 1/ 2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за sea view room Доплата

за ПП

Возр/дете

3 ноќевања 261 176 240 50 24 37/26
4 ноќевања 283 176 254 65 30 47/33
7 ноќевања 348 176 319 103 49 78/52

 

 

 Soreda Hotel  4* ПП       http://www.beachgardenmalta.com         Аура

Период

01.11 -30.11.17

 

Возрасен во 1/ 2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата

за All Inclusive

Возр/дете

3 ноќевања 302 194 245 30 27/12
4 ноќевања 295 200 277 39 35/15
7 ноќевања 371 219 326 64 56/21

 

 

 Golden Tulip Vivaldi 4* НП          www.goldentulipvivaldi.com                          Ст. Џулианс

Период

01.11 -30.11.17

 

Возрасен во 1/ 2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за Side Sea View Room Доплата за ПП

Возр/дете

3 ноќевања 277 176 257 62 18 49/27
4 ноќевања 297 176 277 75 23 64/29
7 ноќевања 384 176 337 136 35 107/52

 

 

 Radisson Blu 5*    НП    www.radissonblu.com/en/stjuliansresort-malta    Ст. Џулианс

Соби со делумен поглед на море

Период

01.11 -30.11.17

 

Возрасен во 1/ 2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за  Sea View Room Доплата за ПП

Возр/дете

3 ноќевања 352 186 296 151 24 85/0
4 ноќевања 400 186 326 199 30 111/0
7 ноќевања 545 186 416 345 49 189/0

 

 

 

   Hotel Excelsior 5*    НП     www.excelsior.com.mt                                   Флориана

Период

01.11 -30.11.17

 

Возрасен во 1/ 2 соба Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за  Sea View Room Доплата за ПП

Возр/дете

3 ноќевања 418 186 355 185 52 105/0
4 ноќевања 488 186 404 243 68 138/0
7 ноќевања 700 186 552 420 114 236/0

 

The Westin Dragonara Resort 5*   НП   www.westindragonaramalta.com  Ст. Џулианс    

Соби со поглед на море                                                  

Период

01.11 -30.11.17

 

Возрасен во Deluxe Sea View

1/2 соба

Дете со 2 возрасни

2-12 г

3-то лице во 1/ 2 соба Доплата за еднокреветна соба Доплата за ПП

Возр/дете

3 ноќевања 417 186 315 200 120/0
4 ноќевања 487 186 350 265 158/0
7 ноќевања 697 186 459 460 273/0

  ЗАБЕЛЕШКА:   При сместување на 1 возрасен + 1 дете: возрасниот плаќа еднокреветна соба

 

Цената е за лице во евра и вклучува:

 • Авиобилет  Софија – Малта – Софија со авиокомпанијата Wizz Air со вклучени аеродромски такси и мал кабински багаж  42x32x25 см или помал
 • 3, 4 или 7 ноќевања на соодветната база во хотелот
 • Трансфер во Малта аеродром – хотел – аеродром
 • мед. осигурување Assistance 10,000 евра
 • услуга во Малта од преставник на ПТМ Интернационал

 

Ситеб патници добиваат бесплатно:

 • информација за Малтешкиот архипелаг и карта со автобуските линии.

 

 Цената не вклучува:  

 • Трансфер до/од аеродромот во Софија
 • Трошоци од личен карактер
 • Туристичка такса во износ 0,50 евра на ден (се плаќа на рецепцијата на хотелот)
 • Екскурзии  /полудневни и еднодневни екскурзии во Малта, Гозо и Сицилија/
 • 1 Чекиран багаж – до 23кг /Ширина: 1,499м, Височина: 1,194м Должина: 1,715м/ – 80/100 еур
  • Голем кабински  багаж  /56 x 45 x 25 см/ – 30 еур

 

Дополнителни екскурзии:

Понеделник

Доручек. Можност за дополнителна екскурзија:

 1. Валета – полудневна – англиски јазик

Трансфер од хотелот  до Валета, посета на градините Upper Barracca’s, кокатедралата “Св. Јован Крстител “, капелата и музејот на катедралата, Палатата на Великиот мајстор однадвор, враќање во хотелот.

Цена:

Возрасен: 37.00 евра          Дете 2-12г.: 22.00 евра

 

 1. Валета + посета на “Malta Experience” -полу дневна – руски јазик

Трансфер од хотелот  до Валета, посета на градините Upper Barracca’s, кокатедралата “Св. Јован Крстител “, капелата и музејот на катедралата, Палатата на Великиот мајстор однадвор, документарен филм за историјата на Малта, – Malta experience, враќање во хотелот.

Цена:

Возрасен: 37.00 евра          Дете 2-12г.: 15.00 евра

 

 Вторник

 1. Мдина – целодневна – англиски јазик

Се посетуваат: Мостот, градините Сан Антон, занаетчиски центар Таали (Ta Qali)

катакомбите St. Paul’s Grotto во Рабат, Мдина.

Цена:

Возрасен: 48.00 евра          Дете 2-12г.: 29.50 евра

*Цената вклучува: Трансфер, локален водич, вклучени такси, ручек.

 1. Мдина – целодневна – руски јазик

Се посетуваат: Мостот, градините Сан Антон, занаетчискиот центар Таали (Ta Qali),

катакомбите St. Paul’s Grotto во Рабат, Мдина.

Цена:

Возрасен: 48.00 евра          Дете 2-12г.: 21.00 евра

*Цената вклучува: Трансфер, локален водич, вклучени такси, ручек.

 1. Мдина – полудневна /наутро/ – руски јазик

Пешачка обиколка во Мдина – средновековен град, старата престолнина на Малта. Прошетката низ оградата на средновековниот  со ѕид обиколен град лоциран во центарот на островот, вклучува посета на катедралата и тврдината, од која се отвора величествен поглед на островот; карпите Dingli; посета на ботанички градина Сан Антонио.

Цена:

Возрасен: 25.00 евра          Дете 2-12г.: 08.50 евра

Цената вклучува: Транспорт, локален водич

 

 1. Мдина – полудневна /наутро/ – англиски јазик

Пешачка обиколка во Мдина – средновековен град, старата престолнина на Малта. Прошетката низ оградата на средновековниот  со ѕид обиколен град лоциран во центарот на островот, вклучува посета на катедралата и тврдината, од која се отвора величествен поглед на островот; карпите Dingli; посета на ботанички градина Сан Антонио.

Цена:

Возрасен: 25.00 евра          Дете 2-12г.: 08.50 евра

Цената вклучува: Транспорт, локален водич

 

Среда

 1. Гозо во ноќта – руски јазик

Земање од хотел, трансфер до ферибот, патување со ферибот до Гозо, посета на Азурниот прозорец, праисториските храмови Џантија, заливот Xlendi, градот Викторија со Цитаделата, ферибот за враќање,  враќање во хотел. Екскурзијата е во периодот од 14:00 до 22:00 ч.

Цена:

Возрасен: 61.00 евра          Дете 2-12г.: 38.00 евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич, вечера.

 1. Трите града- полудневна /наутро/ – руски или англиски јазик

Земање од хотел, трансфер до Виториоза, посета на катедралата St Lawrence, музејот на морепловството, дворецот на инквизиторот однадвор, поглед кон Големото пристаниште од Сенглеа (еден од Трите града).

Цена:

Возрасен: 29.00евра          Дете 2-12г.: 14.00 евра

* Цената вклучува: Транспорт, локален водич.

 

 1. Крстарење по Големото пристаниште – полудневна /попладне/ – руски или англиски јазик

Земање од хотел, крстарење околу пристаништата на Малта, шопинг во  трговскиот центар на Слима, враќање во хотел.

Цена:

Возрасен: 30.00евра          Дете 2-12г.: 12.00евра

*Цената вклучува: Транспорт, билети за крстарење.

 

 1. СИЦИЛИЈА – Поцало – в. Етна – Таормина
Возрасен

– €

Дете

4 – 13г – €

Деца под

4г – €

137.00 105.00 11.00

 

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца од 4-13 г. – децата плаќаат по 33 евра

Екскурзијата е на англиски јазик, при група над 15 лица може да е на руски јазик. Информацијата за тоа се добива претходниот  ден во хотелот.

 1. СИЦИЛИЈА – Сиракуза и Марзамеми /Среда и сабота, при запишани 15 туристи/

 

Возрасен

Дете

4 – 13 г. €

Деца под

4г – €

163.00 136.00 11.00

 

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца од 4-13 г. – децата плаќаат по 70 евра

 

Четврток

 1. Гозо + храмовите Ggantija – целодневна – руски јазик

Земање од хотел, трансфер до ферибот, патување со ферибот до Гозо, посета на Азурниот прозорец, заливот Xlendi,  градот Викторија со Цитаделата, ферибот во обратна насока, враќање во хотел.

Цена: Возрасен: 59.00евра          Дете 2-12г.: 21.00евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич, ручек,

 1. Другата Малта– посета на Палацо Паризио и дегустација на вино –  полудневна, на руски или англиски јазик.

Цена: Возрасен: 36.00евра          Дете 2-12г.: 17.00евра

 

Петок

 1. Храмовите Hagar Qim + Каменото наследство + селото Marsaxlokk – целодневна – руски или англиски јазик

Земање од хотел, посета на “Blue Grotto”, на Аџар Им, Marsaxlokk, пештерата Гар-Далам, ручек , враќање во хотел.

Цена:  Возрасен: 54.00евра          Дете 2-12г.: 21.00евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич, ручек

 1. Храмовите Hagar Qim + Каменото  наследство – полудневна – наутро – руски јазик или англиски јазик

Земање од хотел, трансфер до Wied iz-Zurrieq, посета на Blue Grotto, храмови Hagar Qim, враќање во хотел.

Цена:

Возрасен: 25.00евра          Дете 2-12г.: 08.50евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич.

 

 1. СИЦИЛИЈА – Поцало – в. Етна – Таормина
Возрасен

– €

Дете

4 – 13г – €

Деца под

4г – €

137.00 105.00 11.00

 

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца од 4-13 г. – децата плаќаат по 33 евра

Екскурзијата е на англиски јазик, при група над 15 лица може да е на руски јазик. Информацијата за тоа се добива претходниот ден во хотелот.

 

Сабота

 1. Гозо и храмовите Ggantija – целодневна – англиски јазик

Земање од хотел, трансфер до ферибот, патување со ферибот до Гозо, посета на Азурниот прозорец, заливот Xlendi, цитаделата, мултимедиско шоу за историјата на островот, ферибот во обратна насока, враќање во хотел.

Цена: Возрасен: 59.00евра          Дете 2-12г.: 38.00евра

 *Цената вклучува: Транспорт Малта – Гозо – Малта, локален водич, билети за ферибот, влезници, ручек

 1. Гозо и храмовите Ggantija – целодневна – руски јазик

Земање од хотел, трансфер до ферибот, патување со ферибот до Гозо, посета на Азурниот прозорец, заливот Xlendi, цитаделата, мултимедиско шоу за историјата на островот, ферибот во обратна насока, враќање во хотел.

Цена: Возрасен: 59.00евра          Дете 2-12г.: 21.00евра

 *Цената вклучува: Транспорт Малта – Гозо – Малта, локален водич, билети за ферибот, влезници, ручек

 

 1. СИЦИЛИЯ – Сиракуза и Марзамеми /Среда и сабота, при запишани 15 туристи/

 

Возрасен

Дете

4 – 13 г.

Деца под

4г – €

163.00 136.00 11.00

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца од 4-13 г. – децата плаќаат по 70 евра

 

 Недела

 1. Сината пештера + селото Marsaxlokk – полудневна /наутро/ – руски или англиски јазик

Земање од хотел, трансфер до Wied iz-Zurrieq, посета на Blue Grotto, Marsaxlokk, враќање во хотел.

Цена: Возрасен: 27.00евра          Дете 2-12г.: 12.00евра

*Цената вклучува: Транспорт, локален водич

 

 1. СИЦИЛИЈА – Поцало – в. Етна – Таормина
Возрасен

– €

Дете

4 – 13г – €

Деца под

4г – €

137.00 105.00 11.00

 

ПРОМОЦИЈА СЕМЕЈНО ПАТУВАЊЕ – 2 родители со 1 или 2 деца од 4-13 г. – децата плаќаат по 33 евра

Екскурзијата е на англиски јазик, при група над 15 лица може да е на руски јазик. Информацијата за тоа се добива претходниот  ден во хотел.

 

 *Секој ден имате можност за HOP ON/ HOP OFF

Цена:

1 линија:

Возрасен: 20.00евра          Дете 2-12г.: 10.00евра

2 линии:

Возрасен: 37.00евра          Дете 2-12г.: 20.00евра

ВАЖНО:  ПРОГРАМАТА МОЖЕ ДА ПРЕТРПИ НЕЗНАЧИТЕЛНИ ПРОМЕНИ.

 ПОСОЧЕНИТЕ ЦЕНИ СЕ ВАЛИДНИ ЗА ОГРАНИЧЕН БРОЈ МЕСТА И БИЛЕТИ И ПОДЛЕЖАТ НА ПРЕПОТВРДУВАЊЕ ЗА  КОНКРЕТНАTA  ДАТА НА ПАТУВАЊЕ.

Ако екскурзиите се најават во агенцијата , се плаќаат со целиот пакет

Сите цени се плаќаат во денари по курс 1 еур = 62 денари

                                                                                 УСЛОВИ НА ПОНУДАТА:              

 

 –  РЕЗЕРВАЦИЈАТА СЕ ПРАВИ СО ДЕПОЗИТ ОД 200 ЕУР ЗА ЛИЦЕ. ДЕПОЗИТОТ Е НЕПОВРАТЕН!

–   ПЛАЌАЊЕ НА ПОЛНАТА СУМА  ДО 15 дена пред датата на патувањето.

Неопходни документи: име и презиме на  латиница по пасош  ЕМБГ 

Авиокомпанијата го задржува правото на промена на часовите на летовите.

Во предложената програма на патувањето,  Туроператорот го задржува правото на промени во програмата при запазување на  Законот за Туризам и кога климатските  услови го налагаат тоа, за да се гарантира сигурноста и квалитетот на услугата.

 

ВАЖНО!

Некои од хотелите могат да бараат гаранционен депозит /во готово или со кредитна карта/ при сместување, а висината се определува индивидуално од администрацијата на хотелот. Ако сумата не биде искористена ,  ќе Ви биде вратена при напуштање на хотелот .  Ве молиме прашајте претходно за висината на депозитот. Сумата може да варира од 50 до 200 евра за соба, во зависност од категоријата и политиката на хотелот.

ВАЖНО! За деца под 18г., кои патуваат сами или со еден родител – нотарски заверена потврда од двата родители, дека се согласни детето им да патува во странство . Оригиналната потврда и  една копија, треба да се носи за време на патувањето. При несоодветност меѓу презимето  на детето и на родителите, кои го придружуваат, треба да носат и документ, доказ за сродната врска со детето (извод од мат. Книга на родени  или друг документ).

Спеделете со пријателите!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone