img
img
img
img
img
img
img
img

Опис

Пампорово е популарен ски-центар во провинцијата Смолјан, јужна Бугарија. Сместено е меѓу норвешките шуми од смрека и првенствено се посетува во текот на зимата за скијање и сноуборд. Исто така е популарно туристичко место во лето. Центарот на Пампорово се состои од голем број хотели и барови.

Понуди за Пампорово

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен