Хотел со 4 ѕвезди, внатрешен базен и сауна

Банско
img

Соби

01.12 - 22.12.2023 07.03 - 10.04.2024 23.12 - 27.12.2023 28.12.2023 - 02.01.2024 03.01 - 10.01.2024 21.01 - 20.02.2024 11.01 - 20.01.2024 21.02 - 06.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
42.00 € / 46.00 € 52.00 € / 56.00 € 76.00 € / 80.00 € 55.00 € / 59.50 € 50.00 € / 54.00 €

01.12 - 22.12.2023 07.03 - 10.04.2024 23.12 - 27.12.2023 28.12.2023 - 02.01.2024 03.01 - 10.01.2024 21.01 - 20.02.2024 11.01 - 20.01.2024 21.02 - 06.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
48.00 € / 51.00 € 57.00 € / 61.00 € 81.00 € / 85.00 € 60.50 € / 65.00 € 55.00 € / 59.00 €

01.12 - 22.12.2023 07.03 - 10.04.2024 23.12 - 27.12.2023 28.12.2023 - 02.01.2024 03.01 - 10.01.2024 21.01 - 20.02.2024 11.01 - 20.01.2024 21.02 - 06.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП НП / ПП
59.00 € / 62.00 € 68.00 € / 72.00 € 92.00 € / 96.00 € 71.50 € / 75.50 € 66.00 € / 70.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за лице на одбраната база на исхрана

Бесплатно користење на внатрешен базен со дел за деца, сауна, парна бања, фитнес, џакузи, соба за релаксација

Детска соба со анимации

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Wi-Fi

Туристичка такса


Минимум 3 ноќевања за период 23.12.2023 - 27.12.2023!

Минимум 5 ноќевања за период 28.12.2023 - 02.01.2024!


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна стандард соба - 2 лица - Сите стандардни соби се поврзани и споделуваат 1 влез и 1 балкон; Препорачуваме резервација за 2 поврзани стандардни соби

Двокреветна Deluxe соба - 2 + 2 деца до 11.99 г. или 2 + 1 возрасен

Еднособен апартман - 2 + 2 деца до 11.99 г. или 2 + 2 возрасниДоплати:

Божиќна вечера на 25.12.2023 / задолжителна / - 20 еур за возрасен и 10 еур за дете 4 - 11.99 г.

Новогодишна вечера во Main Hall / задолжителна / - 70 еур за возрасен и 35 еур за дете 4 - 11.99 г.

Сеф - 4 еур за ден - се плаќа на лице место

Папучи - 3 еур за пар - се плаќа на лице место

Baby cot - 5 еур за ден - се плаќа на лице место

Паркинг - според расположливост, 5 еур за автомобил на ден- се плаќа на лице место.


Попусти:

Деца до 5.99 г. - бесплатно, плаќаат тиристичка такса во хотел 0,60 еур за ноќ; Деца од 6 - 11.99 г. на дополнително легло со 2 возрасни - 50% попуст

Деца од 6 - 11.99 г. на редовно легло со 1 возрасен - 30% попуст. Не важи за период 28.12.2023 - 02.01.2024 кога децата плаќаат цела цена

за еднокреветна соба - 20% попуст за цена за соба

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст


Early booking:

25% попуст за резервации направени до 30.09.2023 и платени до 15.10.2023

15% попуст за резервации направени до 31.10.2023 и платени до 15.11.2023

10% попуст за резервации за мах. престој 6 ноќи направени до 30.11.2023 и платени до 05.12.2023. Попустот не важи за престој 7 ноќи и повеќе, за овој период важат Екстра 7=6,10=9 и 14=12. Ова не важи за период Нова Година.

Не е дозволена промена за резервациите со early booking попустит


Екстра:

7=6, 10=9, 14=12 важи за резервации направени од 01.11.2023 до 30.11.2023


Екстра не важат за период 28.12.2023 - 02.01.2024!


Екстра не се комбинира со ЕВ


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

01.12.2023 - 22.12.2023 и 07.03.2024 - 10.04.2024

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

23.12.2023 - 27.12.2023

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 35 дена пред пристигање за период:

28.12.2023 - 02.01.2024

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

03.01.2024 - 10.01.2024 и 21.01.2024 - 20.02.2024

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

11.01.2024 - 20.01.2024 и 21.02.2024 - 06.03.2024

По овој пеиод се наплаќа 100%


No show се плаќа 100 %

Локација

Цена

40.00 €

Детали

Луксузниот хотел со четири ѕвезди. Се наоѓа на 1,3 км од кабинскиот лифт и 650 м од центарот на Банско. Елегантни соби и апартмани целосно опремени за да се обезбеди највисоко ниво на удобност и спокојство на секој гостин. Главниот ресторан „Зара“ служи раскошен целосен американски појадок со шведска маса со свежо овошје. Хотелот располага со Спа центар (затворен загреан базен, џакузи, арома сауна, парна бања). А за нашите мали пријатели, хотелот нуди комплетно опремено игралиште, тениска маса, мини фудбалска маса, ТВ со детски канали, отворено игралиште и детски базен.

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро