Hotel Belvedere Holiday

Хотел со 4 ѕвезди, на само неколку чекори од гондолата

Банско
img

Соби

26.12.2023 - 02.01.2024 ПП 03.01 - 10.03.2024 ПП 15.12 - 25.12.2023 11.03-01.04.2024 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевања
194.00 € 137.00 € 110.00 €

26.12.2023 - 02.01.2024 ПП 03.01 - 10.03.2024 ПП 15.12 - 25.12.2023 11.03-01.04.2024 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевања
320.00 € 240.00 € 175.00 €

26.12.2023 - 02.01.2024 ПП 03.01 - 10.03.2024 ПП 15.12 - 25.12.2023 11.03-01.04.2024ПП
мин. 5 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевања
40.00 € 40.00 € 37.00 €

26.12.2023 - 02.01.2024 ПП 03.01 - 10.03.2024 ПП 15.12 - 25.12.2023 11.03-01.04.2024 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 1 ноќевања
51.00 € 51.00 € 48.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок и вечера по особа / за редовни легла /

Користење на базен, сауна, парна бања, турска бања, инфрацрвена сауна, теретана, џакузи, интернет

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција

Паркинг

Туристичка такса


Mаксимум сместување:

Еднособен апартман 2 + 2 лица

Двособен апартман 4 + 2 лица


Доплати:

Ручек - 12 еур за возрасен за ден и 8 еур за ден / 6 - 11.99 г. / за ден, дете до 5.99 г. - бесплатно;

Додаток за новогодишна вечера / не е задолжителна / 90 еур за возрасен и 50 еур за дете 6 - 11.99 г. / дете под 5.99 г. - бесплатно


Попусти:

Дете до 5.99 г. - бесплатно

Early booking

20% попуст за резервации направени до 30.09.2023 и платени до 10.10.2023

15% попуст за резервации направени до 31.10.2023 и платени до 10.11.2023

10% попуст за резервации направени до 30.11.2023 и нплатени до 10.12.2023


Екстра:

7=6, 10=9, 14=12 за престој во период 15.12.2023 - 25.12.2023 и 11.03.2024 - 01.04.2024 и 03.01.2024 - 10.03.2024


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 35 дена пред пристигање за период:

26.12.2023 - 02.01.2024

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 16 дена пред пристигање за период:

03.01.2024 - 10.03.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигање за период:

15.12.2023 - 25.12.2023 и 11.03.2024 - 01.04.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

92.00 €

Детали

Затворен комплекс за одмор со 100 апартмани, секој со една или две спални соби. Комплексот има одлична локација. Се наоѓа во новиот дел на градот, на само 5 минути пешачење од стартната станица на жичарницата. Апартманскиот хотел се состои од 3 посебни згради. Љубезен персонал, вкусна храна, убав спа центар, активности за големи и мали, се дел од нештата што ги нуди овој хотел. 

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро