Хотелот со 4 ѕвезди Лион Банско на своите гости им нуди одлични можности за релаксација, спорт и туризам

Банско
img

Соби

27.12.2023 - 05.01.2024 ПП 16.12 - 26.12.2023 06.01 - 12.01.2024 20.01 - 23.02.2024 ПП 01.12 - 15.12.2023 13.01 - 19.01.2024 24.02 - 31.03.2024 ПП
€ 91.00 € 58.50 € 52.00

27.12.2023 - 05.01.2024 ПП 16.12 - 26.12.2023 06.01 - 12.01.2024 20.01 - 23.02.2024 ПП 01.12 - 15.12.2023 13.01 - 19.01.2024 24.02 - 31.03.2024 ПП
€ 168.00 € 88.50 € 80.00

27.12.2023 - 05.01.2024 ПП 16.12 - 26.12.2023 06.01 - 12.01.2024 20.01 - 23.02.2024 ПП 01.12 - 15.12.2023 13.01 - 19.01.2024 24.02 - 31.03.2024 ПП
€ 104.00 € 69.50 € 64.00

27.12.2023 - 05.01.2024 ПП 16.12 - 26.12.2023 06.01 - 12.01.2024 20.01 - 23.02.2024 ПП 01.12 - 15.12.2023 13.01 - 19.01.2024 24.02 - 31.03.2024 ПП
€ 360.00 € 235.00 € 210.00

27.12.2023 - 05.01.2024 ПП 16.12 - 26.12.2023 06.01 - 12.01.2024 20.01 - 23.02.2024 ПП 01.12 - 15.12.2023 13.01 - 19.01.2024 24.02 - 31.03.2024 ПП
€ 69.00 € 45.00 € 41.00

Опис

Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање со појадок и вечера и вклучени пијалоци за време на вечерата (вино, вода и сок)
  • Бесплатно користење на базен, фитнес
  • Ски гардероба за сопствена опрема
  • Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот
  • Туристичка такса


Минимум престој 5 ноќевања за цела сезона!


Mаксимум сместување

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна соба - 2 лица

Семејна соба - 2 + 2 лица

Апартман - 4 + 1 лице


Доплати:

Додаток за божиќна вечера / не е задолжителна / 60.00 еур за возрасен и 30.00 еур за дете / 4 - 11.99 г.

Додаток за новогодишна вечера / задолжителна / 90.00 еур за возрасен и 45.00 еур за дете / 4 - 11.99 г.

Спа - сауна, парна бања, џакузи, соба за релаксација, масажа (се доплатува на лице место)


Попусти:

Деца до 3.99 г. - бесплатно

Деца од 4 11.99 г. на дополнително легло - 50% попуст од цената на дополнителното легло

Деца од 4 до 11.99 г. на редовлно легло - 25% попуст од редовното легло


Early booking

15% попуст за резервации направени до 30.09.2023 и платени до 05.10.2023

10% попуст за резервации направени до 31.10.2023 и платени до 05.11.2023

Попустот не важи за доплатите.


Екстра:

7=6; 10=9; 14=12 важи за пристигнувања од 04.03.2024 до крај на сезоната


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 28 дена пред пристигање за период:

27.12.2023 - 05.01.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигање за период:

16.12.2023 - 26.12.2023 и 06.01.2024 - 12.01.2024 и 20.01.2024 - 23.02.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

01.12.2023 - 15.12.2023 и 13.01.2024 - 19.01.2024 и 24.02.2024 - 31.03.2024

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

46.00 €

Детали

Хотел со четири ѕвездички кој на своите гости им овозможува одлични можности за релаксација, спорт и туризам, среде неверојатната природа и тишината на Пирин Планина.

За вашиот пријатен престој, хотелот нуди широк спектар на услуги - релаксирачки спа третмани, простран велнес центар, ресторан со неодоливо вкусни понуди и пријатен бар.

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро