Хотел Русковец Резорт

Русковец СПА & Ски Резорт е модерен хотел лоциран во Добриниште, на само 5км од Банско

Банско
img

Соби

01.12 - 22.12.2022 НП 23.12 - 28.12.2022 03.01 - 08.01.2023 НП 29.12.2022 -02.01.2023 НП 09.01 - 25.01.2023 НП 26.01 - 05.03.2023 НП 06.03 - 09.04.2023 НП
Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд мин.престој 3 дена мин.престој 3 дена Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд
€ 98.00 € 160.00 € 215.00 € 130.00 € 146.00 € 103.00

01.12 - 22.12.2022 НП 23.12 - 28.12.2022 03.01 - 08.01.2023 НП 29.12.2022 -02.01.2023 НП 09.01 - 25.01.2023 НП 26.01 - 05.03.2023 НП 06.03 - 09.04.2023 НП
Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд мин.престој 3 дена мин.престој 3 дена Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд
€ 87.00 € 143.00 € 213.00 € 117.00 € 133.00 € 92.00

01.12 - 22.12.2022 НП 23.12 - 28.12.2022 03.01 - 08.01.2023 НП 29.12.2022 -02.01.2023 НП 09.01 - 25.01.2023 НП 26.01 - 05.03.2023 НП 06.03 - 09.04.2023 НП
Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд мин.престој 3 дена мин.престој 3 дена Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд
€ 152.00 € 245.00 € 330.00 € 200.00 € 225.00 € 160.00

01.12 - 22.12.2022 НП 23.12 - 28.12.2022 03.01 - 08.01.2023 НП 29.12.2022 -02.01.2023 НП 09.01 - 25.01.2023 НП 26.01 - 05.03.2023 НП 06.03 - 09.04.2023 НП
Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд мин.престој 3 дена мин.престој 3 дена Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд
€ 132.00 € 220.00 € 295.00 € 178.00 € 200.00 € 140.00

01.12 - 22.12.2022 НП 23.12 - 28.12.2022 03.01 - 08.01.2023 НП 29.12.2022 -02.01.2023 НП 09.01 - 25.01.2023 НП 26.01 - 05.03.2023 НП 06.03 - 09.04.2023 НП
Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд мин.престој 3 дена мин.престој 3 дена Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд Минимум престој 3 ноќевања за време на викенд
€ 175.00 € 285.00 € 380.00 € 230.00 € 258.00 € 184.00

Опис

Доплати:

Туристичка такса / задолжително /- 0.61 eur за лице за ноќевање


Mаксимум сместување:

Junior suite - 2 + 1 лице

Senior suite - 2+2; 2+3; 3; 3+1; 3+2; 4; 4+1; 4+2 лица

Comfort Villa - 2; 2+1; 1+1 лица

Comfort Family Villa - 2+2; 2+3; 3; 3+1; 3+2; 4; 4+1; 4+2; 5 лица


Доплати:

Вечера - 18.00 eur за возрасен за ден и 9.00 eur за дете 4 - 11.99 г. за ден

Божиќна вечера / задолжително / - 45.00 eur за возрасен и 30.00 eur за дете 4 - 11.99 г.

Новогодишна вечера / задолжително / - 145.00 eur за возрасен и 80.00 eur за дете 4 - 11.99 г.


Попусти:

Прво дете до 11.99 г. на дополнително легло - бесплатно на НП

1 возрасен со 1 дете 4 - 11.99 г. во Junior suite - возрасниот плаќа редовно легло а детето има 20% попуст

Второ дете од 4 - 11.99 г. на дополнително легло - 15.00 eur за ден

Возрасен на дополнително легло - 50% од редовната цена


Early booking discounts:

10% попуст за резервации направени од 01.11.2022 до 30.11.2022 и целосно платени до 05.12.2022


ЕВ попустите НЕ важат за доплатите!


Екстра:

7=6 и 14=12 важи за пристигнувања во период 09.01.2023 - 25.01.2023 и 06.03.2023 - 09.04.2023

Екстра НЕ може да се комбинира со EB попустите!

Екстра НЕ важи за доплатите!

Екстра се валидни за резервации направени од 30.11.2022


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 22.12.2022 и 09.01.2023 - 25.01.2023 и 06.03.2023 - 09.04.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 - 28.12.2022 и 03.01.2023 - 08.01.2023 и 26.01.2023 - 05.03.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

29.12.2022 - 02.01.2023По овој период се наплаќа 100%


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

87.00 €

Детали

Во цената е вклучено:

1 ноќевање со појадок за редовно легло

Бесплатно користење на фитнес центар, внатрешен базен / одвоен базен за деца / Спа центар / 2 парни бањи, сауна,

Игротека, Wi-Fi

Трансфер до гондола во Банско и назад (закажано)

Туристичка такса

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро