Hotel MPM Sport

Хотел со 4 ѕвезди, со идеална ski-in / ski-out локација, на само 100 метри над гондолата

Банско
img

Соби

01.12.2023 - 21.12.2023 12.01-09.02.2024 18.02. - 14.04.2024 ПП 22.12 - 28.12.2023 05.01 - 11.01.2024 10.02 - 17.02.2024 ПП 29.12.2023- 04.01.2024 ПП
нема мин. ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 5ноќевања
84.00 € 96.00 € 127.00 €

01.12.2023 - 21.12.2023 12.01-09.02.2024 18.02. - 14.04.2024 ПП 22.12 - 28.12.2023 05.01 - 11.01.2024 10.02 - 17.02.2024 ПП 29.12.2023- 04.01.2024 ПП
нема мин. ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 5ноќевања
92.00 € 111.00 € 147.00 €

01.12.2023 - 21.12.2023 12.01-09.02.2024 18.02. - 14.04.2024 ПП 22.12 - 28.12.2023 05.01 - 11.01.2024 10.02 - 17.02.2024 ПП 29.12.2023- 04.01.2024 ПП
нема мин. ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 5ноќевања
264.00 € 315.00 € 418.00 €

01.12.2023 - 21.12.2023 12.01-09.02.2024 18.02. - 14.04.2024 ПП 22.12 - 28.12.2023 05.01 - 11.01.2024 10.02 - 17.02.2024 ПП 29.12.2023- 04.01.2024 ПП
нема мин. ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 5ноќевања
139.00 € 192.00 € 254.00 €

01.12.2023 - 21.12.2023 12.01-09.02.2024 18.02. - 14.04.2024 ПП 22.12 - 28.12.2023 05.01 - 11.01.2024 10.02 - 17.02.2024 ПП 29.12.2023- 04.01.2024 ПП
нема мин. ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 5ноќевања
147.00 € 222.00 € 294.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање со појадок и вечера
  • Користење на внатрешен базен, сауна, salty сауна, shock bucket, парна бања, римска сауна, Џакузи
  • Ски гардероба за сопствена опрема
  • Wi-Fi
  • Туристичка такса


Mаксимум сместување:

Еднокреветна соба executive / deluxe - 1 лице

Двокреветна Executive соба - 2 лица + 1 лице

Двокреветна Deluxe соба - 2 + 1 лице на барање 2 + 2 деца

Апартман - 2 + 2 лица


Доплати:

Новогодишна вечера / задолжителна / 100.00 еур за возрасен и 50 еур за дете / 2 - 12.99 г.

доплата за Deluxe VIP апартман – 85.00 еур за ноќ дополнително на цената за апартман.


Попусти:

Деца до 1.99 г. - бесплатно

Дете од 2 до 12.99 г. на дополнително легло во executive или deluxe соба – 22.00 еур

Дете од 2 до 12.99 г. на редовно легло – 20% намалување од цената на редовен кревет за возрасен

Возрасен на дополнително легло - 20% попуст


Екстра:

7=5 за пристигања до 15.12.2023

7=6 за сите пристигнувања од 16.12.2023 до 23.12.2023 и од 24.03.2024 до крај на сезоната


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 5 дена пред пристигање за период:

01.12.2023-21.12.2023 и 12.01.2024-09.02.2024 и 18.02.2024-14.04.2024

По овој период се наплаќа 1 ноќевање


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигање за период:

22.12.2023 - 28.12.2023 и 05.01.2024 - 11.01.2024 и 10.02.2024 - 17.02.2024

По овој период се наплаќа 1 ноќевање


Не се наплаќа за откажување 21 дена пред пристигање за период:

29.12.2023-04.01.2024

По овој период се наплаќа 100%No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

84.00 €

Детали

Покрај својата врвна локација на падините во подножјето на планината Пирин, овој хотел нуди и супериорно сместување со пријатни и луксузни соби и апартмани; пријатен лоби бар каде што можете да гледате скијање додека го пиете пијалокот покрај каминот, како и простран спа центар.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро