Hotel MPM Guinness

Овој фамилијарен хотел со 4 ѕвезди стана омилен кај скијачите, на само 200м од гондолата во Банско

Банско
img

Соби

30.12.2022 - 06.01.2023 ПП 23.12 - 29.12.2022 07.01 - 13.01.2023 11.02 - 18.02.2023 ПП 14.01 - 10.02.2023 19.02 - 17.03.2023 14.04 - 18.04.2023 ПП 01.12 - 22.12.2022 18.03 - 13.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања нема мин. ноќевања
84.00 € 66.00 € 60.00 € 54.00 €

30.12.2022 - 06.01.2023 ПП 23.12 - 29.12.2022 07.01 - 13.01.2023 11.02 - 18.02.2023 ПП 14.01 - 10.02.2023 19.02 - 17.03.2023 14.04 - 18.04.2023 ПП 01.12 - 22.12.2022 18.03 - 13.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања нема мин. ноќевања
89.00 € 71.00 € 64.00 € 58.00 €

30.12.2022 - 06.01.2023 ПП 23.12 - 29.12.2022 07.01 - 13.01.2023 11.02 - 18.02.2023 ПП 14.01 - 10.02.2023 19.02 - 17.03.2023 14.04 - 18.04.2023 ПП 01.12 - 22.12.2022 18.03 - 13.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања нема мин. ноќевања
345.00 € 265.00 € 250.00 € 215.00 €

30.12.2022 - 06.01.2023 ПП 23.12 - 29.12.2022 07.01 - 13.01.2023 11.02 - 18.02.2023 ПП 14.01 - 10.02.2023 19.02 - 17.03.2023 14.04 - 18.04.2023 ПП 01.12 - 22.12.2022 18.03 - 13.04.2023 ПП
мин. 5 ноќевања мин. 4 ноќевања мин. 3 ноќевања нема мин. ноќевања
165.00 € 129.00 € 98.00 € 92.00 €

Опис

Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање со појадок и вечера
  • Користење на внатрешен базен, бисерен базен, shock pool, џакузи, сауна, парна бања, соба за релаксација
  • Ски гардероба за сопствена опрема
  • Wi-Fi
  • Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција
  • Паркинг - по достапностТуристичка такса


Mаксимум сместување:

Студио - 2 + 1 лице

Еднособен апартман - 2 + 2 лица

Двособен апартман - 4 + 2 лица


Доплати:

Додаток за новогодишна вечера / задолжителна / 90.00 еур за возрасен и 45.00 еур за дете 2 - 11.99 г.


Попусти:

Деца до 1.99 г. - бесплатно

Деца од 2 до 11.99 г. на дополнително легло во студио, апартман со една или две спални – 20.00 еур

Деца од 2 до 11.99 г. на редовно легло во студио и апартман со 1 спална – 20% попуст од цената на редовно легло за возрасен

Возрасен на дополнително легло - 20% попуст


Екстра:

7=6, 10=9, 11=10, 14=12 за сите пристигнувања до 23.12.2022 и од 13.03.2023 до крај на сезоната


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

30.12.2022 - 06.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 17 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 - 29.12.2022 и 07.01.2023 - 13.01.2023 и 11.02.2023 - 18.02.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

14.01.2023 - 10.02.2023 и 19.02.2023 - 17.03.2023 и 14.04.2023 - 18.04.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 22.12.2022 и 18.03.2023 - 13.04.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

54.00 €

Детали

Овој хотел со 4 ѕвезди, пригоден за семејството, се покажа како омилен на скијачите. На само 200 метри одење од гондола-лифтот на Банско, MPM Hotel Guinness ве шармира со својата уникатна атриумска архитектура и стил. Хотелот располага со лоби бар, ресторан, деткса игротека и спа центар. icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро