Хотел со 5 ѕвезди, лоциран на подножјето на Пирин, на само неколку чекори од гондолата

Банско
img

Соби

01.12 - 26.12.2023 15.03 - 31.03.2024 27.12.2023-01.01.2024 02.01-14.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 132.00 / € 172.00 € 238.00 / € 278.00 € 192.00 / € 232.00

01.12 - 26.12.2023 15.03 - 31.03.2024 27.12.2023-01.01.2024 02.01-14.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 160.00 / € 200.00 € 286.00 / € 326.00 € 232.00 / € 272.00

01.12 - 26.12.2023 15.03 - 31.03.2024 27.12.2023-01.01.2024 02.01-14.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 204.00 / € 244.00 € 358.00 / € 398.00 € 291.00 / € 331.00

01.12 - 26.12.2023 15.03 - 31.03.2024 27.12.2023-01.01.2024 02.01-14.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 312.00 / € 352.00 € 540.00 / € 580.00 € 442.00 / € 482.00

01.12 - 26.12.2023 15.03 - 31.03.2024 27.12.2023-01.01.2024 02.01-14.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 48.00 / € 61.00 € 52.00 / € 66.00 € 52.00 / € 66.00

01.12 - 26.12.2023 15.03 - 31.03.2024 27.12.2023-01.01.2024 02.01-14.03.2024
НП / ПП НП / ПП НП / ПП
€ 59.00 / € 72.00 € 64.00 / € 78.00 € 64.00 / € 78.00

Опис

Во цената е вклучено:

  • 1 ноќевање за редовно легло со појадок/ појадок и вечера
  • Бесплатно користење на базен, сауна, парна бања, инфрацрвена сауна, фитнес, џакузи
  • Ски гардероба за сопствена опрема
  • Shuttle bus до првата станица на Гондола ски лифтот, распоред на рецепција
  • Интернет, паркинг
  • Туристичка такса


Доплати:

Додаток за новогодишна вечера / задолжителна / за резервации на НП - 168.00 еур за возрасен и 84.00 еур за дете 6-11.99 г. и 15.00 еур за дете 2-5.99 г.

Додаток за новогодишна вечера / задолжителна / за резервации на ПП - 145.00 еур за возрасен и 75.00 еур за дете 6-11.99 г. и 15.00 еур за дете 2-5.99 г.


Mаксимум сместување:

Двокреветна соба - 2 лица

Студио - 2+1 лице

Еднособен апартман - 2+1 лице

Еднособен апартман со камин - 2+2 лица


Попусти:

Дете до 5.99 г. - бесплатно


ЕARLY BOOKING

20% попуст за резервации до 30.09.2023 плаќање до 10.10.2023

15% попуст за резервации до 31.10.2023 плаќање до 10.11.2023

10% попуст за резервации до 30.11.2023 плаќање до 10.12.2023

Не се дозволени измени на резервациите ЕВ. Откажување на овие резервации е дозволено до 10.12.2023, по овој датум се наплаќа 50% од цената.

Екстра:

7=6, 10=9, 14=12 важи за период 01.12.2023 - 26.12.2023 и 02.01.2024 - 31.03.2024

се комбинира со ЕВ


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 15 дена пред пристигање за период:

01.12.2023 - 26.12.2023 и 15.03.2024 - 31.03.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 31 дена пред пристигање за период:

27.12.2023 - 01.01.2024

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 30 дена пред пристигање за период:

02.01.2024 - 14.03.2024

По овој период се наплаќа 100%


No show се наплаќа 100 %

Локација

Цена

132.00 €

Детали

Хотел со пет ѕвезди кој се наоѓа во подножјето на Пирин, на неколку минути пешачење од почетната станица на жичарницата. На посетителите им нуди широк спектар на опции за сместување во исклучително модерни и функционално опремени соби. Хотелот располага со класичен ресторан каде можете да уживате во богато мени со свежо подготвена храна, специјално избрани вина и други пијалоци. Поседува спа центар за одмор и релаксација. Најмалите гости можат да се забавуваат во детскиот слободен простор за игра. 


icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро