Опкружен со шума, се наоѓа на 2км од ски-стазите

Боровец
img

Соби

27.12.2022 - 06.01.2023 НП 11.02.2023 - 17.02.2023 ПП 17.12.2022 - 26.12.2022 07.01.2023 - 10.02.2023 18.02.2023 - 03.03.2023 ПП 01.12.2022 - 16.12.2022 04.03.2023 - 31.03.2023 ПП
€ 80.00 € 54.00 € 52.00 € 47.50

27.12.2022 - 06.01.2023 НП 11.02.2023 - 17.02.2023 ПП 17.12.2022 - 26.12.2022 07.01.2023 - 10.02.2023 18.02.2023 - 03.03.2023 ПП 01.12.2022 - 16.12.2022 04.03.2023 - 31.03.2023 ПП
€ 147.00 € 82.00 € 77.00 € 72.00

27.12.2022 - 06.01.2023 НП 11.02.2023 - 17.02.2023 ПП 17.12.2022 - 26.12.2022 07.01.2023 - 10.02.2023 18.02.2023 - 03.03.2023 ПП 01.12.2022 - 16.12.2022 04.03.2023 - 31.03.2023 ПП
€ 83.00 € 58.00 € 56.00 € 41.50

27.12.2022 - 06.01.2023 НП 11.02.2023 - 17.02.2023 ПП 17.12.2022 - 26.12.2022 07.01.2023 - 10.02.2023 18.02.2023 - 03.03.2023 ПП 01.12.2022 - 16.12.2022 04.03.2023 - 31.03.2023 ПП
€ 96.00 € 69.00 € 65.00 € 59.00

27.12.2022 - 06.01.2023 НП 11.02.2023 - 17.02.2023 ПП 17.12.2022 - 26.12.2022 07.01.2023 - 10.02.2023 18.02.2023 - 03.03.2023 ПП 01.12.2022 - 16.12.2022 04.03.2023 - 31.03.2023 ПП
€ 309.00 € 234.00 € 224.00 € 204.00

27.12.2022 - 06.01.2023 НП 11.02.2023 - 17.02.2023 ПП 17.12.2022 - 26.12.2022 07.01.2023 - 10.02.2023 18.02.2023 - 03.03.2023 ПП 01.12.2022 - 16.12.2022 04.03.2023 - 31.03.2023 ПП
€ 65.00 € 46.00 € 44.00 € 40.50

Опис

Во цената е вклучено: 

1 ноќевање со појадок и вечера

Бесплатно користење на базен, сауна, фитнес,

Ски гардероба за сопствена опрема

Shuttle bus до Првата станица на ски-лифтот Гондола

Туристичка такса 


Mинимум престој - 5 ноќевања за цела сезона!


Mаксимум сместување

Еднокреветна соба - 1 лице

Двокреветна стандардна соба - 2 лица

Двокреветна Large соба - 2 + 1 лице

Семејна соба - 2 + 2 лица

Апартман - 4 + 1 лице


Доплати:

Божиќна вечера / не е задолжително / 60 еур за возрасен и 30 еур по дете / 4 - 11.99 г.

Новогодишна вечера / задолжителна / 90 еур за возрасен и 45 еур за дете / 4 - 11.99 г.


Попусти:

Деца до 3.99 г. – бесплатно 

Деца од 4 – 11.99 г. на дополнително легло – 50% попуст од цената на дополнителното легло 

Деца од 4 – 11.99 г. на редовно легло – 25% попуст од цената на редовното легло


Extras:

7 = 6; 10 = 9 14 = 12 важат за пристигнувања од 04.03.2023 до крај на сезоната 


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 28 дена пред пристигање за период:

27.12.2022 – 06.01.2023

По овој пеиод се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 14 дена пред пристигнување за период:

11.02.2023 – 17.02.2023


Не се наплаќа за откажување 9 дена пред пристигање за период:

17.12.2022 - 26.12.2022 и 07.01.2023 - 10.02.2023 и 18.02.2023 - 03.03.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања


Не се наплаќа за откажување 5 дена пред пристигнување за период:

01.12.2022 – 16.12.2022 и 04.03.2023 – 31.03.2023

По овој период се наплаќаат 2 ноќевања 


No show 100 % се наплаќа

Локација

Цена

41.00 €

Детали

Хотел Лион Боровец се наоѓа на едно од најмирните и најживописните места во одморалиштето, опкружено со вековна борова шума. Во текот на целата година, хотелот на своите гости им нуди комбинација на спокојство и приватност, неопходни за исполнет одмор. Со својот модерен концепт на спа и велнес услуги, комплексот е идеална дестинација за релаксација, семеен одмор или скијачки одмор. Хотелот нуди ресторан, бар, базен, сауна, теретана, релакс соба, џакузи, парна бања, ски остава, паркинг /со доплата/, пинг понг и билијар, интернет на јавните површини, лифт, сеф со доплата.icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро