Хотел Орес

Хотел со 5 ѕвезди, поседува топол базен со сол од Мртво Море

Банско
img

Соби

01.12.2022 - 22.12.2022 26.02.2023 - 16.04.2023 ПП 15.01.2023 - 26.01.2023 19.02.2023 - 25.02.2023 ПП 23.12.2022 - 28.12.2022 03.01.2023 - 14.01.2023 27.01.2023 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
73.00 € 82.00 € 102.00 € 121.00 €

01.12.2022 - 22.12.2022 26.02.2023 - 16.04.2023 ПП 15.01.2023 - 26.01.2023 19.02.2023 - 25.02.2023 ПП 23.12.2022 - 28.12.2022 03.01.2023 - 14.01.2023 27.01.2023 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
78.00 € 91.00 € 112.00 € 140.00 €

01.12.2022 - 22.12.2022 26.02.2023 - 16.04.2023 ПП 15.01.2023 - 26.01.2023 19.02.2023 - 25.02.2023 ПП 23.12.2022 - 28.12.2022 03.01.2023 - 14.01.2023 27.01.2023 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
78.00 € 83.00 € 103.00 € 120.00 €

01.12.2022 - 22.12.2022 26.02.2023 - 16.04.2023 ПП 15.01.2023 - 26.01.2023 19.02.2023 - 25.02.2023 ПП 23.12.2022 - 28.12.2022 03.01.2023 - 14.01.2023 27.01.2023 - 18.02.2023 ПП 29.12.2022 - 02.01.2023 ПП
мин. 2 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања мин. 3 ноќевања
72.00 € 82.00 € 100.00 € 114.00 €

Опис

Туристичка такса:

Дополнително се наплаќа такса за одморалиште, која се плаќа на рецепција - 1,20 лева по лице (вклучувајќи ги децата), на ден.


Mаксимум сместување:

Двокреветна соба 2 + 1 дете / 3 лица

Еднособен апартман 2 + 2 деца или 3 лица

Апартман lux - 4+1 лице

Двособен апартман 4+1 лице


Доплати:

Новогодишна вечера / задолжителна / - 120.00 eur за возрасен и 60.00 eur за дете (7 - 12.99 г.) и 30.00 eur за дете (4 - 6.99 г.)

Baby cot - 3.00 eur за cot за ден


Попусти:

Дете од 0 до 1.99 - бесплатно

Прво дете од 2 до 12.99 на дополнително легло во Апартман1 и Апартман2 - плаќа 18.00 eur

Второ дете од 2 до 12.99 на дополнително легло во Апартман1 - плаќа 23.00 eur

Дете од 2 до 6.99 на дополнително легло во двокреветен апартман - плаќа 18.00 eur

Еднокреветна соба + 1 дете од 2 до 12.99 на редовно легло = цена за двокреветна соба

SNG = DBL

Возрасен на дополнително легло во Апартман1 - 40% попуст

Возрасен и дете до 12.99 на 4то редовно легло во АПП ЛУКС - 60% попуст


Early Booking Discount:

10% попуст за резервации направени до 30.11.2022 и платени до 10.12.2022


EB попустите важат за минимум престој од 3 ноќевања!


Екстра:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 важат за престој во период 01.12.2022 - 22.12.2022 и 26.02.2023 - 16.04.2023


Екстра може да се комбинира со EB попустите!


ОТКАЖУВАЊА:

Не се наплаќа за откажување 5 дена пред пристигање за период:

01.12.2022 - 22.12.2022 и 26.02.2023 - 16.04.2023

По овој период се наплаќа 1 ноќевање


Не се наплаќа за откажување 7 дена пред пристигање за период:

15.01.2023 - 26.01.2023 и 19.02.2023 - 25.02.2023

По овој период се наплаќа 50%


Не се наплаќа за откажување 15 дена пред пристигање за период:

23.12.2022 - 28.12.2022 и 03.01.2023 - 14.01.2023 и 27.01.2023 - 18.02.2023

По овој период се наплаќа 100%


Не се наплаќа за откажување 25 дена пред пристигање за период:

29.12.2022 - 02.01.2023

По овој период се наплаќа 100%


No show - се наплаќа 100%

Локација

Цена

72.00 €

Детали

Во цената е вклучено:

1 ноќевање за лице со појадок и вечера

Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес

Бесплатно користење на ски гардероба

Wi-Fi

Туристичка такса

icon

Добијте ги последните новости и понуди

Претплатете се на нашиот билтен

Побарај понуда

Одбери особи

Возрасни

12+

1
Деца

2 - 12 години

0
Бебиња

Под 2 години

0

Ви благодариме на барањето за понуда од нас

Нашиот тим го доби вашето барање, ќе ве контактираме наскоро